Kaynak Önerileri

2024 TYT-AYT Coğrafya Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

TYT-AYT Coğrafya Kitap Önerileri 2024

Bu yazımızda TYT ve AYT sınavlarında sorulan Coğrafya dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerilerini sıraladık.

Coğrafya dersi, ilk oturum olan TYT’de 5 soru, ikinci oturum olan AYT’de Coğrafya-1’den 6 soru, Coğrafya-2’den 11 soru şeklinde sorulmaktadır. Üniversiteye Sözel ve Eşit Ağırlık alanlarından hazırlanan adayların dikkate alması, şayet yüksek netler hedefliyorlarsa konularını iyice anlayıp bol soru çözmesi gereken bir derstir.

Coğrafya dersi genelde adayların sevmediği, sözel olmasına rağmen “Harita Bilgisi” ve “Yerel Saatler” konuları nedeniyle sayısal olarak algıladığı bir derstir. Öncelikle bu konudaki ön yargınızı kırmanız ve coğrafya dersini ağırlıklı olarak sözel bir ders olarak kabul etmeniz gerekiyor. Diğer yandan bu dersten korkuyor ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız Coğrafya Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Coğrafya görsel ağırlıklı bir ders olduğu için bol bol Türkiye ve Dünya haritasına bakarak şehir-ülke yerlerinizi ezberlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu uygulama coğrafyayı bir yandan eğlenceli bir ders haline getirirken diğer yandan bu dersi daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır.
 

TYT-AYT Coğrafya Konu Anlatım Önerileri

Delta Yayınları Coğrafya Konu Özeti

Bu Kitap bir başlangıç ve kapanış olarak kullanılabilecek bir kitaptır. Coğrafya dersine çalışmaya başlarken ilk temelleri buradan atabilir ve sınava yakın bir süre kala son kez tekrarlarınızı buradan yapabilirsiniz. Bu kitap bir özet niteliği taşıdığı için konu anlatım değilde daha çok tekrar amaçlı kullanılması tavsiye edilir.


Palme Yayınları Coğrafya Konu Anlatımı

Palme Yayınlarının kalitesini yansıtan bu kitap ile coğrafya dersi ile alakalı bütün bilgilere ulaşabilir, konuların ardından yer alan testleri çözerek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.


FDD Yayınları Coğrafya Konu Anlatımı

FDD Yayınlarına ait bu kitap özellikle de baskısında kullanılan renkleri nedeniyle coğrafya dersini sevmenizi sağlayacak ve görsel anlamda sizi tatmin edecektir. Kitapta bolca görsel kullanıldığından konuların akılda kalıcılığı artmaktadır.
 

TYT-AYT Coğrafya Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi Coğrafya Soru Bankası

Kolay ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Yayın Denizi’ne ait. Bu kitap kolay seviyede olup, renkli ve güzel sorularla başlangıç yaparak, öğrendiğiniz konuyu pekiştirebileceğiniz bir kitap niteliği taşımaktadır. Eğer coğrafyanız iyi değilse bu kitap ile başlangıç yapabilirsiniz.


Tonguç Akademi Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası Önerisi

Coğrafik Coğrafya Soru Bankası

Kolay ölçekte önerebileceğimiz diğer bir kitap Tonguç Akademi’ye ait. Tonguç Akademi tarafından TYT-AYT’ye hazırlanan öğrencilere yönelik hazırlanan bu kitapta geçmiş yıllarda sorular sorular referans alınarak farklı soru tipleri oluşturulmuş ve öğrencinin sınava en yakın soru tiplerini görmesini amaç edinmiştir. Soru bankasının yanında hediye olarak verilen harita da coğrafya açısından gize katkı sağlayacaktır.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları Coğrafya Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Palme Yayınları’na ait. Bu kitap zora yakın orta seviyede olup birçok kişi tarafından sıkça tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Coğrafyada bol bol soru çözen arkadaşlar için bu kitabı da önerebiliriz.


Açı Yayınları Coğrafya Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Açı Yayınları’na ait. Coğrafya netlerini bir türlü yükseltemeyen adaylar bu soru bankası ile farklı ve güzel soru çeşitleriyle karşılaşarak bu soruna bir son verebilirler.

Paraf Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası Önerisi

Paraf Yayınları Coğrafya Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Paraf Yayınları’na ait. Kitap içerisinde sorular farklı sınıflandırılmış durumda. Öncelikle konunun anlaşılması için “Modüler Testler”, daha sonra MEB kazanımlarına uygun olarak hazırlanan testler, en sonunda ise konu ile alakalı ileri düzey testlerle seviyenizi ilerletebilirsiniz.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları Coğrafya Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Limit Yayınları’na ait. Kaliteli ve zorlayıcı sorularla bilinen Limit Yayınları, coğrafya alanına yönelik en zor soruları ve ince ayrıntıları görmek isteyen adaylar için bu kitabı hazırlamış. Coğrafyada soru kaçırmaya niyetiniz yoksa bu kitap tam da size göre.


Karekök Yayınları Coğrafya Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Karekök Yayınları’na ait. Bu kitap da diğeri gibi yine zor seviyede olup kendini daha da geliştirmek isteyen adayların alması gereken bir kitaptır.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Coğrafya-1 Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Coğrafya-2 Konuları ve Soru Dağılımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+