2 Yıllık Bölümlerin Üniversite Taban Puanları 2024

2023 2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları

Bu sayfamızda ÖSYM tarafından hazırlanan YKS sınavının ilk oturumu olan TYT puanı ile tercih edebileceğiniz önlisans yani 2 yıllık bölümlerin taban puanlarını paylaşacağız.

YKS sistemine göre üniversiteye gitmek isteyen adayın 2 yıllık veya 4 yıllık bölümlerden birine gitmek için farklı sınavlara girmesi gerekiyor. Buna göre 2 yıllık bölüme gitmek isteyen adayın sadece ilk oturum olan Temel Yeterlilik Testi yani TYT puanına göre tercih yapması gerekiyor. 4 yıllık bölüme gitmek isteyen adayın ilk oturumdan sonra ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi yani AYT sınavına da girmesi gerekiyor. İki oturuma da giren aday sınav sonuçları açıklandıktan sonra ikinci oturuma girdiği için 4 yıllık bölümleri tercih etmek zorunda değil. İsterse 2 yıllık bölümleri de tercih edebilir.

Bu sayfa içerisinde yalnızca TYT puanı ile gidebileceğiniz Önlisans yani 2 yıllık bölümlerin ve taban puanları yer almaktadır. Eğer 4 yıllık bölümlerin veya şehirlere göre üniversitelerin taban puanlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Üniversite Taban Puanları

4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları

 
 

7 Yorum

  1. Anestezi Bölümü 2019 Taban Puanları bu kısım açılmıyor olmadığından mı yoksa hatamı var yardımcı olursanız sevinirim

  2. Bence ösym nin kılavuzuna bakın daha güvenilir. Burdan sadece bölğm isimlerine bakın sıralı bir şekilde vermişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+