KPSS Önlisans Çıkmış Sorular ve Cevapları (PDF)KPSS Önlisans Çıkmış Sorular ve Cevapları (PDF)

Bu yazımızda ÖSYM tarafından çift yıllarda yapılan KPSS Önlisans sınavının geçmiş yıllarda sorular sorularını ve cevaplarını PDF formatında paylaşacağız.

Çıkmış sınav soruları çözmenin faydası olur mu? diye soran adaylar için küçük bir araştırma yaptık. Konu ile alakalı dershane hocaları, tecrübeli rehberlik ve ders hocaları ile görüştük. Hemen hepsinin söylediği şey aynıydı. Sınavda karşınıza çıkacak sorularda takılmamak için geçmiş yıllarda sorulan soruları çözmeniz çok önemlidir. Nitekim sınav öncesinde konulara çalışırken ne kadar çok soru tipi görürsek bizim için o kadar faydalı diye düşünürüz. Elbette bu düşüncede haklılık payı da var. Fakat piyasada bulunan tüm konu anlatım kitaplarını ve soru bankalarını çözmemiz mi gerekiyor? Hali hazırda geçmiş yılların çıkmış soruları dururken neden alakasız sorular ile meşgul olasınız ki? Bu nedenle KPSS Önlisans sınavına hazırlık döneminde mutlaka çıkmış soruları çözmeli, netlerimizi bu çerçevede değerlendirmeliyiz.

KPSS Önlisans Çıkmış Sorularını aşağıdaki tablodan ilgili yıllara tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz çıkmış soruları yazıcıdan çıkararak çözmeniz soru tiplerinin akılda kalıcılığını arttıracaktır.
 
Tavsiye Yazı: KPSS Önlisans Puan Hesaplama
Tavsiye Yazı: KPSS Önlisans Konuları ve Soru Dağılımı
 

KPSS Önlisans Soruları ve Cevapları

2018 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları
2016 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları
2014 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları
2012 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları
2010 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları
2008 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları
2006 KPSS Önlisans Çıkmış Soruları

 
» KPSS Ortaöğretim Çıkmış Sorular
» KPSS Lisans Çıkmış Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2022'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+