KPSS Ön Lisans Çıkmış Sorular ve Cevapları (PDF)

KPSS Ön Lisans Çıkmış Sorular ve Cevapları (PDF)

Bu yazımızda ÖSYM tarafından çift yıllarda yapılan KPSS Ön Lisans sınavının geçmiş yıllarda sorular sorularını ve cevaplarını PDF formatında paylaşacağız.

Çıkmış sınav soruları çözmenin faydası olur mu? diye soran adaylar için küçük bir araştırma yaptık. Konu ile alakalı dershane hocaları, tecrübeli rehberlik ve ders hocaları ile görüştük. Hemen hepsinin söylediği şey aynıydı. Sınavda karşınıza çıkacak sorularda takılmamak için geçmiş yıllarda sorulan soruları çözmeniz çok önemlidir. Nitekim sınav öncesinde konulara çalışırken ne kadar çok soru tipi görürsek bizim için o kadar faydalı diye düşünürüz. Elbette bu düşüncede haklılık payı da var. Fakat piyasada bulunan tüm konu anlatım kitaplarını ve soru bankalarını çözmemiz mi gerekiyor? Hali hazırda geçmiş yılların çıkmış soruları dururken neden alakasız sorular ile meşgul olasınız ki? Bu nedenle KPSS Ön Lisans sınavına hazırlık döneminde mutlaka çıkmış soruları çözmeli, netlerimizi bu çerçevede değerlendirmeliyiz.

KPSS Ön Lisans Çıkmış Sorularını aşağıdaki tablodan ilgili yıllara tıklayarak PDF formatında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz çıkmış soruları yazıcıdan çıkararak çözmeniz soru tiplerinin akılda kalıcılığını arttıracaktır.
 

KPSS Ön Lisans Puan Hesaplama

KPSS Ön Lisans Konuları

 

KPSS Ön Lisans Soruları ve Cevapları

 
» KPSS Ortaöğretim Çıkmış Sorular
» KPSS Lisans Çıkmış Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+