9. Sınıf Konuları ve Müfredatı (2019-2020) MEB


9. Sınıf Konuları ve Müfredatı

Bu yazımızda 9. Sınıf Konuları (2019-2020) MEB yer almaktadır.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında MEB tarafından uygulanacak olan 9. Sınıf Müfredatı belli oldu! 9. sınıfta Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, İngilizce ve Din Kültürü olmak üzere 9 temel ders bulunmaktadır.

Lisenin ilk basamağı olan 9. sınıf, bazı derslerin ilk defa görülecek olmasından dolayı gerekli önem verilmediği taktirde sınıfta kalmaya kadar gidebilmektedir. Çünkü 8. sınıfta görülen fen bilimleri dersinin fizik, kimya ve biyoloji derslerine ayrılması, bir kereden çok fazla sayıda dersle karşılaşılmasından dolayı lisenin en zor sınıfı olarak 9. sınıf bilinmektedir. Bu nedenle 9. sınıfta işlenen temel derslere önem vermeli, konuları iyice kavramalı ve bol soru çözmelisiniz.

Yazı içerisinde 1. dönem ve 2. dönem işlenecek olan konuları detaylı olarak paylaştık. Konu dağılımlarına ulaşmak için derslere tıklamanız yeterlidir. İyi Çalışmalar 🙂
 

 
» 9. Sınıfta Hangi Dersler Var?

Yorum Yap

Yorumlar 9

 • Bazı internet sitelerinde 1. döneme üçgenlerde dahil meb e en uygun bumu ? Çünkü bursluluk sınavında 1. dönem konuları olacak.
 • Meb müfredatına nerden ulaşabilirim ?
 • Mahmut İnan
  Problemler 2. Dönemin konusu olması lazım hocalar öyle diyo
 • 9.sinif ogrenciyim ve tyt de sadece 1.donem islediklerimizden mi sorumlu olucaz
 • Yazgan Muhammed
  9. Sınıf Konuları Zormuş :(
 • yusuf özgür çay
  ben 9.sınıf öğrencisiyim . biz sınavlarda hangi dönemden sorumlu olacaz . yani uzaktan eğitim dahilmi
 • İrem AYDIN
  Bursluluk sınavında sadece 1. dönem konuları çıkacak .Ama her sitede farklı farklı listeler var . Net , doğru ve güvenilir bir liste bulamadım. Örneğin bir web sayfasında üçgenler 2. dönemin konusu olarak geçerken B web sitesinde 1. dönemin deniyor . Hangisine bakalım şimdi ? Meb de liste yayınlamadı.
YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+