9. Sınıf Konuları ve Müfredatı (2023-2024) MEB

9. Sınıf Konuları ve Müfredatı

Bu yazımızda 9. Sınıf Konuları (2023-2024) MEB yer almaktadır.

2023-2024 eğitim-öğretim yılında MEB tarafından uygulanacak olan 9. Sınıf Müfredatı belli oldu! 9. sınıfta Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, İngilizce ve Din Kültürü olmak üzere 9 temel ders bulunmaktadır.

Lisenin ilk basamağı olan 9. sınıf, bazı derslerin ilk defa görülecek olmasından dolayı gerekli önem verilmediği taktirde sınıfta kalmaya kadar gidebilmektedir. Çünkü 8. sınıfta görülen fen bilimleri dersinin fizik, kimya ve biyoloji derslerine ayrılması, bir kereden çok fazla sayıda dersle karşılaşılmasından dolayı lisenin en zor sınıfı olarak 9. sınıf bilinmektedir. Bu nedenle 9. sınıfta işlenen temel derslere önem vermeli, konuları iyice kavramalı ve bol soru çözmelisiniz.

Yazı içerisinde 1. dönem ve 2. dönem işlenecek olan konuları detaylı olarak paylaştık. Konu dağılımlarına ulaşmak için derslere tıklamanız yeterlidir. İyi Çalışmalar 🙂
 

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Konuları

9. Sınıf Matematik Konuları

9. Sınıf Fizik Konuları

9. Sınıf Kimya Konuları

9. Sınıf Biyoloji Konuları

9. Sınıf Tarih Konuları

9. Sınıf Coğrafya Konuları

9. Sınıf İngilizce Konuları

9. Sınıf Almanca Konuları

9. Sınıf Din Kültürü Konuları

 

9. Sınıfta Hangi Dersler Var?

9. Sınıf Takdir-Teşekkür Hesaplama


2024 TYT Konuları
2024 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

35 Yorum

  1. Bazı internet sitelerinde 1. döneme üçgenlerde dahil meb e en uygun bumu ? Çünkü bursluluk sınavında 1. dönem konuları olacak.

  2. ben 9.sınıf öğrencisiyim . biz sınavlarda hangi dönemden sorumlu olacaz . yani uzaktan eğitim dahilmi

  3. Bursluluk sınavında sadece 1. dönem konuları çıkacak .Ama her sitede farklı farklı listeler var . Net , doğru ve güvenilir bir liste bulamadım. Örneğin bir web sayfasında üçgenler 2. dönemin konusu olarak geçerken B web sitesinde 1. dönemin deniyor . Hangisine bakalım şimdi ? Meb de liste yayınlamadı.

  4. Dün 2021lgs’ye girdim ve bir hafta dinleneceğim sonrada 9. sınıf konularına başlayacağım. Bu yazı çok işime yaradı, teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+