LGS Çalışma Programı 2019 (PDF)

Taban Puanları İçin Tıklayınız.Bu yazımızda Liseye Geçiş Sınavı yani LGS adayları için çalışma programı paylaşacağız.

Her aday sınavlara hazırlık sürecinde kusursuz bir çalışma programına ihtiyaç duyar. Eğer çalışma programınız kusursuz değilse, bu kusur sınav sonucuna mutlaka yansır. Sizin de hedefinizde güzel puanlar alıp başarılı bir liseye gitmek varsa, bu program tam da size göre!

LGS yani diğer adıyla Liseye Geçiş Sınavı 8. sınıf adaylarının, istedikleri liseleri tercih edebilmesi için yapılan bir merkezi sınavdır. Bu sınav 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların ders bakımından dağılımlarına bakacak olursak:

Sayısal Bölüm

  • Matematik: 30
  • Fen Bilimleri: 30

Sözel Bölüm

  • Türkçe: 20
  • T.C. İnkılap: 10
  • Din Kültürü: 10
  • İngilizce: 10

 

LGS Çalışma Programı (PDF)

Eğer sizin de LGS sınavında başarıyı yakalamak ise bu program tam da size göre! Düzenli uygulandığı takdirde kesin sonuç veren bu programa uyarak siz de yüksek puanlar alabilir, başarılı okullara yerleşebilirsiniz.

Program 2 ay şeklinde konulara ayrılarak hazırlanmıştır. 1 hafta içerisine bitirilmesi gereken konular sıraya göre eklenmiştir. Yapmanız gereken bu dersleri günlere ayırarak, size uygun saatlerde çalışmak. Bu şekilde çalışmalarınıza yön vererek konuların tamamını bitirebilir, bol bol soru çözebilirsiniz. Programı PDF formatında indirmek için aşağıdaki butona tıklamanız yeterli olacaktır.
 
LGS Çalışma Programını İndirmek İçin Tıklayın…YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+