LGS Çalışma Programı 2020 (PDF)


2018 LGS Çalışma Programı PDF

Bu yazımızda Liseye Geçiş Sınavı yani LGS adayları için çalışma programı paylaşacağız.

Her aday sınavlara hazırlık sürecinde kusursuz bir çalışma programına ihtiyaç duyar. Eğer çalışma programınız kusursuz değilse, bu kusur sınav sonucuna mutlaka yansır. Sizin de hedefinizde yüksek puanlar alıp başarılı bir liseye gitmek varsa, bu program tam da size göre!

LGS yani diğer adıyla Liseye Geçiş Sınavı 8. sınıf adaylarının, istedikleri liseleri tercih edebilmesi için yapılan bir merkezi sınavdır. Bu sınav 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır. Bu soruların ders bakımından dağılımlarına bakacak olursak:

Sayısal Bölüm

  • Matematik: 30
  • Fen Bilimleri: 30

Sözel Bölüm

  • Türkçe: 20
  • T.C. İnkılap: 10
  • Din Kültürü: 10
  • İngilizce: 10

 

LGS Ders Çalışma Programı 2019

Eğer sizin de amacınız LGS sınavında başarıyı yakalamak ise bu program tam da size göre! Düzenli uygulandığı takdirde kesin sonuç veren bu programa uyarak siz de yüksek puanlar alabilir, başarılı okullara yerleşebilirsiniz. LGS Konuları baz alınarak hazırlanan bu program, MEB tarafından yapılan güncellemelere de uyumludur.

Program 2 ay olacak şeklinde konulara ayrılarak hazırlanmıştır. 1 hafta içerisine bitirilmesi gereken konular sıraya göre eklenmiştir. Yapmanız gereken bu dersleri günlere ayırarak, size uygun saatlerde çalışmak. Bu şekilde çalışmalarınıza yön vererek konuların tamamını bitirebilir, bol bol soru çözebilirsiniz. Programı PDF formatında indirmek için aşağıdaki yeşil butona tıklamanız yeterli olacaktır.
 
LGS Çalışma Programını İndirmek İçin Tıklayın…  
» Önerilen: Lise Taban Puanları
» Önerilen: LGS Deneme Sınavları


Puanını Hesapla!
Üniversite Taban Puanları 2020
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları

Yurtdışı Eğitim Fırsatları
YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+