2024 YKS (TYT-AYT) Çalışma Programları

2024 YKS (AYT-TYT) Çalışma Programları

Merhaba sevgili Bilgenç takipçileri. Bu yazımızda sizler için 2024 YKS (AYT-TYT) Çalışma Programlarını paylaşacağız.

TYT-AYT sınavlarında çıkan konu dağılımlarına göre düzenlenmiş olan programlarımıza uyarak yüksek netler yapabilirsiniz. Program hem ilk oturum olan TYT’yi hemde ikinci oturum olan AYT’yi kapsamaktadır. Söz konusu 2 sınav için toplam 4 ayda bütün konuları rahatlıkla bitirebilirsiniz.

NOT-1: Program içerisinde bazı dersler hem ilk oturumda hemde ikinci oturumda sorulmakta veya birbirinin devamı niteliğindedir. Mesela sayısal adaylar için geometri, fizik, kimya ve biyoloji, sözel adaylar için tarih ve coğrafya derslerin birbirinin devamı niteliğinde olduğu için bu dersler birlikte çalışılmakta böylece zaman kaybı ortadan kalkmaktadır. Aşağıdaki linklere tıklayarak programları PDF formatında indirebilirsiniz.

NOT-2: Sadece TYT ile gidilebilen 2 Yıllık Bölümlere gidecek olan adaylar aşağıdaki TYT Programlarını kendilerine uygun olanı indirebilirler.

2024 TYT-AYT Çalışma Programları


2024 TYT-AYT Sayısal Çalışma Programı

2024 TYT-AYT Sözel Çalışma Programı

2024 TYT-AYT Eşit Ağırlık Çalışma Programı

2024 TYT-AYT Yabancı Dil Çalışma Programı

Çalışma programları düzenlenirken sorulacak olan konular zorluk ve süreye göre sıralanmaktadır. Amaç çalışacak olan adayın konuları belli bir düzene göre görmesidir. Programları indiren aday kendi çalışma saatlerine göre konuları okumalı, konu anlatım videoları izlemeli ve bol bol soru çözmelidir. Bu sırada atlanmaması gereken önemli bir nokta da not almaktır. Özellikle de tarih, coğrafya ve edebiyat gibi dersler not alınarak çalışılmalıdır. Bu sayede belirli aralıklarla kısa tekrarlar yapılarak dersleri unutmanın önüne geçilebilir.

Sınava hazırlık sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de azim ve kararlılıktır. Bunun için öncelikle bir hedef belirlenmeli, o bölüm için hangi derslere ağırlık verilmesi gerekiyorsa o doğrultuda çalışılmalıdır. Hatta kendinize bazı üniversite hedefleri koyarak hangi testten kaç net yapmanız gerektiğini bile belirleyebilirsiniz. Bu hedef doğrultusunda gereken netlere ulaşmak için sürekli çalışmalı, bol soru çözmelisiniz. Başlangıçta mutlaka problem çıkacaktır. Konuları anlamama, soruları çözememe herkesin başlangıçta yaşadığı problemler. Önemli olan bu süreçte pes etmeden devam etmektir. Birçok aday bu geçiş döneminde vazgeçmektedir.

2024 TYT Konuları

2024 AYT Konuları

124 Yorum

    1. Evet. Aslında beklemek yerine herhangi bir programın Türkçe, Matematik ve Geometri konularına çalışmak yeterli ama bazı arkadaşlarımız özellikle TYT yazılmasını istiyorlar 🙂

 1. dil programı için bekliyorum. Umarım en kısa sürede eklenir. Emeğiniz için teşekkür ederiz.

    1. Şu an için yok ama olması bekleniyor. Düşünsene Sözelci bir aday sözel dersleri iyi yapıp biraz da matematik yaparsa iki yıllık sağlık bölümlerine fen yapmadan gidecek

 2. Ben açıkliseden mezunum şimdi ben sayısal alan seçersem sadece sayısalları mı çözcem yoksa hepsini mi çözücem?

  1. Eğer sayısal puan türü ile alım yapan bir bölüme gitmek istiyorsan sadece sayısal dersleri çözmen yeterlidir.

  1. Hayır. Hiç bir kurum size bu konular çıkacak diye açıklama yapmaz. Zaten YÖK başkanı “MEB Müfredatından soru sorulacak” diye bilgi paylaştı

  1. Evet Önlisans yani 2 yıllık bölümlere gitmek isteyen adayların sadece ilk oturum olan TYT sınavına girmesi yeterlidir.

 3. Hocam Meraba size 2 şey söylemek istiyorum 1.incisi benim daha elimde kitabım yok kısacası kitap konusunda çok kararsizim paragraf flan cozuyorunda sizce ben hangi kitabı alsam daha uygun olur 2018 ygs kitabı mi alıyım yks kitabı mi alıyım tüm dersler ve ben sağlık meslek im yukarda yks konuları yazıyı o kinularaa mi çalışmam gerekiyor yoksa ygs çıkmış sorular mi çözmem gerekiyo 2.sorunda şu hani ilk başta baraj sınavı vr ya bn sayisalciyim mat Türkçeye mi giricem sadece 2 oturum da kendi alanından giricem fen mat fiz kima 1. Oturumda coğrafya 6 soru inkılap 7 soru kimya fizik coğrafya flan cozmuyomu deme sadece mat türkçe. .

  1. Merhaba Merve. YGS ve LYS kitaplarından yararlanabilirsin. Eğer sağlık bölümlerine gitmek istiyorsan ikinci oturumda matematik ve fen bilimleri oturumlarına girmen gerekiyor.

  1. Şu an ders anlatımlarımız daha başlamadı. Çözümlü kitap alabilir ve farklı hocaları izleyebilirsin.

 4. Merhaba sınav sistemi yine değişti sözel çalışma programında değişiklik yapmanızı rica ediyorum ne zaman yapabilirsiniz

 5. Eșit ağırlıktan sınava girecek adayların, ilk sınavda fizik kimya ve biyoloji yapmaları gerekmiyor mu? Neden ders programınızda hiç yer verilmemiș? Düșük katsayıları mı var? Veya hiç etkisi yok mu? Benim bildiğim her alan için tüm sorular eș değer ilk sınavda. Yanlıș mı biliyorum?

  1. İlk sınavda bütün derslerden soru gelecek ve katsayılar birbirine eşit (en azından şu an böyle) programda yer vermememizin sebebi: Sözel alandan tercih yapacak olan adayın hiç görmediği fizik, kimya ve biyoloji gibi farklı alanın dersini baştan itibaren öğrenmektense, en azından 2. oturum için çalışmasıdır. Eğer illa ki ben sözelci olmama rağmen Fen Bilimleri konularına çalışmak istiyorum ve tam tersi bir durum var ise o halde listeden çalışmak istediğiniz alana tıklayıp kendi alanınızın çalışma programını indirin ve sonra da diğer alanın çalışma programını indirin. Umarım açıklayıcı olmuştur 🙂

 6. Elbette açıklayıcı oldu, Hașim bey benim emin olmak istediğim sadece șuydu. Örneğin Ikinci sınavda TM cilere felsefe sorusu gelmeyecek ben bu durumda ilk sınav için 5 soruluk felsefe yerine, daha çok sevdiğim 6 soru gelecek olan biyolojiyi pragrama dahil etsem bu benim en azından zararıma birșey olmayacak, șimdilik Elbette katsayı gelirse iș değișir, değil mi?

  1. Ama şöyle bir durum var: İlk oturumdaki testlerin kat sayıları aynı. yani felsefeyi yaparım ama biyoloji yaparsam daha yüksek net çıkarırım diyorsanız tabii ki biyoloji çalışmanız daha mantıklı olacaktır.

 7. TYT sayısal, TYT sözel diye neden ayırdınız tüm alanlar Tüm TYT konularından sorumlu değil mi rica etsem detaylı anlatır mısınız? teşekkürler

  1. Sözelci bir adayın oturup Fen Bilimleri konularını baştan itibaren çalışması yerine kendi alanında ki Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Din Kültürü netlerini arttırmasını ve bunların yanında matematik ve geometriyi de halletmesini daha doğru buluyorum. Şu an resmi bir açıklama yok ama biz TYT Sayısal, TYT Sözel ve TYT Eşit Ağırlık diye 3 tane puan türü çıkmasını bekliyoruz. Bu puan türleri çıkmasa bile sözelci bir aday Fen Bilimleri çalışmak isterse sayısal programı indirip, oradaki fen bilimleri derslerine çalışabilir.

 8. Tyt puan turu tek bir puan olarak hesaplanmiyacakmi yoksa esit agirlik sayisal sozel diye 3 puan turumu olacak

  1. Şu an ki sisteme göre tek puan olarak yani TYT Puanı olarak hesaplanıyor ama her an Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık diye 3 puan türü çıkabilir.

 9. inşaat mühendisligi bölümünü istiyorum mf4 ten alıyordu şuan ortalama ne kadar net yapmam gerekiyor iyi bir universiteye yerleşebilmem için yardımcı olursanız çok sevinirim

 10. Merhaba, YKS sayısal Programı muhtemelen bu hafta sonu yüklenmiş olur demiştiniz Bu gün Pazar, acaba ne zaman yüklenir?

 11. Hocam YKS Sayısal çalışma programını bekliyoruz hâlâ, acaba ne zaman yüklenecek ve indirebileceğiz?

 12. Hocam bütün sözel konuları bitirsem 2 ay kala gibi bir zamanda ise hem mat 1 e çalışıp sözelleride unutmamak için süreklı tekrar yapsam sizce verimli çalışma olurmu

  1. Bence matematiği sona bırakma. Şimdiden hem sözel derslere çalış hem de matematiği halletmeye bak

 13. merhaba. önlisans truzim bölümüne girmeyi düşünüyorum. sadece tytye girmem yeterli olacak sanırım ama geçen sene ygs6 ile almış. bu sene tyt tek puan türü olduğu için herhangi bi derse ağırlık vermem gerekmiyor sanırım. yani hangi dersten kaç net yaptığımın değil de toplam kaç net yaptığımın önemi oluyor. aydınlatırsanız sevinirim.

  1. Merhaba Kıvanç sadece ilk oturuma girmen yeterli olacaktır. Ayrıca dediğin gibi bu sene herhangi bir puan türü olmadığı için yapacağın her net sana artı puan kazandıracaktır. Yani 1 Felsefe Sorusu ile 1 Matematik sorusunun katsayısı aynı olacaktır.

 14. Tyt de puan türleri yokmu? Sözel sayisal esit agirlik falan bütün sorulari yapmak hepm bize haksizlik hemde 2yillik bölümlere örnegin biri esit agirlikla alan bi bolume gidicek ama sayisalci onun ustunde onun yerini haksiz yere kapmis olmazmi?

 15. merhaba hocam ben sözelden gircem okul çncesi öğretmenlik için sözelden gırmem gerekıyor demi ve sözel bölümde hangi derslere çalışmam gerekmektedir

  1. Merhaba Damla. Okul öncesi öğretmenliği için SÖZEL puan türü ile tercih yapman gerekli ve çalışman gereken dersler:

   • Edebiyat
   • Tarih
   • Coğrafya
   • Felsefe Grubu Dersleri
   • Din Kültürü
 16. Bu konular sadece 2018 içinmi geçerli ben bu sene için değilde önümüzdeki seneler içerisinde girmeyi düşünüyorum

 17. Çok güzel bir site gerçekten. Neredeyse 1 haftadır program yapmaya çalışıyorum ama yapamadım. Çok sağolun

  1. Evet Melek. YKS Çalışma Programlarını hem 1. oturum olan TYT hemde 2. oturum olan AYT için kullanabilirsin.

 18. Hocam sadece tyt den 200 yapmak istiyorum 13 yil ara verdim kac net yapmak gerekiyor yardım edin hocam lütfen

 19. Hocam ben 1 yıl örgün geri kalan 3 yılı acıktan imam hatip okudum ilahiyat hocalık istiyorum yada din kültürü öğretmeni hangi sınava girmeliyim

  1. Din kültürü bölümü geçmiş yıllarda kapatıldı. İlahiyat bölümüne giderek din kültürü öğretmeni olabilirsin. İlahiyat bölümüne gitmek için de ilk oturum olan TYT ve ikinci oturum AYT’de sözel testi çözmelisin.

 20. Hocam öncelikle merhaba ben işte 2gündür araştırıyorum ama kafama yatan hiç bir şey yok şimdi sizde merak etim soruyu sorcam ben 11sınıf bu yıl biti 3ay sonra 12sınıf olacam şuan Tut sınavına çalışmak istiyorum 3ay tatilim var verimli olmasını istiyorum bir yardımcı olursanız çok memnum olacam .ve araştırmalarında 9sınıftan başlamam getirimi soylediler. ama bunun 10,11,12 sinifidar asla yetistiremem ayrıca bunları Hocalar 2donemde zor bitiriyor Ben basil planlayacam ve Zalman yaratacam ki ayrica not:benim matematik 1 fizikim 1 ve geometri hic islemedik zaten # pes etmek istemiyorum buna ragmen #cevap verirseniz hemen çok rahatlayacam .biraz uzun yazmışım

 21. Hocam meraba ben 10.sinif ogrencisiyim bu yil okuldan ciktim aciktan okuyorum guzel bir unuversite kazanmak istiyorum ama nasil calisacam hakimda en ufak bir bilgim yok bana bir oneride buluna bilirmisiniz.
  Meslek secimindede cok kararsizim

 22. Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci sadece bu programa uyarak istediği yere gelebilir mi?
  Yani konular yeterli mi?

 23. HOCAM MERHABA BEN 12. SINIFA GEÇECEĞİM BU SENE TYT VE 11. SINIF KONULARIMI BİR ARADA GÖTÜREBİLİRMİYİM SALGINDA OLDU BUGÜN 9 MAYIS 19 HAZİRANDA OKULLAR YAZ TATİLİNE GİRECEK 4 AY KADAR BİR ZAMANIM VAR SİZCE YETERLİ Mİ 2. SORUM BURDAKİ CALIŞMA PROGRAMLARI TÜM AYT KONULARINI GÖRMEDİĞİM İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM CEVAPLARSANIZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İYİ ÇALIŞMALAR

  1. 2021 yılında bütün konulardan sorumlu olacağınız için bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 24. Merhaba hocam ben ilahiyat bolümü için üniversite sınavına çalışıyorum hangi derslerden sorumlu olucam

 25. emeğinize sağlık ancak program saçmalıklar içeriyoruz. 1.ay programında 1. haftasında temel kavramlar varken aynı zamanda 1. haftada polinomlar var. matematiği 0 olan birisinin sanırım buna uygun şekilde hareket etme imkanı yok. yine de emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+