KPSS Lisans Çıkmış Sorular ve Cevapları (PDF)

KPSS Lisans Çıkmış Sorular ve Cevapları (PDF) İndir

Bu yazımızda her yıl ÖSYM tarafından yapılan KPSS Lisans sınavının Çıkmış Soruları ve Cevaplarını PDF formatında paylaşacağız.

4 yıllık bölümlerden yani lisans bölümlerden mezun olanların girebildiği KPSS Lisans, genel kültür ve genel yetenek olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Her bölümde 60 olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır.

Genel yetenek bölümünde 30 Türkçe, 30 matematik; genel kültür bölümünde 27 tarih, 18 coğrafya, 9 vatandaşlık ve 6 güncel bilgisi sorusu sorulmaktadır.

Genel yetenek bölümünde yer alan sorular genellikle okuduğunu anlama ve problem çözmeye yönelik iken, genel kültür bölümünde yer alan sorular daha çok ezber bilgisini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Her iki alanda da başarılı olmanın yolu konulara çalışmanın yanı sıra geçmiş yıllarda sorulan soruları çözmekten geçiyor. Her ne kadar konuları kavramak sınavda başarıyı etkileyen temel faktör olsa da, sınava girmeden sorulan soruların mantığını kavramak adayı rahatlatacaktır. Bu sayede panik azalacak, başarı ön plana çıkacaktır. Bu ve benzeri nedenlerle sınava girmeden önce çıkmış soruları çözmek çok önemlidir. Aşağıdaki tabloda geçmiş yıllarda sorulan KPSS Lisans Sorularını PDF formatında paylaştık. İndirmek istediğiniz yıla tıklayarak soruları indirebilirsiniz.
 

KPSS Lisans Puan Hesaplama

KPSS Lisans Konuları

 

KPSS Lisans Soruları ve Cevapları

6 Yorum

  1. Ösym 2019 un %10 unu paylastiysa soruların tamamı kirtasiyelerde nasıl satilıyor anlamadım.tamamını off olarak nasıl bulabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+