Kaynak Önerileri

2024 TYT-AYT Felsefe Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

TYT-AYT Felsefe Kitap Önerileri 2024

Bu yazımızda TYT ve AYT sınavlarında sorulan Felsefe dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerilerini sıraladık.

Felsefe dersi, ilk oturum olan TYT’de 5 soru, ikinci oturum olan AYT’de 12 soru şeklinde sorulmaktadır. Üniversiteye sözel alandan gitmek isteyenlerin dikkate alması gereken, yerleşme puanını etkisi azımsanmayacak olan bir derstir felsefe. TYT’de sadece felsefe alanına yönelik sorular sorulurken, AYT’de felsefenin yanı sıra psikoloji, sosyoloji ve mantık derslerinden de sorular sorulmaktadır.

Felsefe toplam konu sayısı az olan, sizi fazla zorlamayacak nitelikte bir derstir fakat bazen düşürücü sorularla karşımıza çıkan bu ders rakiplerimizin gerisinde kalmanıza neden olabilir. Bu yüzden felsefe dersinden de işi sağlama alarak bir kaç kaynak bitirmenizi tavsiye ederiz.
 

TYT-AYT Felsefe Konu Anlatım Önerileri

Delta Yayınları Felsefe Konu Özeti

Delta Yayınları, felsefe dersini en özet şekilde ele almış ve en önemli noktalara değinerek işinizi kolaylaştırmıştır. Çözümlü örnek soruları, strateji ve ipucları, tarama testleri de bu kitaba ayrı bir güzellik katıyor.


Yayın Denizi TYT Felsefe Konu Anlatım Önerisi

Yayın Denizi Felsefe Konu Anlatımı

Felsefede amacınız küçük bir tekrardan ötesi ise bu kitabı önerebiliriz. Felsefe dersinin yanı sıra din kültürü dersinin de ekli olması bu kitabı daha avantajlı kılıyor. Eğer konuları daha geniş öğrenip, sorularla pekiştirmek isterseniz bu kitabı kaçırmayın.


Okyanus Yayınları TYT Felsefe Konu Anlatım Önerisi

Okyanus Yayınları Felsefe Konu Anlatımı

Sınavlara hazırlıkta yıllardır öğrencilerin yanında olan Okyanus Yayınları, “Iceberg” serisiyle TYT-AYT’ye hazırlıkta öğrencilerin yanında oluyor. Kitapta yer alan bilgilerin video konu anlatımı ile pekiştirilmesi konuların anlaşılması için farklı bir kazandırıyor.


Limit Yayınları Felsefe Konu Anlatımı

Bu kitap, bütün Felsefe grubu derslerini bir kitapta anlatmış, müfredata uygun, ince ve önemli ayrıntılara değinmiş konu anlatım kitabıdır. Zaten kalitesiyle kendini kanıtlamış olan Limit Yayınlarını bilmeyen yoktur. Sizler de adayların çokça önerdiği bu kitaptan faydalanabilirsiniz.
 

TYT-AYT Felsefe Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Benim Hocam TYT Felsefe Soru Bankası Önerisi

Benim Hocam Yayınları Felsefe Soru Bankası

Kolay ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Benim Hocam Yayınlarına ait. Kaliteli öğretmen kadrosuyla çekilen videolarıyla tanınan Benim Hocam Yayınları, bu kalitelerini kitaplarına da yansıtmış durumda. Eğer felsefe dersini tekrar mahiyetinde bitirmek isterseniz 2 sayfa konu iki sayfa soru şeklinde konuları pekiştirebilirsiniz.


Yayın Denizi Felsefe Soru Bankası Önerisi

Yayın Denizi Felsefe Soru Bankası

Kolay ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Yayın Denizine ait. TYT-AYT alanında bilinen kurumlardan olan Yayın Denizi, orta zorlukta sorularla felsefede netlerinizin yükselmesine ve konuları pekiştirmenize imkan sağlıyor.


Dahi Adam Yayınları Felsefe Soru Bankası

Kolay ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Dahi Adam Yayınlarına ait. Bu kitap yalnızca TYT’nin Felsefe kısmını almış olup, üniversiteye ilk oturum olan TYT’den gitmeyi hedefleyenler için birebir.


Bilgi Yolu Yayınları Felsefe Soru Bankası

Kolay ölçekte önerebileceğimiz son kitap Bilgi Yolu Yayınlarına ait. Farklı soru tarzları görerek felsefede kendinizi geliştirmek istiyorsanız yine önerilen kitaplardan bir tanesi karşınızda, bu kitap ile okul derslerinize de katkıda bulunabilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Esen Yayınları Felsefe Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Esen Yayınlarına ait. Bu kitap ikinci oturum olan AYT Felsefe grubu derslerinin sorularını içermektedir. Felsefe Grubunda 12 sorunun sorulduğunu ve Esen Yayınlarının da yıllardır kaliteli yayınlar yaptığını göz önüne alırsak, bu kitap tam da size göre.


Hız ve Renk TYT Felsefe Soru Bankası Önerisi

Hız ve Renk Yayınları Felsefe Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Hız ve Renk Yayınlarına ait. Son zamanlarda kaliteli kitaplarla ismini duyurmayı başaran Hız ve Renk Yayınları, felsefe dersinin yanı sıra din kültürü dersinin de sorularını eklemesiyle öğrencileri ikinci bir masraftan kurtarıyor.
Diğer yandan bu yayına ait kaliteli soruları çözerek felsefe konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.


Palme TYT Felsefe Soru Bankası Önerisi

Palme Yayınları Felsefe Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Palme Yayınlarına ait. Sınavlara hazırlık konusunda tecrübeli ve kaliteli olan Palme Yayınları, felsefede kendini geliştirmek isteyenlere tavsiye edilir.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları Felsefe Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Karekök Yayınlarına ait. Bu kitap zor seviyede olup, ileri seviyede çalışmak isteyen ve felsefeden soru kaçırmak istemeyen arkadaşlar için. Eğer zamanınız daha çoksa bir tane de bu yayından çözmenizi tavsiye ederiz.


Limit Yayınları TYT-AYT Felsefe Soru Bankası Önerisi

Limit Yayınları Felsefe Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Limit Yayınlarına ait. Gerek sorularının zorluğuyla, gerekse kalitesiyle bilinen Limit Yayınları, felsefe konusunda da bu özelliklere sahip. Eğer hedefiniz felsefeden full çekmek ise kesinlikle bu kitabı çözmelisiniz.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Felsefe Grubu Konuları ve Soru Dağılımı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+