Kaynak Önerileri

2023 AYT Edebiyat Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri2023 AYT Edebiyat Kitap Önerileri

Bu yazımızda AYT sınavı derslerinden olan Edebiyat dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerilerini sizler için kolay, orta ve seviyelerine göre sıraladık.

Edebiyat dersi, ikinci oturum olan AYT’de 24 soru olarak sorulmaktadır. Sınava sözel ve eşit ağırlık alanlarından hazırlanan adayların dikkate alması gereken edebiyat dersi, konu bakımından fazla ve buna oranla soru sayısının az olmasından kaynaklı olarak sağlam bir çalışma gerektirmektedir. Eğer edebiyat dersine nereden başlamanız gerektiği konusunda bir fikriniz yoksa bu sayfadan önce Edebiyat Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okuyun daha sonra buraya gelin.

Eğer bu kaynaklar dışında elinizde önceki senelerden kalmış LYS Edebiyat kitaplarınız varsa onları da çözmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü unutmamalıyız ki sadece sistem değişti, konular değişmedi.
 

AYT Edebiyat Konu Anlatım Önerileri

Limit Yayınları Edebiyat El Kitabı

Bu kitap edebiyatın en ince ve önemli ayrıntılarını ele almış, sınavlarda pek çok yerden soru yakalamış ve edebiyat hocalarının dilinden düşüremediği bir kitaptır. Edebiyatı seven ve sınav dışında herhangi bir edebiyat konusunda araştırma yapan arkadaşlarımızın da faydalanabileceği bir kitaptır. Eğer hala edebiyat kaynağı almadıysanız uzman hocalarımız tarafından en çok önerilen kitaplar arasında olduğunu belirtmek isterim. Bunun dışında ezber konusunda sıkıntı çeken arkadaşlar için “öykülü yorum” kısmını oluşturmuş ve konu anlatımında ezber açısından farklı bir yöntem geliştirmiştir.


Okyanus Yayınları Edebiyat Konu Anlatımı

Bu kitapta yazar-eser ve kahramanlar şifrelenerek bir ezber kolaylığı sağlanmış ve edebiyatın ezber kısımları daha akılda kalıcı hale getirilmiştir. Eğer edebiyata ilginiz yoksa ve ezberleyerek yüksek netler yapmayı hedefliyorsanız bu kitabı tercih edebilirsiniz.


Yayın Denizi Edebiyat Konu Anlatımı

Bu kitapta sınavda sorulmuş olan soruların içeriklerini karşılaması kitabı benzerlerinden ayırıyor. Yine pek çok öğrencinin ve alanında uzman hocaların tavsiye ettiği bu kitabı sizde alarak faydalanabilirsiniz.
 

AYT Edebiyat Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi Edebiyat Soru Bankası

Soru çözümünde ilk adım olarak başlayabileceğiniz bir kitap olup, sorularının çok zorlayıcı nitelikte olmadığı söyleniyor. Öğrenciler tarafından beğenilen ve yeni öğrenilen konuyu pekiştirmede faydalı olabileceği düşünülüp tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır.


Okyanus Yayınları Edebiyat Soru Bankası

Uzun yıllardır sınavlara hazırlık konusunda tecrübeli olan Okyanus Yayınları, TYT-AYT alanında da kendini gösteriyor. Başlangıç olarak bu kitabı da tercih edebilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Altın Anahtar Yayınları Edebiyat Soru Bankası

Eğer “Ben çok kolay olsun istemiyorum, orta seviye olsun, farklı soru tarzlarıyla kendimi geliştireyim.” diyorsanız bu yayının “Türk Edebiyatı Soru Hazinesi” kitabı, konuştuğumuz alanında uzman kişiler tarafından en çok tavsiye edilen kitaplar arasında.


Palme Yayınları Edebiyat Soru Bankası

Bu kitap yine orta derece olup kendini geliştirmek ve bir üst seviyeye geçmek isteyen arkadaşlarımız için tavsiye edilen kitaplar arasında.


Karekök Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası Önerisi

Karekök Yayınları Edebiyat Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Karekök Yayınlarına ait. Zorlayıcı, tuzak ve düşündürücü sorular çözmek isterseniz Karekökü tercih edebilirsiniz.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Bilgi Sarmal Yayınları Edebiyat Soru Bankası Önerisi

Bilgi Sarmal Edebiyat Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Bilgi Sarmal Yayınlarına ait. Son dönemlerde kaliteli kitaplarıyla adından söz ettiren Bilgi Sarmal Yayınları, edebiyat alanında kaliteli soruları bulabileceğiniz bir kaynak.


Limit Edebiyat Soru Bankası

Zor seviye olarak nitelendirilen bu kitapta da konu anlatımında olduğu gibi ince ve önemli ayrıntılara çokça değinilmiş, edebiyatta “bu kesin çıkmaz” dediğimiz fakat çıkabilecek soruları da alarak soru çeşitliliği genişletilmiştir. Eğer edebiyatı ayrıntılarıyla birlikte öğrenmek istiyorsanız bu kitabı tercih edebilirsiniz.


Data Yayınları Edebiyat Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz son kitap Data Yayınlarına ait. Bu kitap yine zorlayıcı nitelikte olup, öncesinde daha kolay kaynakları çözüp daha sonra bu kaynağı çözümenizi tavsiye ediyoruz.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» AYT Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımı


2023 TYT Konuları
2023 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. animonik eğitim setinden ne kadar öğrendiğimi test etmek için soru bankası arıyordum çok yararlı bir yazı oldu teşekkür ederim.

    1. Merhabalar Animonik setini almak istiyordum acaba verimini ne kadar aldınız tavsiye eder misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2023'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+