Kaynak Önerileri

2024 AYT Matematik Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

AYT Matematik Kitap Önerileri 2024

Bu yazımızda AYT Matematik dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerileri kolay, orta ve zor ölçekte sıraladık.

AYT dersine 40 matematik sorusu sorulmaktadır. Bu 40 sorudan 28-30’u matematik dersinden, 10-12’si geometri dersinden sorulmaktadır. Üniversite sınavına sayısal ve eşit ağırlık alanlarından hazırlananların dikkate alması gereken AYT Matematik, ilk oturuma oranla daha çok formül üzerinden sorular içermektedir. Bu nedenle doğru adımlarla başarıya ulaşmanız çok da zor olmayacaktır. Yine de matematik dersi konusunda nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız öncelikle Matematik Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

AYT Matematik Konu Anlatım Önerileri

AYT Sınav Yayınları Kitap Önerisi

Sınav Yayınları | AYT Matematik Konu Anlatımı

Konu eksiklerini tamamlamak için ideal bir kaynak. Kitabın içinde her konudan çıkmış ÖSYM soruları mevcut. Zor soruların ise çözüm videoları mevcut.


Eğitim Vadisi Yayınları | AYT Matematik Konu Anlatımı

Konu anlatımı ve örnek soru çözümleri verilmiş. Konuyu kavratmak amacıyla kavram soruları mevcut.

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Matematik Kulübü Yayınları Kitap Önerisi

Matematik Kulübü Yayınları | Matematik Soru Bankası

AYT Matematiğe başlangıç için ideal bir soru bankasıdır. ÖSYM’nin klasik formatında soru kalıplarının yanı sıra yeni nesil sorular da kitabın içerisinde mevcut.


FDD Matematik Kitap Önerisi

FDD Yayınları | Matematik Soru Bankası

Başlangıç için yine ideal bir kitap olarak önerilmektedir. Öğrenciler için güzel düzenlenmiş. Ayrıca bir tık zorlaşan geliştirme testleri mevcut.


Sınav Yayınları Matematik Kitap Önerisi

Sınav Yayınları | Matematik Soru Bankası

Temelim hiç yok diyenler için önerilebilir bir kitap. İçerisindeki testler, pekiştirme zamanı ve uygulama zamanı diye derecelendirilmiş sorular mevcut.


Yayın Denizi Matematik Kitap Önerisi

Yayın Denizi | Matematik Soru Bankası

AYT Matematik konularına pek hakim olmayanların başlangıç için çözebileceği kitaplardan biridir. İçerisinde hatırlatma bilgi notları mevcut. Genelde klasik tarzda soru tiplerini barındırıyor.

Orta Seviye Kitap Önerileri


Şenol Haca Yayınları Matematik Kitap Önerisi

Şenol Hoca Yayınları | Matematik Soru Bankası

Matematik alanının en bilinen hocalarından olan Şenol Hocanın bu kaliteli kitabıyla temelinizi sağlamlaştırabilir, konularo pekiştirebilirsiniz. Kitap içerisinde bütün konular mevcut. Öğrenciler için çok avantajlı olan “mini denemeler” konuyu daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çözüm asistanı ile bütün soruların çözümlerini görebilir, farklı çözüm yolları öğrenebilirsiniz.


Esen Yayınları Matematik Kitap Önerisi

Esen Yayınları | Matematik Soru Bankası

Kendini geliştirmek isteyenler için bir başka kitap da Esen Yayınlarına ait. Konuların başında verilen kısa özetler sayesinde soruları çözmeden önce tekrar yapabilir, konuları pekiştirebilirsiniz. Soruları genel olarak kavrama formatındadır. Yeni nesil sorulara bolca yer verilmiştir.


Palme Matematik Kitap Önerisi

Palme Yayınları | AYT Matematik Soru Bankası

Bir diğer orta seviye kitabımız Palme Yayınlarına ait. Yeni sınav sistemlerine yönelik oldukça kaliteli kitaplar çıkaran Palme Yayınları, bu kalitesini AYT Matematik dersinde de ortaya koyuyor. Özellikle de öğrenciler için soru sayfalarının kenarlarında yer alan bilgi köşesi sayesinde akılda kalıcı şekilde soru çözebiliyorsunuz.


Birey Yayınları Matematik Kitap Önerisi

Birey Yayınları | B Serisi Matematik Soru Bankası

Orta seviyede önerebileceğimiz son kitap Birey Yayınlarına ait. Temelini sağlamlaştıranların bir sonraki seviyeye geçmek için çözebileceği kitaplardan biridir. Kaliteli, zorlayıcı ve yeni nesil sorular barındırmaktadır.

Zor Seviye Kitap Önerileri


Çap Yayınları Matematik Kitap Önerisi

ÇAP Yayınları | Matematik Soru Bankası

Her konu başlığı farklı fasikül olarak ayrılmış. Kitapta konu anlatımı ve konuyla alakalı en can alıcı soruları verilmiş. Konu anlatım ve soru bankasını birlikte isteyenlerin, kesinlikle çözmesi gereken kaynaklar arasında yer almaktadır. Yine çokça tavsiye edilen bir kitaptır.


Nitelik Yayınları Matematik Kitap Önerisi

Nitelik Yayınları | Matematik Soru Bankası

İçerisinde bütün konular mevcut. Kitap iki taraflı olarak üretilmiştir. Bir tarafı biraz daha kolay iken diğer tarafı zor ve yeni nesil soruları barındırmaktadır.


Karekök Matematik Kitap Önerisi

Karekök Yayınları | AYT Matematik Zoru Bankası

Kitapta zor ve seviyeli soru tipleri mevcut. Genelde olimpiyatlara hazırlanan lise öğrencileri için ilk başlangıç kitaplarından biridir. AYT Matematikte zirve olmak isteyenlerin tercih edebileceği türden bir kitaptır.


Apotemi Yayınları AYT Matematik Fasikülleri Önerileri

Apotemi Yayınları | AYT Matematik Soru Fasikülleri

Zor ölçekte önerebileceğimiz son kaynak Apotemi Yayınlarına ait. AYT Matematik konuları farklı fasiküller şeklinde satılıyor. Fasikül içerisinde önce konunun detayı yer alıyor ardından kolaydan en zora doğru sorular yer alıyor. Matematik alanında ciddi başarı düşünenlerin bu kitabı alması gerekiyor. Zira sorular herkesin çözebileceği türden değil.

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı


2024 TYT Konuları
2024 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+