Kaynak Önerileri

2023 TYT-AYT Kimya Kitap Önerileri | Kaynak ÖnerileriTYT-AYT Kimya Kitap Önerileri 2023

Bu yazımızda TYT ve AYT sınavlarında sorulan Kimya dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerilerini kolay, orta ve zor şeklinde sıraladık.

Kimya dersi, ilk oturum olan TYT’de 7 soru, ikinci oturum olan AYT’de 13 soru şeklinde sorulmaktadır. Sayısal alandan sınava gireceklerin çözmesi gereken kimya dersi, hem matematiksel işlem bilgisi hem de ezber gerektiren bir derstir. Özellikle de yüksek puan ve sıralama hedefleyen adayların bu dersi iyice öğrenip soru kaçırmaması gerekiyor.

Fakat sayısal puan türüyle üniversiteye yerleşmek isteyenlerin bir çoğu kimya dersiyle nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorlar. Eğer siz de onlardan biriyseniz bu yazıdan önce Kimya Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.
 

TYT-AYT Kimya Konu Anlatım Önerileri

Palme Yayınları | Kimya Konu Anlatımı

Fen bilimleri konu anlatımlarında ki başarısı ile tanınan Palme yayınları, Kimya konu anlatımı önerimizde de en iyilerden biri olmayı başarıyor. Kimyayı sağlam temellere oturtmayı hedefliyorsanız bu kitabı almalısınız.

Apotemi Yayınları | Kimya Konu Anlatımı

Özellikle “Organik” fasikülü ile bildiğimiz Apotemi Kimya Fasikülleri, konuları tam olarak kavramanız için bire bir! Özgün anlatım tarzı ile Apotemi yayınları Kimya Konu Anlatımında önerilebilecek kitaplar arasında yer alıyor
 

TYT-AYT Kimya Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Kimya 0 Soru Bankası Önerisi

Karekök Yayınları | Kimya 0 Soru Bankası

Kimya ile arası hiç olmayanlar veya kimyaya yeni başlayacaklar olanlar için ideal bir kitap. Adından da anlaşılacağı üzere kimya konusunda 0 bilgiye sahip olanlar bu kitap sayesinde ilerleme kat edebilirler.


Okyanus Yayınları Yayınları | 40 Seansta Kimya

Kimya temelinizin iyi olduğunu düşünmüyorsanız ve bir yerden başlamalıyım diyorsanız o zaman bu kitaptan başlamalısınız. Sizi çok zorlamayacak soruları ile 40 Seansta Kimya başlangıç için ideal bir kitap.


Tonguç Akademi Kimyatik Soru Bankası Önerisi

Tonguç Akademi Yayınları | Kimyatik Soru Bankası

Tonguç Akademi tarafından hazırlanan bu kitap yine başlangıç için güzel bir kitap. Sınava dönük ve sizi çok sıkmayacak sorular ile kimya dersinde gelişme kat edebilir, netlerinizi arttırabilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları | Kimya Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Palme Yayınlarına ait. Palme yayınları kendine özgün soruları ile yine en çok beğenilen Kimya Soru Bankaları arasında yer alıyor. Özellikle soru sayfalarının sağında ve solunda bulunan hatırlatma notları ile kimya bilginizi pekiştirebilir, konuların kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.


Fen Bilimleri Yayınları | Kimya Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Fen Bilimleri Yayınlarına ait. Farklı ve geliştirici soru tipleri ile bu kitap sayesinde kya bilginizi mevcut durumdan ileriye taşıyabilirsiniz.


Çözüm Yayınları TYT Kimya Soru Bankası Önerisi

Çözüm Yayınları | Kimya Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Çözüm Yayınlarına ait. Uzun yıllardır sınavlara hazırlık konusunda tecrübeli olan Çözüm Yayınlarının bu kitabı ile kimya bilginizi pekiştirebilir, bu alanda gelişim sağlayabilirsiniz.


Üç Dört Beş Yayınları TYT-AYT Kimya Soru Bankaları Önerileri

Üç Dört Beş Yayınları | TYT ve AYT Kimya Soru Bankaları

Orta ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Üç Dört Beş Yayınlarına ait. Sevilen kimya hocası Bülent Demir ile işbirliği altında oluşturulan bu soru bankasını mutlaka çözmenizi tavsiye ediyoruz. Gerek kimyayı farklı bir bakış açısı ile ele alması ile gerekse espirili kişiliğiyle Bülent Demir sayesinde kimyayı seveceğinizi düşünüyoruz.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Kimya Soru Bankası | Limit Yayınları

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk diğer kitap Limit Yayınlarına ait. Bir çok alanda kaliteli kitaplar üreten Limit Yayınları, Kimya Soru Bankaları arasında da kendini gösteriyor! Özgün ve zorlayıcı soru tipleri ile kendinizi geliştirebileceğiniz kitaplardan biri.


Aydın Yayınları TYT Kimya Soru Bankası Önerisi

Aydın Yayınları | TYT Kimya Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Aydın Yayınlarına ait. Kaliteli ve zorlayıcı sorularla kendini geliştirmek isteyenler için bir diğer alternatif olarak da bu kitabı inceleyebilirsiniz.


Bilgi Sarmal Yayınları TYT Kimya Soru Bankaları Önerisi

Bilgi Sarmalı Yayınları | TYT ve AYT Kimya Soru Bankaları

Zor ölçekte önerebileceğimiz son kitap Bilgi Sarmalı Yayınlarına ait. TYT-AYT alanında çıkardığı kaliteli kitaplaplarla adını son zamanlarda çokça duyduğumuz Bilgi Sarmalı Yayınları, TYT ve AYT kimya derslerinde kendini geliştirmek isteyenlere zorlayıcı sorular sunuyor.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı


2023 TYT Konuları
2023 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2023'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+