Kaynak Önerileri

2024 TYT-AYT Biyoloji Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

TYT-AYT Biyoloji Kitap Önerileri 2024

Bu yazımızda TYT ve AYT’de sorulan Biyoloji dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerilerini kolay, orta ve zor ölçekte sıraladık.

Biyoloji dersi, TYT’de 6 soru, AYT’de 13 soru şeklinde sorulmaktadır. Sınava sayısal alandan hazırlanan ve özellikle de yüksek netler hedefleyen adayların biyoloji dersini dikkate alması gerekiyor. Biyoloji için “sayısal alanın sözel dersi” ibaresi kullanılır. Gerçekten de konuları incelendiğinde işlem bilgisi gereken konudan çok sözel konuların yer aldığı görülür. Buna rağmen biyoloji dersine nasıl başlaması gerektiğini bilmeyenlerin bu yazının devamını okumadan önce Biyoloji Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okumasını tavsiye ediyoruz.
 

TYT-AYT Biyoloji Konu Anlatım Önerileri

Palme Yayınları Biyoloji Konu Anlatım Önerisi

Palme Yayınları | Biyoloji Konu Anlatımı

Biyoloji kitaplarında diğer yayınlardan önde olan Palme, birçok aday tarafından kullanışmış ve gayet başarılı sonuçlar vermiştir. Özellikle son yıllardaki çıkışları ile beraber Palme Yayınlarını kontrol edilecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Apotemi Yayınları Biyoloji Konu Anlatım Önerisi

Apotemi Yayınları | Biyoloji Konu Anlatımı

Biyolojinin en zor konularını bile anlaşılabilir hale getirerek adayları büyük bir yükten kurtaran Apotemi Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı önerebileceğimiz kitaplar arasında yer alıyor. Özellikle fasikül şeklindeki konu anlatımları ile Apotemi Yayınlarına da göz atmanızda fayda var.
 

TYT-AYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları Biyoloji 0 Soru Bankası Önerisi

Karekök Yayınları | Biyoloji Sıfır

Biyoloji temeliniz yoksa ve bu temeli sağlam bir şekilde kurmak istiyorsanız size Karekök Yayınlarının hazırladığı Biyoloji Sıfır Konu Anlatımını önerebiliriz. Bütün konuları en basit şekilde anlatmasından dolayı bu kitap biyoloji ile arası iyi olmayanlar için bir rehberi niteliğinde olacaktır.


Tonguç Akademi Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Tonguç Akademi Yayınları | Biyolojik

Biyolojiye dair temel bilgileriniz varsa ve bunları geliştirmek istiyorsanız bu kitap size göre! Sınava yönelik soruları barındıran ama çok da zorlayıcı olmayan bu kitap ile konuları pekiştirebilir, temelinizi sağlamlaştırabilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları TYT-AYT Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Palme Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Eğer orta seviye soru bankası arıyorsanız Palme bu kitabı sizin için hazırladı. Özgün sorularla ve ne çok zor ne de çok zor yapısı ile Palme Biyoloji Soru Bankası kendinizi geliştirmeniz için bire bir!


Fen Bilimleri Yayınları Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Fen Bilimleri Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Bir diğer orta seviye biyoloji soru bankası olarak Fen Bilimleri Yayınlarını öne sürebiliriz. Kaliteli soruları ile sıkılmadan çözebileceğiniz soru bankalarından biridir.


Eğitim Vadisi TYT Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Eğitim Vadisi Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Eğitim Vadisi Yayınlarına ait. TYT ve AYT alanında çıkardığı kaliteli kitaplar ile tanınan Eğitim Vadisi Yayınları, bünyesinde barındırdığı kaliteli, farklı ve orta zorlukta sorularla sizi geliştirip ileri seviyeye taşıyacaktır.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Apotemi Yayınları TYT-AYT Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Apotemi Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Apotemi Yayınlarına ait. Biyoloji konularına hakimseniz ve sizi zorlayacak sorular arıyorsanız Apotemi Biyoloji Soru Bankası bu türden bir kitap. İçerisinde barındırdığı kalite sorular ile sizleri ileri seviyelere taşıyacağından şüpheniz olmasın.


Karekök Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Karekök Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Karekök Yayınlarına ait. Eğer hedefiniz gerçekten yüksek ise, yani tıp gibi yüksek net gerektiren bölümleri hedefliyorsanız bu kitabı alabilirsiniz. Çünkü; içerisinde oldukça zor soru bulunan Karekök Biyoloji Soru Bankası herkesin çözebileceği türden bir kitap değil.


Üç Dört Beş Yayınları Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Üç Dört Beş Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Üç Dört Beş Yayınlarına ait. Yine gözü yükseklerde olan, biyolojide soru kaçırmak istemeyen adayların çözmesi gereken, farklı, zorlayıcı ve kaliteli sorular içeren bir kitap.


Aydın Yayınları Biyoloji Soru Bankası Önerisi

Aydın Yayınları | Biyoloji Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz son kitap Aydın Yayınlarına ait. Özellikle de Fen Bilimleri derslerindeki Kaliteli ve zorlayıcı sorularıyla bilinen Aydın Yayınları, hedefi yüksek olan adayların kesinlikle çözmesi gereken yayınlardan.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+