Kaynak Önerileri

2024 TYT-AYT Fizik Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

TYT-AYT Fizik Kitap Önerileri 2024

Üniversiteye geçişte ilk adım olan TYT’ye hazırlık sürecinde her aday yararlı kaynaklardan öğrenmek ve soru çözmek ister. Başarılı olmanın temel şartı; doğru kaynaklardan, doğru şekilde çalışmaktır. Bizlerde bu yazımızda sayısal adayların oldukça zorlandığı fizik dersini çalışabileceğiniz kaynakları bir araya getirdik.

Fizik dersi, ilk oturum olan TYT’de 7 soru, ikinci oturum olan AYT’de 14 soru şeklinde sorulmaktadır. Sınava sayısal alandan hazırlananları ilgilendiren bu ders, temel yapısı itibariyle matematik bilgisi gerektirmektedir. Bu nedenle matematik temeliniz zayıfsa öncelikle bu alanda çalışma yapmanızı öneririm. Eğer fizik dersi konusunda nasıl başarılı olabilirim diye soruyorsanız, öncelikle Fizik Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 

TYT-AYT Fizik Konu Anlatım Önerileri

Okyanus Yayınları | 40 Seansta Kolay Fizik

Kolay fizik kaynağı olarak Okyanus Yayınlarının “40 Seansta Kolay Fizik” kitabını önerebiliriz. Uzman öğretmenler tarafından hazırlanan 40 seansta fizik kitabının amacı temel seviyesinde olan adayları bilgi bakımından ilerletmektir. Bu kitap sayesinde fiziğe dair temel bilgileri öğrenebilir, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.


Ekstram Yayınları | Fizik Öğreniyorum

Bir diğer kolay fizik kaynağı diye nitelendirebileceğimiz Ekstrem Yayınları adı üstünde “Fizik Öğreniyorum” kitabı ile temeli olmayan adaylara fizik dersini öğretmeyi amaçlıyor. Bu kitap sayesinde fizik temelinizi atabilirsiniz.


Palme Yayınları | Fizik Konu Anlatımı

Eğer benim seviyem çok kötü değil ama çok iyi olduğunu da söyleyemem diyorsanız bu kitap tam da size göre! Gerek konuyu ele alış biçimi, gerekse örnekleri ile en çok önerilen kitapların başında Palme Yayınları Fizik Konu Anlatımı gelmektedir. Bu kitap ile temel seviyede olan bilgilerinizi ilerletebilir, “iyi” diye nitelendirilebilecek netler çıkarabilirsiniz.
 

TYT-AYT Fizik Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi Aktif Fizik Soru Bankası Önerisi

Yayın Denizi | Sıfırdan Başlayanlara Aktif Fizik

Murat Şengül tarafından hazırlanan Aktif Fizik, fizik temeli olmayanların temelini sağlamlaştırması için etkinlikler üzerine kurulu kaliteli bir kaynaktır.


Birey TYT-AYT Temel Düzel Soru Bankası Önerisi

Birey Yayınları | Temel Düzel Fizik Soru Bankası

Gelişim serisi ile sayısal derslerde kolay, orta ve zor düzeyde kitaplar çıkaran Birey Yayınları, fizik dersinde gerçekten de sağlam bir temel oluşturmak isteyenlerin başvurması gereken bir kaynak. A, B ve C şeklinde farklı zorluklara ayrılan seride almanız gereken “Temel Düzey” yani A serisi.


Okyanus Yayınları | 40 Seansta Kolay Fizik

Üst kısımda “Kolay Seviyesindeki Fizik Konu Anlatımları”nda önerdiğimiz bu kitap, hem konu anlatım hem de soru bankası şeklinde olduğu için tekrardan belirtmek istedik. Belirttiğimiz bu kitabı “başlangıç seviyesi soru bankası” olarak da alabilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları | Fizik Soru Bankası

Fizik konularını bitirdiyseniz veya orta seviyede soru bankası arıyorsanız Limit Yayınları Soru Bankası yardımınıza yetişiyor. Mezun olup, istediği bölümlere giden bir çok aday tarafından önerilen bu kitapta çok zor olmayan, fakat çok da basit olmayan sorular ile fiziğinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz.


Fen Bilimleri Yayınları | Fizik Soru Bankası

Bir diğer orta seviyedeki fizik soru bankamız “Fen Bilimleri Yayınları” tarafından hazırlanmış olup, farklı soru tipleri ile tanınmaktadır. Eğer bol soru çözmeyi seven, farklı soru tipleri arayan biriyseniz bu kitap tam size göre.


Palme Yayınları TYT-AYT Fizik Soru Bankası Önerisi

Palme Yayınları | TYT-AYT Fizik Soru Bankası

Belli bir fizik temeliniz varsa ve bunu geliştirmek istiyorsanız Palme Yayınlarını önerebiliriz. Soru çeşitliliği ve kaliteli sorularla oluşturduğunuz temeli pekiştirebilir, fizik netlerinize yeni netler ekleyebilirsiniz.


Eğitim Vadisi TYT-AYT Fizik Soru Bankası Önerisi

Eğitim Vadisi Yayınları | TYT-AYT Fizik Soru Bankası

Kitabın adından da anlaşılacağı üzere modüler, yani basamak basamak zorlaşan testlerden oluşuyor. Bu nedenle öncelikle konuların kolay sorularını çözerek formülleri pekiştirebilir, orta ve zor sorularla yorum gücünüzü pekiştirebilirsiniz.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları | Fizik Soru Bankası

Ben fizik konularını biliyorum ama beni zorlayacak sorular istiyorum diye aranıyorsanız bu kitap sizin için hazırlandı. Zor soruları ile ün salmış olan bu kitap sayesinde fizik dersini tamamen halledebilir, yüksek netler yapabilirsiniz.

Apotemi Yayınları | Fizik Soru Bankası

Fizik testindeki fullemek gibi bir hedefiniz varsa bu kitabı size önerebiliriz. Çok zor konuları yine aynı sevide sorduğu soruları ile tanınan Apotemi Yayınları Fizik Soru Bankası hedefi yüksek olanlar için ideal bir kitap

Yayın Denizi TYT-AYT Fizik Soru Bankası Önerisi

Yayın Denizi | TYT-AYT Fizik Soru Bankaları

Kolay fizik soru bankaları bölümünde Yayın Denizinin sıfırdan başlayanlar için “Aktif Fizik” serisinden bahsetmiştik. Bu sefer “Tek” serisini ele alacağız. Orta seviyede sorular çözmüş, belli bir seviyeye gelmiş adaylar, bir üst seviyeye çıkmak için bu kitapları çözebilir. Kitaplarda yer alan zorlayıcı ve kişiyi yorumlamaya iten sorular ile fizik dersine bakış açınız değişecek.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+