Kaynak Önerileri

2024 TYT-AYT Tarih Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

TYT-AYT Tarih Kitap Önerileri 2024

Bu yazımızda TYT ve AYT sınavlarında yer alan Tarih dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerilerini sıraladık.

Tarih dersi, ilk oturum olan TYT’de 5 soru, ikinci oturum olan AYT’de Tarih-1’den 10 soru, Tarih-2’den 11 soru şeklinde sorulmaktadır. Özellikle de sınava Sözel ve Eşit Ağırlık puan türlerinden çalışan adaylarında dikkate alması gereken derstir. Tarih dersine çalışmadan önce bilmeniz gerekenleri Tarih Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızda bulabilirsiniz.

Önereceğimiz kaynaklar dışında elinizde önceki senelerden kalmış Tarih kitaplarınız varsa onları da çözmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü unutmamalıyız ki değişen sadece sınav sistem, konular değil. Bunun dışında tarih dersinde soru kaçırmak istemeyen arkadaşlar için Youtube’deki ders videolarını kesinlikle izlemelerini tavsiye ederim. Özellikle, KPSS Tarih için hazırlanmış fakat TYT-AYT konularının da içinde bulunduğu, hatta bazı tarih hocalarımızın bile sınıfta ders anlatmadan önce izleyip faydalandığı, Ramazan Yetkin hocamızın hazırlamış olduğu KPSS Tarih videolarını izleyebilir ve tarih dersindeki bilgilerinizi dinleyerek daha da kalıcı hale getirebilirsiniz.

Bir başka değinmek istediğimiz konu ise, bazı sayısalcı kardeşlerimiz “Acaba bizde tarih çözmeli miyiz?” diye bir soruyu sürekli hocalarımıza yöneltmekte. Bu konu hakkında da uzman rehberlik hocalarımızdan görüşüp edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, ilk 15.000 veya ilk 20.000’in altına düşmeyi hedefleyen ve gözü yükseklerde olan kardeşlerimizin kesinlikle tarih çözmeleri gerektiğini belirtmeliyiz.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…
 

TYT-AYT Tarih Konu Anlatım Önerileri

Delta Yayınları TYT Tarih Konu Özeti

Bu kitap ile tarih bilginize bir temel oluşturabilir konuların en ince noktalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Tarih konularını en özet şekilde almış ve sadece önemli noktalara değinmiş bir kitaptır. Sınava girmeden önce de son kez okuyup konuları tekrar zihninizde canlandırabileceğiniz bir kitap olarak sizlere tavsiye edebiliriz.


Yayın Denizi Tarih Konu Anlatımı

Bu kitap ile öğrendiğiniz bilgileri pekiştirip bilginize bilgi katabilirsiniz. Yine çokça tavsiye edilen bir kitap olarak sizlere hocalarımız tarafından önerilmiştir.
 

TYT-AYT Tarih Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Çözüm Yayınları TYT Tarih Soru Bankası Önerisi

Çözüm Yayınları TYT Tarih Soru Bankası

Kolay ölçek için önereceğimiz ilk kitap Çözüm Yayınlarına ait. Hocalara Geldik ekibi ile ortak hazırlanan 3D serisi kapsamındaki bu kitap ile temel bilgilerinizi ölçebilir, yorum gücünüzü geliştirebilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi TYT Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Yayın Denizi’ne ait. Kitapta konulara göre sıralanmış bol bol soru bulunmakta ve çözeceğiniz her soru yorum gücünüzü daha da geliştirecektir.


Hız ve Renk Yayınları TYT Tarih Soru Bankası Önerisi

Hız ve Renk Yayınları Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Hız ve Renk Yayınlarına ait. Son zamanlarda kitaplarının kalitesiyle adından söz ettiren Hız ve Renk yayınları, bu kalitesini Tarih konusunda da göstermiş bulunmakta. Bu kitapta yer alan soruları çözerek tarih bilginizi ve soruları yorumlama gücünüzü arttırabilirsiniz.


Palme Yayınları Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Palme Yayınlarına ait. Özellikle de sizi zorlayacak gibi görünen fakat soru çeşitlerini gördükçe gözümüzde kolaylaşan bu kitap da hocalarımız tarafından çokça önerilmektedir. Bu kitap ile tarih dersine yönelik farklı soru tipleri görebilir, denemelerdeki başarı oranınızı arttırabilirsiniz.

 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit TYT Tarih Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Limit Yayınlarına ait. Bu kitaptan soru çözmek sizi yorabilir fakat ince ve önemli ayrıntılara değinen bu soru bankası öğretici nitelikte olup hocalarımızın çokça önerdiği kitaplar arasında yer almaktadır.


Karekök Yayınları TYT Tarih Soru Bankası Önerisi

Karekök Yayınları Tarih Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Karekök Yayınlarına ait. Zorlayıcı kitap ve sorularıyla bilinen Karekök Yayınları, tarih alanında da kendini göstermiş durumda. Kitapta yer alan detay ve ince yorum soruları başlangıçta sizi sinir edebilir. Fakat çözdükçe ince noktaları kavrayacak ve bu kitabın sizi geliştirdiğini fark edeceksiniz.


Bilgi Sarmalı Yayınları TYT Tarih Soru Bankası Önerisi

Bilgi Sarmal Yayınları Tarih Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz son kitap Bilgi Sarmal Yayınlarına ait. Özellikle de TYT-AYT alanındaki kitapları ile tanınan Bilgi Sarmal Yayınları, çıkardığı kaliteli kitaplarla adını duyurmayı başardı. Eğer Tarih dersinde gelişme kat etmek istiyorsanız kendinizi zorlamanız gereken ve bu kitap da tam olarak bunu yapıyor.
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Tarih Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Tarih-1 Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Tarih-2 Konuları ve Soru Dağılımı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. öncelikle teşekkür ederim bu kitap önerilerini kim yaptı size, bir okuyan mı yoksa sizde internette olanları mı kendi bilgilerinizle yorumladınız. genelde aynı kitaplar önerilirmiş o yüzden soruyorm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+