Kaynak Önerileri

2024 TYT Matematik Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri

TYT Matematik Kitap Önerileri 2024

Bu yazımızda TYT derslerinden olan Matematik dersine yönelik konu anlatım ve soru bankası önerileri kolay, orta ve zor ölçekte sıraladık.

TYT sınavında matematik testi içerisinde 40 soru bulunmaktadır. Bu 40 sorunun 30-32 tanesi matematik, 8-10 tanesi de geometri sorularıdır. Matematik dersi, sınava sayısal, sözel, eşit ağırlık veya dil puan türlerinden hazırlananların hepsi için önem taşımaktadır. Çünkü TYT puanının hesaplanmasında matematik dersinin etkisi %33’tür. Bu nedenle ne olursa olsun matematik dersine karşı olan ön yargınızı kırmalı ve bir yerden başlamalısınız.

Ülkemizde öğrencilerin en problem yaşadığı ders hangisi diye soracak olursak, cevap “matematik” olacaktır. Bunun en önemli nedeni sağlam bir temel oluşturulmadan üst sınıflara geçilmesidir. Her geçen sınıf öğrencinin ön yargısı artmakta ve en sonunda matematik dersi bir kabus olup çıkmaktadır. Bunu aşmanın tek yolu korkuları bir kenara bırakıp başarabileceğine inanmaktır. Eğer matematik dersine nasıl başarılı olacağınızı bilmiyorsanız bu yazıya devam etmeden önce Matematik Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

TYT Matematik Konu Anlatım Önerileri

Matematik dersini en iyi anlama şekli olarak video izleme önerilmektedir. Bundan dolayı matematik konu anlatımı seçimi konusunda genel bir yargı bildirmek doğru olmayacaktır.

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri


Antremanlarla Matematik-1

Matematik konusunda hiçbir şey bilmiyorsanız ve artık bende matematiği öğrenmek istiyorum diyorsanız, size adres olarak Antremanlarla Matematik kitabını önerebiliriz. Toplam 4 kitaptan oluşan bu setin ilk kitabında Matematiğin Temeli olan toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri bol bol örneklerle verilmiş ve öğrencinin konuları anlaması için gereken her şey yapılmıştır. Temel atmak ve işlem bilginizi hızlandırmak için ilk kitabı çözmenizi yeterli görüyoruz.


Karekök TYT Matematik Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları | Matematik 0 Soru Bankası

Kitabın adından da anlaşılacağı üzere matematiğe dair hiçbir bilgisi olmayan ve bunu aşmak isteyenlerin çözebileceği bir kitap. Bu kitap ile matematik dersine giriş yapabilir, temelinizi sağlamlaştırabilirsiniz.


Birey Yayınları | Matematik a Serisi

Ben matematikte çok kötü değilim, ortaokuldan temelim var diyorsanız o halde bu kitabı almalısınız. Bu kitapla beraber başlangıç olarak toplama çıkarma gibi konuları biraz daha zorlaştırarak daha hızlı gelişimizi sağlayabilirsiniz.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları | Sentez Matematik Serisi

Son dönemlerde çıkardığı kaliteli kitaplarla öğrencilerin gözdesi olmayı başaran Palme Yayınları Matematik dersinde de öne çıkmayı başarıyor. Matematik alanında temel anlamda bilginiz varsa bu kitapla bilginizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz.


Birey Yayınları | Matematik B Serisi

Yazımızın önceki kısmında Birey Matematik Soru Bankasının a serisini tanıtmıştık. Bu setin b serisi de pek kolay olamayan, sizi geliştirecek nitelikte bir kitap.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Önerisi

Üç Dört Beş Yayınları | Matematik Soru Bankası

Matematik temeliniz iyi ama geliştirmek istiyorum diyorsanız o halde bu kitabı çözmelisiniz. Son zamanlarda içerisinde barındırdığı kaliteli sorular ile matematik hocalarının ve adayların beğenisini toplamış durumda.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri


Fen Bilimleri Yayınları | Matematik Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz ilk kitap Fen Bilimleri Yayınlarına ait. Yüksek sıralama ve puan hedefleyen adaylar farklı soru çeşitleri içeren bu kitabı çözebilirler.


Acil Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Önerisi

Acil Yayınları | Acil Matematik Soru Bankası

Acil Matematik Yayınlarının Acil Matematik kitabı sayesinde matematiğinizi ileri seviyeye götürebilir, denemelerde netlerinizi arttırabilirsiniz. Özellikle de yeni nesil soruları içermesi bakımından mutlaka çözmeniz gereken bir kitap.


Endemik Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Önerisi

Endemik Yayınları | Matematik Soru Bankası

Zor olarak nitelendirebileceğimiz bir diğer kitap Endemik Yayınlarına ait. Yine yeni sınav sistemine uygun yeni nesil soruların yer aldığı, çözen kişinin soruları yorumlama yeteneğini geliştirecek kaliteli ve farklı soru çeşitleri içeren bir kitap.


Karekök Yayınları | Matematik Soru Bankası

Eğer hedefiniz gerçekten yüksek netler çıkarmaksa o halde Karekök Yayınlarına bakabilirsiniz. Zor soruları ile tanınan Karekök Yayınları sizi ciddi anlamda geliştirecek ve yükseltecek kitaplardan biri.


Apotemi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Önerisi

Apotemi Yayınları | Matematik Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer diğer kitap Apotemi Yayınlarına ait. Yıllardır zorlayıcı sorularla tanınan Apotemi Yayınları sayesinde daha önce görmediğiniz soruları görecek, matematik sorularına karşı farklı bir bakış açısı kazanacaksınız. Yüksek netler hedefleyenlerin kesinlikle çözmesi gereken bir kitap.

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+