TYT Matematik Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

TYT Matematik Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

TYT Matematik Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

2020 TYT Matematik Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri


Üniversiteye geçişte ilk adım olan TYT’ye hazırlık sürecinde her aday yararlı kaynaklardan öğrenmek ve soru çözmek ister. Başarılı olmanın temel şartı; doğru kaynaklardan, doğru şekilde çalışmaktır. Bizlerde bu yazımızda matematik dersini çalışabileceğiniz kaynakları bir araya getirdik. Bilgenç Platformu olarak sizlere önerimiz öncelikle Youtube Ders kanallarından ders videolarını izlemeniz olacaktır. En kaliteli Matematik Ders Kanallarını bir araya getirdiğimiz “Matematik Youtube Ders Kanalları Önerileri” yazımızı okuyabilirsiniz. Kolay, orta ve zor kitaplar diye ölçütlere ayırdığımız yazıdan herkes faydalanabilir! Başlangıçta konu anlatım ardından soru bankası önerileri şeklinde yazımız devam edecektir.

TYT Matematik Konu Anlatım Kaynak Önerileri


Matematik dersini en iyi anlama şekli olarak video izleme önerilmektedir. Bundan dolayı matematik konu anlatımı seçimi konusunda genel bir yargı bildirmek doğru olmayacaktır. Üstte de belirttiğimiz linkten en kaliteli Matematik Ders Kanallarını inceleyerek size uygun olanı seçebilirsiniz.

TYT Matematik Soru Bankası Kaynak Önerileri


Kolay Seviyedeki Matematik Soru Bankaları

Antremanlarla Matematik Serisi

Matematik konusunda hiçbir şey bilmiyorsanız ve artık bende matematiği öğrenmek istiyorum diyorsanız, size adres olarak Antremanlarla Matematik serisini önerebiliriz. Toplam 4 kitaptan oluşan bu setin ilk kitabında Matematiğin Temeli olan toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri bol bol örneklerle verilmiş ve öğrencinin konuları anlaması için gereken her şey yapılmıştır.

Birey Matematik a Serisi

Ben matematikte çok kötü değilim, ortaokuldan temelim var diyorsanız o halde bu kitabı almalısınız. Bu kitapla beraber başlangıç olarak toplama çıkarma gibi konuları biraz daha zorlaştırarak daha hızlı gelişimizi sağlayabilirsiniz.


Orta Seviyedeki Matematik Soru Bankaları


Sentez Matematik Serisi | Palme Yayınları

Son dönemlerde çıkardığı kaliteli kitaplarla öğrencilerin gözdesi olmayı başaran Palme Yayınları Matematik dersinde de öne çıkmayı başarıyor. Matematik alanında temel anlamda bilginiz varsa bu kitapla bilginizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz.


Birey Matematik B Serisi

Yazımızın önceki kısmında Birey Matematik Soru Bankasının a serisini tanıtmıştık. Bu setin b serisi de pek kolay olamayan, sizi geliştirecek nitelikte bir kitap.


Zor Seviyedeki Matematik Soru Bankaları


Matematik Soru Bankası | ÜçDörtBeş Yayınları

Matematik temeliniz iyi ama geliştirmek istiyorum diyorsanız o halde bu kitabı çözmelisiniz. Son zamanlarda içerisinde barındırdığı kaliteli sorular ile matematik hocalarının ve adayların beğenisini toplamış durumda.


Matematik Soru Bankası | Fen Bilimleri Yayınları

Bir diğer zor diye nitelendirebileceğimiz soru bankası Fen Bilimleri Yayınlarından! Özgün ve kaliteli soru tipleri ile beğenileri toplayan bu kitaba göz atmanızda fayda var.


Matematik Soru Bankası | Karekök Yayınları

Eğer hedefiniz gerçekten yüksek netler çıkarmaksa ve fullemek gibi bir hedefiniz varsa o halde Karekök Yayınlarına bakabilirsiniz. Zor soruları ile tanınan Karekök Yayınları sizi ciddi anlamda geliştirecek ve yükseltecek kitaplardan biri.

 
» Diğer derslerin kaynak önerileri için YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
» TYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı


Üniversite Taban Puanları 2020
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları


Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

11
4
6
44
16
20

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+