Kaynak Önerileri

2023 TYT Türkçe Kitap Önerileri | Kaynak ÖnerileriTYT Türkçe Kitap Önerileri 2023

Bu yazımızda TYT Türkçe dersi için önerilen kitapları konu anlatım ve soru bankası biçiminde, kolaydan zora olacak şekilde sıraladık.

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Türkçe kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka kaynaklar varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz.

Türkçe dersiyle nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorsanız Türkçe Dersi Nasıl Çalışılır? adlı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim. Bilgiden ziyade çoğunluğu anlama ve yorumlama yeteneğine dayanan bu ders fazlaca soru çözülmeye ihtiyaç duyuyor. Eğer Türkçe dersini geliştirip, yanlış sayınızı azaltmak istiyorsanız, bunun için doğru kaynaklardan çalışmak faydalı olacaktır. Youtube’deki Türkçe Ders kanallarının videolarını da izleyerek anlamadığınız konularda faydalanabilirsiniz. Özellikle dil bilgisi konuları için bu tarz videolardan faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…
 

TYT Türkçe Konu Anlatım Önerileri

Palme Yayınları TYT Türkçe Konu Anlatımı

Bu ders için önerebileceğimiz kaynaklardan birisidir, öğrenciler tarafından çokça beğenilen bu yayının konu anlatımını alıp siz de faydalanabilirsiniz.


Limit Yayınları TYT Türkçe Konu Anlatımı

Bu kitap ile Türkçe dersini daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlayarak hedeflediğiniz netlere ulaşmanızda yardımcı olacak bir kitaptır.
 

TYT Türkçe Soru Bankası Önerileri

 

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Yayın Denizi TYT Türkçe Soru Bankası

Bu kitap kolay seviye niteliğinde olup yeni öğrenilen konuyu pekiştirmede yardımcı olacaktır. Aynı zamanda paragraflarda bir tık hızlanmanıza yardımcı olabilecek seviyede bir kitap olarak biliniyor.
 

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Önerisi

Palme Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Orta ölçekte önereceğimiz ilk kitap Palme Yayınlarına ait. Başlangıç seviyesi kitaplarını çözenler, bir sonraki kademe için bu kitabı çözebilirler. Kitapta soruların bulunduğu sayfaların kenarlarında “bilgi köşesi” başlığıyla konuların küçük bir tekrarı yapılıyor ve dikkat edilmesi gereken ince noktalara değiniliyor.


Üç Dört Beş Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Önerisi

Üç Dört Beş Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Orta ölçek için önereceğimiz 2. kaynak Üç Dört Beş Yayınlarına ait. Kitap içerisinde önce “kazanım odaklı sorular” başlığıyla konuyu anlamanızı sağlayacak testler geliyor. Bunlardan sonra “ÖSYM tadında sorular” başlığı ile kolay, orta ve zor seviyelerinde testler bulunuyor. En sonunda ise “Orjinal Sorular” başlığıyla en kaliteli sorular soruluyor ve bir sonraki konuya geçiliyor.


Okyanus Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Orta ölçek için önereceğimiz son kitap Okyanus Yayınlarına ait, bu kitap ile Tükçe dersindeki seviyenizi üstlere çıkarabilirsiniz. Kitabın öncelikle konunun anlaşılması ve daha sonra kazanımların ölçülmesi mantığı ile konuları pekiştirebilir, farklı tipte sorular görebilirsiniz.
 

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Zor ölçekte önereceğimiz ilk kitap Karekök Yayınlarına ait. AYT Edebiyat alanında önerilen 1 numaralı yayın olan Limit, Türkçe dersinde de bu başarısını ortaya koyuyor. Bu kitap Türkçenin en ince ayrıntılarına girerek daha fazla bilgi edinmenizi sağlar. Eğer ben sağlam bir Türkçe öğrenmek ve zorlanmak istiyorum diyorsanız bu kitap tam size göre.


Karekök Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası

Zor ölçekte önerebileceğimiz bir diğer kitap Karekök Yayınlarına ait. Genel anlamda zor soru bankaları ile tanınan Karekök Yayınları, bu özelliğini Türkçe dersinden esirgememiş. Gerek ÖSYM’nin sorduğu soru tiplerine benzerliğiyle, gerekse bilginizi zorlayacak dil bilgisi sorularıyla bu kitap yüksek netler için birebir!
 

Diğer Derslerin Kaynak Önerileri için tıklayınız.

 
» TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı


2023 TYT Konuları
2023 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2023'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+