YKS - TYT Kimya Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS – TYT Kimya Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri

YKS – TYT Kimya Kitap Önerileri 2019 | Kaynak ÖnerileriÜniversiteye geçişte ilk adım olan TYT ve ikinci oturum olan YKS’ye hazırlık sürecinde her aday yararlı kaynaklardan öğrenmek ve soru çözmek ister. Başarılı olmanın temel şartı; doğru kaynaklardan, doğru şekilde çalışmaktır. Bizlerde bu yazımızda kimya dersini çalışabileceğiniz kaynakları bir araya getirdik. Bilgenç Platformu olarak sizlere önerimiz öncelikle Youtube Ders kanallarından ders videolarını izlemeniz olacaktır. En kaliteli Kimya Ders Kanallarını bir araya getirdiğimiz “Kimya Youtube Ders Kanalları Önerileri” yazımızı okuyabilirsiniz. Kolay, orta ve zor kitaplar diye ölçütlere ayırdığımız yazıdan herkes faydalanabilir! Başlangıçta konu anlatım ardından soru bankası önerileri şeklinde yazımız devam edecektir.

YKS – TYT Biyoloji Konu Anlatım Kaynak Önerileri

 


Kolay Seviyedeki YKS – TYT Biyoloji Konu Anlatımları

TYT Kimya Konu Anlatımı | Bülent Demir Yayınları

Kimya dersinde temeliniz sağlam değilse ve sağlamlaştırmak istiyorsanız, aynı zamanda öğrenirken eğlenmeyi seviyorsanız bu kitap tam da size göre! Kimya dersini eğlenceli bir şekilde anlatan bu kitap ile temelinizi atabilirsiniz.


Orta Seviyedeki YKS – TYT Biyoloji Konu Anlatımları

YKS – TYT Kimya Konu Anlatımı | Palme Yayınları

Fen bilimleri konu anlatımlarında ki başarısı ile tanınan Palme yayınları, Kimya konu anlatımı önerimizde de en iyilerden olmayı başarıyor. Kimyayı sağlam temellere oturtmayı hedefliyorsanız bu kitabı almalısınız.

YKS – TYT Kimya Konu Anlatımı | Apoteni Yayınları

Özellikle “Organik” fasikülü ile bildiğimiz Apotemi Kimya Fasikülleri, konuları tam olarak kavramanız için bire bir! Özgün anlatım tarzı ile Apotemi yayınları Kimya Konu Anlatımında önerilebilecek kitaplar arasında yer alıyor

YKS – TYT Kimya Soru Bankası Kaynak Önerileri


Kolay Seviyedeki YKS – TYT Kimya Soru Bankaları

40 Seansta Kimya | Okyanus Yayınları

Kimya temelinizin iyi olduğunu düşünmüyorsanız ve bir yerden başlamalıyım diyorsanız o zaman bu kitaptan başlamalısınız. Sizi çok zorlamayacak soruları ile 40 Seansta Kimya başlangıç için ideal bir kitap.


Orta Seviyedeki YKS – TYT Kimya Soru Bankaları

Kimya Soru Bankası | Palme Yayınları

Palme yayınları kendine özgün soruları ile yine en çok beğenilen Kimya Soru Bankaları arasında yer alıyor. Özellikle soru sayfalarının sağında ve solunda bulunan hatırlatma notları ile kimya dersini iyi kavrayabilirsiniz.

Kimya Soru Bankası | Fen Bilimleri Yayınları

Bir diğer orta seviyedeki Kimya Soru Bankası önerimiz Fen Bilimleri tarafından hazırlanmış durumda. Farklı soru tipleri ile beğenilen kitaplar arasında yer alıyor.

Kimya Soru Bankası | Limit Yayınları

Bir çok alanda kaliteli kitaplar üreten Limit Yayınları, Kimya Soru Bankaları arasında da kendini gösteriyor! Özgün soru tipleri ile kendinizi geliştirebileceğiniz kitaplardan biri.


Zor Seviyedeki YKS – TYT Kimya Soru Bankaları


Bu konu hakkında görüştüğümüz hocalarımız zor kitapların çözülmesine gerek olmadığını, yukarıda belirttiğimiz orta sevideki kitapların çözümlerinin yeterli olduğunu belirttiler.


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.

2019 TYT Konuları
2019 YKS (AYT) Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

5
1
1
3
3
4

Yorum Yap

Yorumlar 1

  • Sinan Avli
    Tüm derslerden kaynak önerisi aldım,Teşekkürler.
TYT/AYT'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online Eğitim.Hemen İncele
+