YKS (TYT - AYT) Fizik Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS (TYT – AYT) Fizik Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

YKS (TYT – AYT) Fizik Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

2020 YKS (TYT – AYT) Fizik Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri


Üniversiteye geçişte ilk adım olan TYT’ye hazırlık sürecinde her aday yararlı kaynaklardan öğrenmek ve soru çözmek ister. Başarılı olmanın temel şartı; doğru kaynaklardan, doğru şekilde çalışmaktır. Bizlerde bu yazımızda sayısal adayların oldukça zorlandığı fizik dersini çalışabileceğiniz kaynakları bir araya getirdik. Bilgenç Platformu olarak sizlere önerimiz öncelikle Youtube Ders kanallarından ders videolarını izlemeniz olacaktır. En kaliteli Fizik Ders Kanallarını bir araya getirdiğimiz “Fizik Youtube Ders Kanalları Önerileri” yazımızı okuyabilirsiniz. Kolay, orta ve zor kitaplar diye ölçütlere ayırdığımız yazıdan herkes faydalanabilir! Başlangıçta konu anlatım ardından soru bankası önerileri şeklinde yazımız devam edecektir.

YKS (TYT – AYT) Fizik Konu Anlatım Kaynak Önerileri

 


Kolay Seviyedeki Fizik Konu Anlatımları

40 Seansta Kolay Fizik | Okyanus Yayınları

Kolay fizik kaynağı olarak Okyanus Yayınlarının “40 Seansta Kolay Fizik” kitabını önerebiliriz. Uzman öğretmenler tarafından hazırlanan 40 seansta fizik kitabının amacı temel seviyesinde olan adayları bilgi bakımından ilerletmektir. Bu kitap sayesinde fiziğe dair temel bilgileri öğrenebilir, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

 

Fizik Öğreniyorum | Ekstram Yayınları

Bir diğer kolay fizik kaynağı diye nitelendirebileceğimiz Ekstrem Yayınları adı üstünde “Fizik Öğreniyorum” kitabı ile temeli olmayan adaylara fizik dersini öğretmeyi amaçlar. Bu kitap sayesinde fizik temelinizi atabilirsiniz.

 


Orta Seviyedeki Fizik Konu Anlatımları


Fizik Konu Anlatımı | Palme Yayınları

Eğer benim seviyem çok kötü değil ama çok iyi olduğunu da söyleyemem diyorsanız bu kitap tam da size göre! Gerek konuyu ele alış biçimi, gerekse örnekleri ile en çok önerilen kitapların başında Palme Yayınları Fizik Konu Anlatımı gelmektedir. Bu kitap ile temel seviyede olan bilgilerinizi ilerletebilir, “iyi” diye nitelendirilebilecek netler çıkarabilirsiniz.

YKS (TYT – AYT) Fizik Soru Bankası Kaynak Önerileri


Kolay Seviyedeki Fizik Soru Bankaları


Üst kısımda “Kolay Seviyesindeki Fizik Konu Anlatımları”nda önerdiğimiz kitaplar konu anlatım, soru bankası şeklinde kitaplar olduğu için tekrardan kolay seviyede soru bankası önermedik. Belirttiğimiz kitapları “başlangıç seviyesi soru bankası” olarak alabilirsiniz.


Orta Seviyedeki Fizik Soru Bankaları

Fizik Soru Bankası | Limit Yayınları

Fizik konularını bitirdiyseniz veya orta seviyede soru bankası arıyorsanız Limit Yayınları Soru Bankası yardımınıza yetişiyor. Mezun olup, istediği bölümlere giden bir çok aday tarafından önerilen bu kitapta çok zor olmayan, fakat çok da basit olmayan sorular ile fiziğinizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Fizik Soru Bankası | Fen Bilimleri Yayınları

Bir diğer orta seviyedeki fizik soru bankamız “Fen Bilimleri Yayınları” tarafından hazırlanmış olup, farklı soru tipleri ile tanınmaktadır. Eğer bol soru çözmeyi seven, farklı soru tipleri arayan biriyseniz bu kitap tam size göre.

 


Zor Seviyedeki Fizik Soru Bankaları

Fizik Soru Bankası | Karekök Yayınları

Ben fizik konularını biliyorum ama beni zorlayacak sorular istiyorum diye aranıyorsanız bu kitap sizin için hazırlandı. Zor soruları ile ün salmış olan bu kitap sayesinde fizik dersini tamamen halledebilir, yüksek netler yapabilirsiniz.

Fizik Soru Bankası | Apotemi Yayınları

Fizik testindeki fullemek gibi bir hedefiniz varsa bu kitabı size önerebiliriz. Çok zor konuları yine aynı sevide sorduğu soruları ile tanınan Apotemi Yayınları Fizik Soru Bankası hedefi yüksek olanlar için ideal bir kitap

 
» Diğer derslerin kaynak önerileri için YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
» TYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları


Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

4
2
2
6
5
13

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+