Muhasebe Bölümü Hakkında Bilgi

Muhasebe Bölümü Hakkında Bilgi

Taban Puanları İçin Tıklayınız.Programın Amacı

Programının amacı, kamu ve özel sektör işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için muhasebe ve finansman alanında gerekli olan insan gücünü yetiştirmektir.
 

Programda Okutulan Dersler

Bu programlarda matematik, genel muhasebe, işletme, finansman, pazarlama, maliye, ticaret matematiği, borçlar hukuku, maliyet muhasebesi, banka muhasebesi, envanter, bilanço gibi meslek dersleri verilir.
 

Gereken Nitelikler

Bu programda okumak isteyenlerin genel akademik yeteneğin yanı sıra, sayısal düşünme yeteneğine sahip, yönergeleri anlayıp uygulayabilen, ayrıntılara dikkat eden, sorumluluk sahibi kişiler olmaları gerekir.
 

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Muhasebe/Muhasebe-Finansman programını bitirenlere “Muhasebeci” unvanı verilmektedir. Muhasebeciler çalıştıkları kurumun gelir ve giderlerinin kayıtlarının tutulması, vergileri ve diğer ödemelerle ilgili işlemlerin yasalara uygun biçimde yürütülmesinden sorumludurlar.
 

Çalışma Alanları

Mezunlar kamu ve özel sektörde, muhasebe ile ilgili alanlarda geniş iş bulma olanaklarına sahip oldukları gibi, özel muhasebe bürosu da açabilirler.
 

Hangi Puan Türü İle Gidilir

Muhasebe bölümüne Eşit Ağırlık Puan Türü ile gidebilirsiniz.
 

Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve diğer bölümlerin taban puanları için Üniversite Taban Puanları sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+