2024 YKS (TYT-AYT) Sayısal (MF) Çalışma Programı

2024 YKS (TYT-AYT) Sayısal (MF) Çalışma Programı

Merhaba sevgili Bilgenç takipçileri. Bu yazımızda 2024 yılında yapılacak olan TYT-AYT sınavlarına hazırlanan sayısalcı adaylar için YKS Sayısal Çalışma Programı paylaşacağız.

TYT-AYT sınavlarında çıkan konu dağılımlarına göre düzenlenmiş olan programlarımıza uyarak yüksek netler yapabilirsiniz. Sayısal Çalışma Programı hem ilk oturum olan TYT’yi hem de ikinci oturum olan AYT’yi kapsamaktadır. Söz konusu 2 sınav için toplam 4 ayda bütün konuları rahatlıkla bitirebilirsiniz. Çalışma programı içerisinde her ay dikkat edilmesi gereken konulara yer verilmiştir. Özellikle uzmanların önerdiği bilgileri program sayfalarına ekleyerek nasıl çalışmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi vermeye çalıştık.
 

YKS (TYT-AYT) Sayısal Nedir?

Sayısal çalışma programını paylaşmadan önce sınav hakkında bilgi vermemek yanlış olur. Bu başlık altında sayısal bölüm tercihi yapacak olan adaylar için bilgi verilecektir.

Sayısal Bölümler içerisinden tercih yapacak olan adaylar da diğer adaylar gibi ilk oturum olan TYT sınavına girecekler. TYT sınavı içerisinde 40 Türkçe, 20 sosyal bilimler, 40 matematik ve 20 fen bilimleri olmak üzere 120 soru sorulacaktır. Ertesi gün yapılacak olan AYT sınavı içerisinde ise matematik ve fen bilimleri testlerinden sorumlu olacaklardır. AYT sınavında 40 matematik ve 40 fen bilimleri olmak üzere 80 soru sorulacaktır. Tercih puanı hesaplanırken ilk oturum olan TYT sınavının etkisi %40, ikinci oturum olan AYT sınavının etkisi %60 şeklinde olacaktır. Bu bağlamda sayısal bölüm tercih yapmayı düşünen aday şu derslere ve konularına dikkat etmelidir: (Derslere tıklayarak ilgili dersin konu ve soru dağılımlarını inceleyebilirsiniz.)

Sayısal puan türünün hesaplanmasında önemli olan dersler hakkında daha detaylı bilgi için YKS (AYT) Sayısal Soru Dağılımları adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.
 
NOT-1: Program içerisinde bazı dersler hem ilk oturumda hemde ikinci oturumda sorulmakta veya birbirinin devamı niteliğindedir. Mesela sayısal adaylar için geometri, fizik, kimya ve biyoloji, sözel adaylar için tarih ve coğrafya derslerin birbirinin devamı niteliğinde olduğu için bu dersler birlikte çalışılmakta böylece zaman kaybı ortadan kalkmaktadır.

NOT-2: Çalışma programlarının hazırlanma mantığı: Sınavda çıkacak konuları çalışma sürelerine göre sıralamaktır. Programları uygularken tamamen kendi boş vaktinize, yemek yeme saatlerinize ve soru çözme saatlerinize göre kendinize uygun olacak şekilde uyarlayabilirsiniz. Her adayın çalışma prensibi farklı olduğu için program içerisinde çalışma saatleri vermekten kaçındık. Aşağıdaki linklere tıklayarak programları PDF formatında indirebilirsiniz.


2022 TYT-AYT Sayısal Çalışma Programı 1. AY

2022 TYT-AYT Sayısal Çalışma Programı 2. AY

2022 TYT-AYT Sayısal Çalışma Programı 3. AY

2022 TYT-AYT Sayısal Çalışma Programı 4. AY

 
 
» Sözel ve Eşit Ağırlık Çalışma Programları için Tıklayın.
 

2024 TYT Konuları

2024 AYT Konuları

319 Yorum

 1. HOCAM bu programları bitirince yks nin % kaçı biter sayısal olarak veya eşit ağırlık olarak ?

  1. Sadece Fen konusunda bir açıklama yapılmadığı için oran veremem ama diğer derslerin tamamı biter.

 2. Hocam simdi fen kısmı eski sisteme göre hem YGS ve LYS mi içeriyor Tüm konular dahilmi
  Bu program hem YGS ve LYS min tamamını içeriyordu

 3. Hocam şimdi bu programda yer alan konular eski sisteme göre hem ygs hem lys yi mi içeriyor
  Sayısal bir öğrenci için tüm konular dahil mi yani bu programa
  Yani anlayacağınız hocam bu programa göre çalışıp test çözersek bizim için yeterli olur mu
  Teşekkürler!!!!!

 4. hocam 2 yıllık paramediklik istiyorum tyt ye giricem ama 2.oturumada girmek istiyorum faydası olurmu yani puanıma etkisi olurmu ?

 5. Hocam diyelim ki hem eşit ağırlık hemde sayısal sınavına girmek istesek yor muyuz saatleri synı mı sınavın cevaplarsanız çok sevinirim

  1. Zaten soru kitapçıklarının tamamı verilecek istediğiniz alanın sorusunu çözebilirsiniz. İsteseniz hem sayısal hem sözel hem de eşit ağırlık çözebilirsiniz.

    1. Eskiden her puan türü için ayrı sınava girildiği için ona göre verilirdi. Şimdi bütün puan türlerinin testleri geleceği için bütün testlere göre göre süre verilecek yani 180 dakika

 6. Hocam diyelim eski sisteme gore ygs3 den adalete gitmek isteyen biri simdi nasil olucak malum ygs 1-2-3-4-5-6 kalkti normal olarak simdi neye gore puan turune bakicaz tyt mi yks ye mi ?

 7. hocam 2 yıllık ilk ve acil yardım bölümü için kaç net yapmalıyım en kötü kaç puan gerek ? eski sisteme göre en yüksek Hacettepe 366 ile en kötüde bartın 299 ile alıyordu aynı mıdır ?

 8. Hocam ben sayısalcıyım matematiğim iyi fenim iyi diyelim ama ezberim çok çok iyi o yüzden iki istediğim meslek arasında kaldım sizce hangisini seçmeliyim hukukmu? müh? Ezberim çok iyi matematikte iyi o yüzden iki mesleğide seviyorum ama karar veremedim

  1. Bu tamamen sana bağlı Gürkan. Çünkü sen o mesleği bir ömür boyu yapacaksın. İki mesleğinde artı ve eksilerini araştırmanı ve hangi mesleği kendine uygun görüyorsan ona yönelmeni tavsiye ederim. İyi olduğun ders önemli değil. Yaşantın önemli 🙂

 9. Hocam ders /zaman yazıo toplam 7 ders var simdi ben 7 günde her gece bir tanesine mi çalışıcam atıyorum ilkgün tyt sözcükte anlam 2. Gece tyt mat böle böle mi

 10. Hocam öncelikle Merhaba. Ben şu an dershaneye gitmiyorum sayısal bölümünden hazırlanıyorum sizce tek başıma nasıl bir yol izlemeliyim?

   1. Sağlık istiyorum hocam şu an Türkçe matematik dersini eşit ağırlık kursundan devam ediyorum fakat fizik kimya biyoloji kendim tamamlamaya çalışıyorum.

 11. s.a hocam ben sayısalcıyım matematiğim iyi fenim çalışınca yapabiliyorum ama ezsberim çok çok kuvvetli bu yüzdende hukukmu elektrik ve elketronik müh. arasında kaldım sizce ne yapmalıyım neye yönelmeliyim nasıl yol izlemeliyim

  1. Kendin belirlemen gerekli. Çünkü seçeceğin mesleği ömrün boyunca yapacak olan kişi sensin.

 12. hocam lys5 yani dil1 ingilizce için 6-7 aylık program hazırlamayı düşünüyorum, bir öneriniz var mı ?

 13. Hocam kafam karıştı
  Toplam Çarpım sembolleri kalkmadı mı müfredattan ? 3. ayın 1. haftasında varda

 14. Hocam iyi günler. Ben bir konuyu çalıştıktan sonra yeni konuya geçmekte sorun yaşıyorum. Çalıştığım konu hakkında gelebilecek her soruyu yapamayacağımı düşünüp konuyu geçemiyorum. Sizin programınızda ise 1 haftada 2 farklı matematik konusu bitecek diyor. Misal polinomlar 1 günde bitecek diyor. Bunu 1 günde öğrenme ve gelebilecek her soruyu çözme imkanımoz varmı? Ve konuya tam olarak hakim olduğumuzu ve öğrendiğimizi nasıl anlarız? Misal temel kavramlar ve sayı basamakları ile ilgili bin çeşit soru tipi var ve bunları 1 günde çözüp nasıl geçeceğiz? Sixce günde kaç saat ayırmak gerekir? Diğer bir sorum da şu olacak. 4 aydan sonra soru çözmeye mi başlayacağız. Bu programda konuları öğrenip pekiştirmek için soru çözelimmi yoksa 4 ay sonrayamı bırakalım yoksa bir kaç tane çözüp tüm soru türlerine bakmayalımmı? 4 aydan sonra soru tiplerine mi bakalım kafam çok karışık

  1. Merhaba Tarık. Biz programı kafanızda fikir oluşturma amacıyla yayımladık. Eğer böyle bir problem yaşıyorsan konu çalışmalarını daha yoğun yapabilir veya 2 haftaya yayabilirsin.

 15. Hocam yks sayısalda bölümlerde soru sayıları kaç tane olacak?? ( biyoloji-kimya-fizik… gibi)

  1. 2. Oturumda ki YKS Sayısal: 40 Soru Matematik ve 40 Soru Fen Bilimlerinden oluşacaktır. Bunların 14’ü Fizik, 13’ü Kimya ve geri kalan 13 tanesi de biyolojiden oluşacaktır.

  1. Hayır. TYT sınavına girerek sadece 2 yıllık yani önlisans bölümleri tercih edebilirsin. 4 Yıllık bölümleri seçmen için YKS sınavına girmen gerekli.

  1. 09.11.2017 Tarihinde YÖK tarafından yapılan değişikliğe uygun olarak çalışma programı en kısa sürede hazırlanacaktır.

 16. Hocam tekrar sınava hazırlanıyorum ve geçen yılki kitaplarımla konu sırası pek uymuyor.Önerebileceğiniz sayısal kitap yayınları nelerdir ve sizin programınızla aynı sırada olsun istiyorum. Bu arada matematik öğretmenliği istiyorum kendi başıma çalışıyorum.Sizce ne tür bi destek almalıyım? dershaneleri yararlı bulmuyorum.

  1. Dershaneler konusunda bende sana katılıyorum. Eğer kafana takmışsan sadece video izleyerek de rahatlıkla kazanabilirsin. Eğer kitap almayı düşünüyorsan az biraz bekle yakın zamanda süprizimiz var 🙂

   1. Teşekkürler Hocam bu arada sınav sistemi tekrar değişti.program baştan aşağı mı değişir zaten konu sırası olması gerektiği gibi yoksa ekstra sosyal konuları mı eklersiniz sadece. Birine alışıyoruz yenisi çıkıyor. Kafamızda karışıyor.

    1. Yeni çalışma programı bu gece sisteme yüklenecektir. Kafanızda soru kalmaması için çalışma programının içerisinde bütün sistemi anlattık

     1. Hocam programda geçen ki progmana göre konu eksiği var gibi Yks matematik konularını aza indirmişsiniz.Ya da bana mı oyle geldi.Konu başlıklarının içine mi giriyor o konular.

 17. Hocam tüm konuları herşeyi not aldım + programınızı uygulayacağım.Yanlız size bi sorum olacak lütfen ciddiye alıp cevap verirseniz sevinirim.Ben yeni ders çalışmaya başladım ve Matematik,biyoloji,kimya,fizik 0 .Bu sene aklım başıma geldi ve çok çalışmaya geri kalan 9 ayımı çalışarak geçirmeye karar verdim ve günümün 7 8 saatini bile ayırabilirim 2 hafta oldu çalışmaya başlayalı hedefim tıp sizce 9 aya bu konuları tamamen bitirip iyi bir derece yapabilirmiyim ?

  1. Eğer sayısal derslerin sıfır ise ilk yıl kazanman zor olabilir. Ama sen asla yılma ve hedefinden vazgeçme. En kötü ihtimal ikinci yıl kazanırsın.

 18. Ilk 50bin-90binlik sıralama yakalamak için haftalık nasıl bi çalışma sistemi olmalı haftada en az kaç deneme yapmalıyım

  1. Deneme yapmanın bir anlamı yok. Konuları çok iyi anlamalı ve bol bol soru çözmelisin. Günlük en az 6-7 saatini çalışmaya ayırmalısın

 19. sayısal okuyorum ve 1 sene 11.sınıfta kaldım şuan son senedeyim. ve sistem değişti . son sene diye temel liseye gönderdiler ama rehberlik hocaları yeterli program veremiyor .Bu sene kazanmak zorundayım. ikinci bir hakkım yok buna rağmen hayalini kurduğum üniversite gitmek için sınava çalışma hevesim kalmadı.hocalar konu yetiştireceğiz diye anlatıp geçiyorlar soru çözümlerinde konu anlatılmıyor.derse ilgimi kaybetmiş durumdayım. önereceğiniz bir çalışma sistemi var mı ? paylaştığınız programa göre gitsem bir şeyler kazanabilir miyim ?

  1. Kesinlikle kazanabilirsin. Çok yüksek olmamak şartıyla herhangi bir bölümü kazanmak için bir adaya ortalama olarak 6 ay yeterlidir. Bu süre içerisinde sınavda çıkacak olan konuları rahatlıkla bitirebilir, çok ciddi netler yapabilirsin. Bu tamamen senin çalışmanla alakalı

 20. hocam çok acil tyt sayısal çalışma programına giriyorum yks sayısal yazıyor bir yanlışlık mı var acaba

  1. Editörlerin unutkanlığından dolayı kusura bakmayın. Yüklediğimiz programımız TYT programıdır. YKS için program bu hafta yayımlanacaktır.

 21. hocam bu programınınız değişcekmi yeni programınız 4 ay tyt ve 4 ay yks mi olacak
  bi de değişirse hocam ne zaman yayınlanır teşekkürler 🙂

  1. Eklenilen programlar TYT yani ilk oturum için. Bugün ikinci oturum için olan YKS çalışma programı eklenecek

 22. Merhaba ben tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik istiyordum 344 puandan ygs 3yani(türkçe sosyal ağırlıklı puan turunden) aliyordu paramedik ise324 ygs 2 ( sayisal ve fen bilimleri agirlikli) alıyor ve yeni sistemde tek puan turu olduğu için ben tıbbi dokümantasyon için çabalarken paramedik kazanmış oluyorum ve sayısalcı yapamayan için iyiydi puan dağılımları ama ben sozelden alan bölüm olduğu için faydası yok ve 340 puanı tek puan türünden nasıl alicam paramedik daha kazanılması zor bir bölüm sayısaldan aldığı için ama onu ıstemiyorum isim daha zor oldu puan dağılımı olsa türkçe sosyal ağırlığın göre daha rahat kazanıyordum nasıl olcak bu şimdi?

  1. Yeni sisteme göre ilk oturum yani TYT’de ki her sorunun kat sayısı aynı. Yani bir yandan sayısalı geliştirip, diğer yandan sözele yüklenmen lazım.

 23. Merhaba eski sistemde ygs2 den 345 puanla 4 yıllik hemşirelik geliyordu ben tyt girip 350 puan alsam 4 yıllık hemşirelik yazsam gelir mi ve birde sayısaldan alan bölüme sözel soru yapıp kazanabiliriz artik değil mi? Birde ustte demissinjzde bu bölüm puanları dusermi acaba ? Şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Semih yeni sisteme göre her sorunun katsayısı aynı (en azından şu an öyle) yani yapacağın her soru hemşirelik için aynı puanı getirecektir. Öte yandan puan düşmesi konusunda kesin bir şey söylenemez ama büyük ihtimalle yükselecektir çünkü: artık bütün soruların katsayısı aynı olduğu için daha fazla net çıkacaktır.

 24. Merhaba haşim bey ben 350 puan için kac net yapsam yeterli olur ve önlisans bölümleri tyt den aliyorya bölüm puanları azalma veya artma olurmu yoksa sabit mi ?

  1. 350 Puan almanız için şu kadar net yaparsanız demek imkansız olur. Çünkü puan ve sıralama durumu sınavın zorluğuna ve sınava giren bireylerin ortalama başarı durumuna bağlıdır. Puan azalma konusunda da benim fikrim. İlk sınav olan TYT’de ki katsayı farkı kalktığı için büyük ihtimalle puanlarda yükselme olur.

 25. Anladim teşekkürler cevap verdiğiniz için fakat yükselme olursa daha kötü olur bölüm kazanmak zorlaşır zaten puanlar yüksek puan dagilimida kalkti bu 350 ile alan bölüm 380 ‘le alırsa kazanmak daha zor olur umarım yükselmez.

  1. Bizimde temennimiz yükselmemesi fakat şu an ki sistem bunu gösteriyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun 🙂

 26. Merhaba ben 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum ve şimdi bölüm değiştirmek istiyorum bu sınava girip şansımı denicem 4 yıllık besyo istiyorum bu sene kaç net yapmam gerekiyo yardımcı olurmusunuz

  1. Herhangi bir puan türünden barajı geçmeniz yeterli olacaktır. Barajı geçmek için ortalama olarak 120 sorudan 35-40 net yapmanız lazım.

 27. Hocam merhabalar, YKS sayısal programı eklenecek demişsiniz fakat TYT sayısal programınızı indirdiğimde YKS sayısal çalışma programı yazıyor başlıklarda? TYT Sayısal programı nerede peki

 28. Hocam, Görsel İletişim Tasarımı için 2017’de TS yapmak gerekiyordu. Bu yılki karşılığı Sözel mi oluyor? Bu, kesin midir yoksa daha sonra değişiklik açıklanabilir mi?

 29. hocam iyi günler diyelim biz bu programa sabit kalıp 4 ayda bitirdik bu program bitince hem tyt hem yks bitmişmi olacak

  1. Hayır YKS Konuları tam olarak hazırlanmadı. Şuan yeni program için branş hocaları ile görüşmekteyiz.

 30. hocam benim gireceğim bölüm TYT üzerinden alıyor benim için önce tyt konularını sonra yks konularını bitirmek daha mantıklı gibi duruyor yoksa 2 sini birmi götürmeliyim

  1. Ortalama olarak 6 ay var. Son iki ay sadece deneme ve soru çözmen gerekiyor. Bunun dışında kalan 4 ay konuları bitirmen gerekiyor. Sonuç olarak en mantıklısı TYT ve YKS beraber götürmek olacaktır.

 31. MERHABA HOCAM,
  BEN TAM BURSLU PİLOTLUK BÖLÜMÜNÜ ÇOK İSTİYORUM BUNUN İÇİN SADECE SAYISALIN MF4 YAPMAK YETERLİMİ YANİ SINAVDA EŞİT AGIRLIK YADA SÖZELLERİDE YAPMAK ŞARTMI BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

  1. Merhaba Leyla. İlk oturumda bölüm farkı yok. Yani yapacağın her soru sana eşit puan kazandıracaktır.

 32. Selamun Aleyküm hocam. Sınava tahmini 6 ay kaldı yks konularım şimdiden hemen hemen bitti ama sizin vereceğiniz 4 aylık sayısal programını merak ediyorum ne zaman yüklerseniz acaba ? Teşekkür ederim şimdiden kolay gelsin.

  1. Aleykum Selam Samet. Programımız Ocak ayının 2. haftasında yüklenmiş olacaktır. 4-5 Ayda konuların tamamını bitirebilirsiniz.

 33. Hocam ben polislik istiyorum yks de hangi bölüme giriceğiz eşit ağirlikmi yoksa sözel bölümü lütfen yardımcı olun

 34. Merhabalar, çalışma programları ve konu dağılımları konusunda bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ancak sayısalın ikinci sınav için programı yok. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

 35. Öncelikle merhaba hocam aklımda 4 yıllık Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri var önceden YGS – 1 ile alıyordu bu sene TYT’ye girmek yeterli olur mu yoksa YKS’de lazım mı? İnternetten baktım ve rehberlik hocamda TYT yeterli demişti ama birde size sorayım

  1. Merhaba Tuna. YÖK tarafından yapılan açıklamaları dikkate alırsak; 4 yıllık bölümlere YKS ile gidilebilineceğini, TYT ile yalnızca 2 yıllık bölümlere gidilebilineceği yönünde açıklama yapıldı.

 36. Hocam sayisal öğrencisi 2.oturumda türkçe yapabilirmi bir faydası olurmu yada sadece sayisal mi yapalım

 37. Meraba hocam şimdi bu program hem ygs hem lys konularınımı içeriyor bu programa çalışarak 1.ve 2. oturuma girebilirmiyiz yoksa sadece1.oturum mu bu kafam karıştı da biraz 4 ay bunları bitirip geriye kalan 2 ayda bol bol soru çözsem istediğim yere girebilirimiyim hemşirelik yada ebelik istiyorum ben bu programa çalışşsam yeterli olur mu yoksa 2.oturum başka program çıkarmam gerekiyor mu ygs ve lys konuları aynı mı lütfen bi bilgi verirmisiniz arada kaldım

  1. Merhaba İlayda. Paylaşılan program sadece TYT konularını kapsamaktadır. YKS Konularını da kapsayan program en geç önümüzde ki hafta sonuna kadar eklenmiş olacaktır.

   1. Hocam peki TYT ve YKS yi 4 ayda bitirebilirmiyim ikisinide mümkün mü sizce nasıl bi prgram yapmalıyım aynı gün hem TYT hem YKS çalışabilirmiyim

    1. Eğer biraz yoğun olarak çalışırsan kesinlikle bitirebilirsin. Hafta da 7 gün varsa bunun 4 gününü yoğun olarak YKS konularını, 3 gününü TYT konularını yoğun olarak çalışıp, bol bol soru çözersen bu iş tamamdır 🙂

     1. Teşekkür ederim hocam son bir şey daha sorabilirmiyim çok sordum ama TYT ve YKS da matamatik biyoloji gibi konular aynı gibi duruyor lys konularına baktığımda sadece matematiğe ek konular geliyor dimi TYT ye çok iyi hazırlanırsam YKSde de aynı konular gelebilir mi

      1. Belki Matematikte gelebilir ama diğer derslerde soru sayısı az olduğu için ilk oturumda ki konulardan sorulmaz

 38. Meraba hocam benim istediğim bölüm sayısal ygs2den alıyo benim sosyal çalışmam gerekiyor mu yoksa sadece sayısal mı çalışmalıyım ?

  1. Merhaba Nazlı. Bildiğin kadarıyla artık YGS ve LYS puan türleri olmadığı için hangi derslere çalışman gerektiğini belirtebilmem için bölümünü yazman gerekiyor.

    1. Hemşirelik için ikinci oturumdaki YKS Sayısal testlerini çözmen gerekecek. YKS Sayısalda hangi derslerden kaç soru çıkacağını merak ediyorsan; buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsin

      1. TYT’de bütün derslerin katsayıları eşit olacaktır. Yani çözeceğin her soru sana aynı puanı getirecektir. Bundan dolayı azda olsa Tarih, Coğrafya ve Felsefe konularına göz atmanı öneririm.

 39. Selamın aleuküm hocam 1.oturumda metematikde faktoriyel kalktımı ben kaynak olarak esen yayınları soru bankası kullanıyorum ygs için faktoriyel var ama sizin hazırladığınız programda yok bir de en son konu veri sayfa permütasyon kombinasyon binom verilerin grafikte gösterimi ve olasılık bunlara çalışmasam olur mu müfredattan kalktımı

  1. Aleykum Selam Oğuz. Faktöriyel konusu temel kavramlar içerisinde zikredilmektedir. Öte yandan Permütasyon, Kombinasyon, Binom ve Olasılık’da hemen hemen her yıl ÖSYM tarafından sorulmaktadır.

  1. Programlar PDF formatında hazırlanmıştır. Telefonunuz PDF formatını desteklemiyor olabilir.

 40. Çok iyi bir program yapmışsınız elinize sağlık hocam bunu bitirirsek hemşirelik 4 yıllık bölüm tuttururmuyuz

 41. Hocam benim temelim yok çalışmaya şimdiden başladım. İlk 4 ay tyt, sonraki 4 ay ayt çalışsam sayısal bölümü derslerini yetiştirir miyim ?

 42. Hocam konuları cok sıkıstırmısınız önemli konular 1 hafta vermissiniz mesela türev integral bunlar rahat 1 ay sürer bide 5 6 tane daha önemli dersler var bunlarla birlikte 1 haftada konuları cok iyi anlamayabiliriz .anca bir haftada üstün körü geçip bakabiliriz.4 aylık program yerine 7 8 aylık olsa bence bizim için daha iyi olurdu ama yinede emeginze sağlık.☺

  1. Programın başında da belirttiğim gibi; Amacımız sizi robot gibi konuları çalıştırmak değil, çalışma programı yapmanız konusunda fikir vermek. Programın sonunda da belirttik: Özellikle Türev ve İntegral konularını kendinize göre uzatın diye.

 43. İyi akşamlar saygı değer hocam.Ben sayısal öğrencesiyim sadece Türkçe ve Fen bilgisine çalışıp sosyal bilgilere çalışmam gerekmiyor sanırım ?

  1. İkinci oturum olan AYT sınavı için sosyal çalışmana gerek yok. Fakat ilk oturum olan TYT sınavı için çözeceğin her soru senin yararına olacak. Bu yüzden az da olsa tarih ve coğrafya konularına bakmanı öneririm.

 44. Hocam bu programı uygulayarak ilk 30 bine girmem mümkün mü? Eksik konu falan yok değil mi? 2019’da YKS sınavına gireceğim. Bu programa uyarak 30 bine girme imkanım var mı? Sınava 290 gün kaldı.

  1. Öncelikle sınava olan günleri sayarsan, bu günler senin için bir kabus olur. 🙂 Bunun yerine konularına odaklan. Eğer biraz temelin varsa ilk 30 bine girmek zor değil. Fakat temelin yoksa, konulara yeniden başlayacaksan ilk yıl 30 bin zor diyebilirim. Sen çalışıp, azmedersen olmaması için bir neden yok bence…

 45. Hocam ben att istiyorum kafama takılan soru şu tyt puanımı sadece türkçe mat yaparak ya da sadece türkçe tarih yaparak ya da hep sayısal yaparak gelse geln puanın ayrımı varmı yani benim puanım ve sıralamam yetiyo tyt olduğu için benim sözel ya da sayısal yaptığıma bakıyorlar mı

  1. Sözel veya sayısal farkı yok ama Türkçe ve matematik testleri diğer testlerden daha üstün. TYT puanı hesaplanırken testlerin dağılımı şu şekildedir:

   • Türkçe: %33
   • matematik: %33
   • Sosyal Bilimler: %17
   • Fen Bilimleri: %17

   Buna göre sana en fazla puan getirecek olan Türkçe ve matematik testleridir. Sosyal ve fen testleri daha sonra gelmektedir.

 46. Hocam benim sorum şu programda hiç AYT yazmıyor.Hep TYT-YKS yazıyor.AYT dahil mi programın içine.Bu programı uygulasam eksik konum kalır mı ? Şimdiden teşekkürler.

  1. Program zaten TYT-AYT uyumlu olarak hazırlandı. Fakat öğrencilerin kafasında AYT yerine hep YKS yer aldığı için bu şekilde yazdık.

  1. Normal bir konu ortalama olarak 1-1,5 saat içerisinde biter. Geriye kalan sürede o soru ile alakalı soru tipleri çözülür. Bazı konular 1-2 günlük de olabilir. Bunu tamamen kendine ve konunun uzunluğuna göre ayarlamalısın.

 47. hocam 0dan sayısala girdim ve sizin yaptığınız programa göre çalışırsam ve verimli çalışırsam veterinerlik için yani van yüzyılınci üniversitesi çıkarabilir miyim imkansız mi yoksa obp puanım 79 her sene de van 300 civarı puan ile alıyorlar lütfen aşağı yukarı ile tahmin ederek kac puan yaparım dediğiniz programa göre gidersem

 48. Hocam bu program şimdi TYT-AYT mi kapsıyor,4 ayda bu ikisi nasıl biter,birde en güncel hali bu şimdi değil mi

 49. Hocam bi sayısalcı olarak tarih ve coğrafyayı çalışmazsam fizik kimya biyoloji matematik türkçe ve geometriyi halledersem olur mu? Istesemde tarih ve coğrafyayı yapamicam çünkü biliyorum

  1. Öncelikle ön yargılardan kurtulmanı öneriyorum. Tarih ve coğrafyayı yapanlar senden çok daha üstün değiller. Diğer yandan sayısalcı olarak yapabileceğin dersleri en iyi seviyeye getirdikten sonra az da olsa tarih ve coğrafyaya çalışmanı öneririm. Yakın zamanda sitemizde ders notları paylaşılacak. Onları indirerek çalışabilirsin.

 50. Hocam Merhaba,
  Öncelikle elinize sağlık. Programı etraflıca bir kontrol ettim, memnun kaldım.
  Benim sorum şu olacak;
  Programda 9 ders var, haftada 7 gün var. Günlük çalışmayı bu 9 derse göre nasıl değerlendirmem gerekiyor?
  Teşekkürler.

  1. Merhaba. Dersleri günlere bölmek tamamen sana kalmış bir durum. Kendi çalışma durumuna göre, hangi dersleri sevdiğine göre ayarlayabilirsin. Zor olan iki sayısal dersi arka arkaya eklememeye çalışman yararına olacaktır.

 51. Hocam iyi gunler . Ben yks 2020 tayfadanim simdi ben 2019 un yaz ayinda bu programı yapsam tum tyt ayt bitirmismi olacagim

  1. Doğrudur. Konuları çalışırken not alman ve o notları ara ara tekrar etmen konuları unutmanı önleyecektir.

 52. Hocam şuan alt üst olmuş durumdayım seneye sınavım var ama ben nasıl basliyacami bilmiyorum 9sınıfta başlasam konular bitmez çünkü 10,11,12 sınıflarda var asla yetişmez ne yapacağı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz nasıl başlıyım sabahtan beri arastiriyorum ama kafama yatan bisey olmadı rica etsem biraz bilgi verirmisiniz. Not:11. Sınıfım ve matematik geometrim,fizik dersim baya kötü baya baya hata kötü geometri dersi hiç görmedim

  1. 2020 için maraton daha yeni başladı. Bu noktada kendini bunaltmak yerine çalışma programlarına göre ilerleyerek konuları bitirip, bol bol soru çözmen gerekiyor. Vakit çok var. Eğer planlı ve programlı ilerlersen tatilde bile yarısını bitirebilirsin. Umutsuzluğa kapılmak yerine çalışma programlarını indir ve çalışmaya koyul.

 53. Hocam merhabalar. Sağlık meslekte okuyorum ve bu yıl stajım olacak. Hemşirelik istiyorum nasıl çalışmalıyım? Bu yukarıdaki program yeterli olacak mı?

 54. Şuan bu programların geçerliliği var mı? Ben bu sene gireceğim bu programa uymayı düşünüyorum

  1. 4. aydan sonra bol bol soru çözüp belirli aralıklarla konu tekrarı yapmalısın. Sınava 3-4 aylık bir süre kaldığında ise deneme çözmeye başlamalısın.

 55. Hocam bu yorumlarda 2017 felan yaziyo kesin program zaten bellide kafam karisti bide hocam benvtip istiyom ilk senede hic calismadim 311 aldim ama gercekten hic calismadim bu sene akillandim iyi calisirsam bu program yeterli olurmu bol soruyla tesekurler.

 56. Haşim hocam merhaba sitenizi ziyaret ettim ve çok beğendim size bir soru soracaktım hocam sayısal puanla sözel yada eşit ağırlık in bir bölümü ne gidebilirmiyizyeni sisteme göre bide ben saç bakımı ve guzellik uzmanlığı istiyorum ama araştırmalarım göre 2 yıllık var acaba 4yillik olanında varmı ve yahutta 2yillik olana gitmemi istemiştiniz yani size göre iyi olurmu hocam lütfen yanıtlayan gözüm kulağım yanıtınız da lütfen cevaplayın iyi gunler

  1. Merhabalar. Sınavda çözdüğün sorulara göre istediğin bölüme gidebilirsin. Saç bakımı bölümü için 4 yıllık bölüm yok ve zaten okumana da gerek yok. 2 yıllık bölüm ile öğrenmen gereken her şeyi öğrenmiş olacaksın.

 57. konuların hepsi çalışma programı içinde yer alıyor mu?
  4 aylık çalışmada bütün konular bitmiş olacak mı?

  1. TYT ve AYT konuları iç içe verilmiştir. Program bittiğinde iki sınavın da konuları bitmiş olacaktır.

 58. Hocam ben 2 yıllık Adalet istiyorum bunun için TYT’ye girmem yeterli olacaktır değil mi, bir de sonradan 4 yıla tamamlamak istersem nasıl yaparım ve hangi sınav üzerinden olur bu.

 59. Hocam yükledim. İnşaAllah istediğim sonuca ulaşacağım. İnancım tam ve size rastladığım için çok ama çok mutluyum. Rabbim bir kapıyı kapar diğer kapıyı açar. Teşekkür ederim.

 60. el emeğinize sağlık.Sorum şuydu hocam:Ben bu programla 4 ayda ayt + tyt tamamıyla bitecek ve artık seri denemelere başlayabilir miyim sağolun

 61. Tyt ve ayt sayisal sınavına caliscam ayt fizik kimya biyoloji mat geometri sinavlarina gircem bu dersleri ayt için çalışıp tyt sınav için de ayni dersleri çalışam diğer derslereden tytde pek soru çözmesem veya boş kalsa puan kaybı olurmu 4 yanlis 1 doğru götürüyor boslarda gotururmu tytde sayisal aytde sayisal ve türkçe paragraf testleri cozsem benim icin daha yararli olmaz mi hocam

 62. hocam bu yorumlar 2017 ye ait ama 2020 yazıyor ayt tyt diyiyor hocam bu konularla şimdiki konular guncelmi

 63. Hocaam cok sterliyim 11.sinif olmaamam ragmen stresimle bas edeemiyorum okuldami hocalarim sey diyo zaten kazanamassiniz sizce napmaliyim us durup duruo agluyorum bolur yardim edinbna

 64. Hocam bu programa çalışırsam iyi bir puan yaparım değilmi her öğrenci için uygun demi hocam

 65. Hocam bunlar güncel olup 2020 yks sınavına uyarlanmıştır değil mi ? Yani müfredattan kaldırılan konular veya eklenen konular da dahil ?

 66. hocam 2020 demişsiniz ama yorumların neredeyse tamamı 2017 ye ait biz bu programı kullansak sorun yaşar mıyız?

 67. Hocam bu sene için müfredattan kalkan konular var mol olsun mantık olsun birkaç tane daha. Onları güncelleyebilir misiniz?

 68. MERHABA BU 4 AYI BİTİRDİKTEN SONRA TYT VE AYT ÇALIŞMA BİTMİŞ Mİ OLACAK HEPSİ BU KADAR MI YOKSA AYT AYRİYETTEN VARMI

 69. pardon hocam buna benzer çok soru gördüm ama pek emin olamadım bn buradaki tüm konuları bitirdiğim taktirde tyt-ayt bitmişmi oluyor hiç konum kalmıyormu

 70. Merhaba ben 2021 tyt-ayt tayfadanım burada olan konuları çalışmak benim yararıma olur mu ? Birde buradaki konular benim gordugum konularla uyuşuyor mu?

 71. Hocam 2021 içinde geçerlimi bu ve çalışmayı tamamladıktan sonra konu eksiğimi kapatıp test çözmeye odaklanabilirmiyim acaba?

 72. Hocam deneme konu bitirdikten sonramı çözeyim yoksa 1.ay program bitti denememi çözeyim yoksa 4 ay tamamı bitipdemi deneme çözeyim.Onu nasıl yapmalıyım

 73. hocam sayısal 4 aylık programın hepsi ayt yi de içeriyor değil mi sadece tyt değil? çünkü pdf başlığında sadece tyt yazıyor da cevap verirseniz soru işareti kalmaz kafamda teşekkürler

 74. Bu konular 2021 icin ogle degilmi Haşim abi icinde farkli konular varda. Eminiz demi k.b siz isinizi biliyorsunuzdur da her site de farkli konu var ondan sordum guncel demi

 75. Hocam ben 2022 YKS ye hazırlanıyorum da bu konuları bitirmem yeterli dimi. Tüm tyt konum bitmiş olur?

 76. 2022de sınava girecek öğrenciler yani 11.sınıf öğrencileri için de hazırlar mısınız lütfen?

 77. merhaba hocam, bu program2021 yks’ye uygun mu? programa uyarak tıp kazanabılır mıyım acaba?

 78. hocam eksik konu yok dimi burda bana eksik konu gibi geldi ben diğer sitelere baktım başka başka konular da var matematikte mesela burdaki eksik konu değil dimi yani sınavda bu konular harici çıkar mı

 79. hocam 2021 tayfayım bu program bana uyar mı yoksa mantık felan çıkartayım mı aradan ne önerirsiniz

 80. hocam suan 2020 yılındayız ben 11.sınıf sayısalım bu paylastıgınız suankı program uygun mu uygun deılse guncelleme getırrımısınız

 81. Hocam merhabaaaa. Baya bir sonra yazıyorum ama 😀 bu gelecek yıl için yks hazırlanıyorum . gördüğüm konular sanırım güncel. Ama size de sormak istedim konular şuanda güncel değil mi ?

 82. Hocam 11.sinifa gidiyorum bu programa mi uymaliyim yoksa 11 ve 12. Sınıfın konularını mi bitirmeliyim öncelikle

 83. Hocam bu yıl bu program üzerinden gidebilir miyim? Hedefim tıp 11.sınıfa gidiyorum ayt ve tyt bitirmek istiyorum iki üç test bitirdim şimdiden başladım hedefim yüksek sıkılmaz mısın diyorlar sıkılmıyorum ayt Tyt ağır gelmez mi diyorlar ağır gelmiyorum Tyt daha önceden başladım bazı dersleri bitirdim şimdi tekrar başlayacağım programı uygulamak istiyorum sizce 2021 için uygun mu tıp isteyen 11.sınıf öğrencisi için

  1. Merhabalar. Eğer hedefin doğrultusunda programlı olarak ilerlersen neden olmasın? Bu programa bağlı kalarak dersleri bitir ve ardından bol bol soru bankası bitir. Temelin varsa orta düzey, yoksa temel düzey soru bankalarından başlayarak elinden geldiğince zor sorular çözmeye çalış. Konuları bitirip üzerine 2-3 tane soru bankası çözdükten sonra branş ve genel denemelere geç. Sınava kadar maksimum sayıda deneme çöz. Çözdüğün her deneme farklı soru tipleri demektir.

 84. keşke sene başında başlasaydım olsun zamanı geri alamam düzeni çalışmam lazım artık, belki diğerlerinden birkaç kat fazla çalışmam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YKS 2024'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+