Din Kültürü

YKS (TYT-AYT) Din Kültürü Ders Notları (PDF)Din Kültürü Ders Notları YKS (TYT-AYT)

Bu sayfamızda TYT Din Kültürü konuları baz alınarak hazırlanmış olan TYT Din Kültürü Ders Notları yer almaktadır. Yazının devamında ders notları yer alacaktır. Fakat öncelikle TYT sınavında yer alan din kültürü soruları ve konuları hakkında bilgi vermek daha isabetli olacaktır.

ÖSYM tarafından yapılan yapılan üniversiteye geçiş sınavında TYT ve AYT olmak üzere iki oturum bulunmaktadır. İlk oturum olan TYT’de 5 soru, ikinci oturum olan AYT’de ise 6 Din Kültürü sorusu sorulmaktadır. Sınavın genelinde yer alan derslere ve soru sayıları göz önüne alındığında küçümsenmeyecek sayıda din kültürü sorusu bulunduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu soru sayısından en fazla doğru yapabilmek için konulara hakim olmak, gerekli olan kelimelerin ne anlama geldiğini bilmek gerekiyor.

2018 yılında yapılan TYT-AYT Din Kültürü soruları göz önüne alındığında: İlk oturum olan TYT’de genellikle yoruma dayalı, ikinci oturum olan AYT’de ise genellikle bilgiye dayalı sorular sorulmuştur. Sınava giren adayların merak ettiği bir diğer önemli unsur da TYT-AYT sınavlarında Din Kültürü soruları hangi konulardan sorulmaktadır? Bu konu hakkında bizzat MEB tarafından adaylara yönelik konu dağılımları paylaşıldı. Söz konusu belgeye buradan ulaşabilirsiniz. Paylaşılan PDF dosyasında da görebileceğiniz üzere TYT-AYT sınavlarında 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi konuları karışık olarak yer almaktadır. Bu konular 6 temel başlık altında ele alınabilir. Biz de ders notlarımızı bu doğrultuda 6 temel başlık altında topladık. Aşağıdaki butonlara tıklayarak indirebileceğiniz ders notlarını hem ilk oturum olan TYT, hem de ikinci oturum olan AYT sınavında yer alan Din Kültürü soruları için çalışabilirsiniz.
 

1. İnanç
2. İbadet
3. Hz. Muhammed (S.A.V)
4. Vahiy ve Akıl
5. Ahlak ve Değerler
6. Din, Kültür ve Medeniyet

 

12 Yorum

  1. Bunlar 9. Sınıf konusu 10 sınıfın yokmu 2021 tayfa tyt ama güzel olmuş kitapların özetini cikarmistim okadar burayı kesfedince emeklerim ziyan olduelinize emeğinize sağlık ama 10 sınıfın yok mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YKS 2022'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+