2018 MSÜ Çıkmış Sorularının Tamamı (PDF) | Bilgenç

2018 MSÜ Çıkmış Sorularının Tamamı (PDF)

2018 MSÜ Çıkmış Sorularının Tamamı (PDF)

2018 MSÜ Çıkmış Sorularının Tamamını İndir (PDF)

Bu yazımızda sizlere kısa bir süre önce yapılan 2018 MSÜ Sınavının Çıkmış Sorularını paylaşacağız. MSÜ yani Milli Savunma Üniversitesi, askeri öğrenci olmak isteyen adayların giriş yaptığı merkezi sınavdır.
 
MSÜ sınavında Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yönetilecek ve 135 dakika cevaplama süresi verilecek.
 
İçeriği itibari TYT ile benzerlik gösteren MSÜ sınavının soruları adaylar için önem arz etmektedir. Nitekim MSÜ sınavında sorulan sorular 2018 ve sonraki yıllarda yapılacak olan TYT sınavında çıkacak olan sorular arasında ciddi benzerlikler var. TYT ve AYT sınavlarına girecek olan her adayın bu Çıkmış Soruları çözmesi gerekir. Bizler de sizler için MSÜ sınav sorularının tamamını bir araya getirdik. Aşağıdaki yeşil butona tıklayarak soruları ve cevaplarını indirebilirsiniz.
 
2018 MSÜ Sorularının Tamamı ve Cevapları İçin Tıklayınız.
 
Geçmiş yıllara ait olan YGS-LYS çıkmış soruları için YGS-LYS Çıkmış Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

24
11
8
29
17
74

Yorum Yap

Yorumlar 1

  • Ercan Demirbaş
    Milli Savunma Üniversite sine başvuracaklar 50 kez düşünsünler, niye mi? Psikiatri doktoru oğluma sevgilin var mı diye sormuş, oda ben inançlı bir insanım "yok" demiş. Doktor teste alıyor nevrotik bozukluk tanısı koyuyor. Biz ciddi bir rahatsızlık diye özel psikoloğa gidiyoruz, aynı testleri (dünyada standart sorularmış) yaptığında çok farklı sonuç aldık, evet sessiz içine kapanık olabilir. İtiraz ettik başka hastane hekim arkadaşını ezer mi hayır destekler nitelikte potansiyel suçlu raporumuz tescillendi. Ömür boyu bu sicille yaşayacağız. MSÜ mü aman dikkat. İyi düşünün. 2018 temmuz da yaşanmıştır.
YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+