9. Sınıf

9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları (2019-2020)9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları

Bu yazımızda 9. Sınıf Matematik 2. dönem 2. yazılı sınavında karşımıza çıkabilecek soruların, hazırlanmış yazılı sınavlarını bulabilirsiniz. Bu şekilde sınava girmeden önce bir hazırlık yapıp kendinizi test edebilirsiniz.

9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. yazılı sınavında karşımıza çıkması muhtemel konular şu şekildedir:

Üçgenler

Bu konuda üçgende açı özellikleri ile ilgili işlemler yapar. Üçgenin kenar uzunlukları ile bu kenarların karşılarındaki açıların ölçülerini ilişkilendirir. Uzunlukları verilen üç doğru parçasının hangi durumlarda üçgen oluşturduğunu değerlendirir. İki üçgenin eş olması için gerekli olan asgari koşulları değerlendirir. İki üçgenin benzer olması için gerekli olan asgari koşulları değerlendirir. Üçgenin bir kenarına paralel ve diğer iki kenarı
kesecek şekilde çizilen doğrunun ayırdığı doğru parçaları arasındaki ilişkiyi kurar. Üçgenlerin benzerliği ile ilgili problemler çözer. Üçgenin iç ve dış açıortaylarının özelliklerini elde eder. Üçgenin kenarortaylarının özelliklerini elde eder. Üçgenin kenar orta dikmelerinin bir noktada kesiştiğini gösterir. Üçgenin çeşidine göre yüksekliklerinin kesiştiği noktanın konumunu belirler. Dik üçgende Pisagor teoremini elde ederek problemler çözer. Öklid teoremini elde ederek problemler çözer. Dik üçgende trigonometrik oranlarını hesaplar. Birim çemberi tanımlar ve trigonometrik oranları birim çemberin üzerindeki noktanın koordinatlarıyla ilişkilendirir. Üçgenin alanı ile ilgili problemler çözer.
 
NOT: Üçgenler konusuyla beraber dönem içerisinde işlenen diğer konulardan da soru sorulacaktır. Farklı soruları çözmeniz amacıyla 4 farklı yazılı eklenmiştir. Sorular birbirinden farklıdır.
 

9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları ve Cevapları
9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları
9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları-2
9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları-3
9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları-4
9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

YKS 2022'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+