2014 LYS-1 (Matematik-Geometri) Sorularının Tamamı2014 LYS-1 Matematik-Geometri Sorularının Tamamı İndir (PDF)

Bu yazımızda 2014 Yılında ÖSYM Tarafından yapılan LYS-1 sorularının tamamını paylaşacağız. 2014 LYS-1 Testinde 50 Matematik, 30 Geometri sorusu soruldu. Toplam 80 soruyu cevaplamaları için adaylara 135 dakika süre verildi. Aşağıdaki butonlara tıklayarak bu soruların tamamına PDF dosyası biçiminde ulaşabilirsiniz. İndirdiğiniz PDF dosyasını yazıcıdan çıktı alarak çözmeniz daha iyi olacaktır. Sayısal dersler özellikle de matematik ve geometri gibi dersler kağıt üzerinde çözüldükleri takdirde akılda kalıcılığı daha fazla olur.

İndirdiğiniz testleri ve diğer yıllara ait testleri çözmeniz sınavda başarınızı arttıracak unsurlardan biridir. Türkiye’de dereceye giren her aday çıkmış sorulara vurgu yaparak, önemini belirtmektedir. Eğer siz de yüksek netler yaparak yüksek puanlar almayı hedefliyorsanız çıkmış soruları asla es geçmemenizi öneririm.

2014 LYS-1 Matematik Sorularının Tamamı

2014 LYS-1 Geometri Sorularının Tamamı


 

Diğer YGS – LYS Çıkmış Sorular için Tıklayın…

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

1
1
0
3
1
11

Yorum Yap

Yorumlar 6

 • teşekkürler
 • Merhaba, neden matematik sorularının cevabı olduğu halde geometri sorularının cevabı yok acaba? Testi çözdüm fakat kontrol edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Haşim Savsak
   Merhaba belin talebin üzerine cevaplar eklendi. Geri bildirimin için teşekkür ederiz :)
 • geometride çözümler ayrıntılı bir şekilde verilmiş, matematikte sadece cevaplar yazılmış, cevaplar her yerde yazıyor önemli olan çözümlerdi
  • Haşim Savsak
   Bu konuda en kısa zamanda güncelleme yapılacaktır. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
YKS 2021'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+