TYT Puanı ile Alan 2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları 2018

TYT Puanı ile Alan 2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları 2018Özel Yurtlar ve Fiyatları için tıklayınız..


Bu yazımızda TYT Puanı ile Alan 2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanlarını paylaşacağız.
 
Tavsiye Yazı: TYT ile Alım Yapan 4 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları
 

TYT Puanı ile Alan 2 Yıllık Bölümler ve Taban Puanları

Üniversiteye geçişte ilk basamak olan TYT sınavına az bir zaman kaldı. Çalışmalarını sürdüren adaylar aynı zamanda sınav hakkında bilgi edinmekte ve sorularına cevap aramaktadırlar. ÖSYM Yeni sınav sistemi hakkında paylaştığı kılavuzda şöyle bir bilgi paylaştı:

 

  • TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylar, TYT puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını tercih edebileceklerdir.
  • TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olanlar, bu puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte TYT puanı ile öğrenci alan ön lisans programlarını tercih edebileceklerdir.
  • TYT’de 150 ve üzeri puan alan adaylardan SAY, SÖZ, EA, DİL puanları 180 ve üzeri olmayan adayların sadece ön lisans programlarını tercih etme hakları bulunmaktadır. Bu adayların SAY, SÖZ, EA, DİL puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih etme hakları yoktur.

 

yapılan açıklamayı incelediğimizde: Adaylar ilk oturum olan TYT puanı ile iki yıllık yani önlisans bölümleri tercih edebilmektedirler. Aşağıdaki butonları kullanarak 2 Yıllık ve 4 Yıllık üniversitelerin taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları
4 Yıllık Bölümlerin Taban PuanlarıYKS - TYT Kitaplarını En Uygun Fiyata Almak için Tıkla...


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0