Teledünya Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Bilgenç

Teledünya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Teledünya Hakkında Bilinmesi Gerekenler


KabloTv’nin analog yayınını dijital kaliteye yükselttiği platforma Teledünya adı verilmektedir. Dijital yayının kalitesi sayesinde görüntüler çok daha net ve yüksek çözünürlükte izlenebilir. Bunun yanında sesler, çoklu kanal olarak oldukça ayrıntılı bir şekilde işitilebilir. Bu platformda abone olabileceğiniz pek çok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında; Temel paket aboneliği, HD sinema paketi, SD sinema paketi ve Full sinema paketi bulunmaktadır.

Teledünya hizmetleri, SD ve HD olmak üzere iki farklı standartta verilmektedir. Temin edilen cihaz ile yayınları SD ise SD yayın izleyebilirsiniz. Bunun yanında yine yayın HD ise HD ve SD temel paketlerinin yayınlarının tamamını izleme fırsatı bulabilirsiniz.
 

Teledünya Hakkında Her Şey

Teledünya Aboneliği Sonrasında Ayrı Bir Kurum Bedeli Ödenir mi?

Kampanya ile herhangi bir taahhüt vermeden başvuru yapacaksanız, bu durumda aktivasyon bedeli olarak 96 TL fatura edilmektedir. Bunun yanında Kablo TV için ödenen aylık 12,99 TL hizmet bedeli 14,99 TL olarak yansıtılır.

Teledünya Yayınları İçin Ek Bir Cihaz Kullanmak Gerekir mi?

Teledünya yayınları dijital sinyal kullanmaktadır. Bu nedenle yayınların çözümlenebilmesi açısından çözümleyici bir cihaz kullanmak gerekmektedir. Bu cihaz, Set-Top-Box olarak bilinmektedir ve iki çeşidi bulunmaktadır. SD Set-top-box fiyatı 85 TL, HD Set-top-box ise 210 TL olarak faturaya yansıtılmaktadır. Bunun yanında bu cihazı 12 ya da 24 ay takside böldürerek faturanıza taksitlendirme imkânınız da bulunmaktadır.

Teledünya Hizmeti Birden Fazla Televizyonda Kullanılabilir mi?

Teledünya aboneliği sadece tek bir televizyon için kullanılmaktadır. Ancak aynı anda diğer televizyonlarda da bu hizmet kullanılmak istenirse, her izlenilecek televizyon için Set-Top-Box ve bunun yanında abonelik alınması gerekmektedir. Yine ikinci olarak alınan aboneliklerde 12,5 olan hizmet bedeli indirimli olarak yarı yarıya fatura edilmektedir.  Tüm bunların yanında Set-Top-Box cihazlarda kanal sıralaması değiştirilememektedir. Ancak favori kanal kısmından istenildiği şekilde özelleştirilebilir.

Teledünya Kurulumu Kaç Gün İçerisinde Gerçekleştirilir?

Teledünya başvurusu sonrasında başvurunun yapıldığı gün hariç olmak üzere, olağanüstü bir durum olmadığı sürece kurulum 4 ile 7 gün arasında gerçekleştirilmektedir. Kurulum için gelecek olan ekip bir gün önce randevu alır ve öyle kuruluma gelir.

Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.


TYT Konuları
AYT Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+