Bakan Çavuşoğlu’ndan Flaş Açıklama

Bakan Çavuşoğlu’ndan Flaş Açıklama

Taban Puanları İçin Tıklayınız.Bakan Çavuşoğlu’ndan Flaş Açıklama

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili yapılan açıklamalar ülkede ana gündem maddesi oluyor. Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili sır perdesi yavaş yavaş aralanırken konuya dair bir açıklama da Dışişleri Bakanı MevlütÇavuşoğlu’nden geldi. “Henüz Kaşıkçı’nın cesedine ulaşılamadı” Diyen Bakan Çavuşoğlu, cinayetin tamamen ortaya çıkması için yoğun çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Biz, önceden planlanmış cinayetin tamamen ortaya çıkması için ve kimler ki isimler ortada geldi, gitti ve arkasında kimler var, bunların hepsinin açığa çıkması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Henüz Kaşıkçı’nın cesedine ulaşılamadı” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı ElmarMemmedyarov ve Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde ortak bir basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basın toplantısında bir açıklama yaptıktan hemen sonra gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Türkiye’nin ve hatta tüm dünyanın uzun zamandır gündeminde olan Cemal Kaşıkçı cinayeti de gazetecilerin soru yönelttikleri konular arasında yer aldı. Konuyla ilgili bir gazetecinin soru yöneltmesi üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “çok çabaladık ve ortaya çıkardık” diyerek açıklamada bulundu.
 

“Çok Çabaladık ve Ortaya Çıkarttık”

Bakan Çavuşoğlu soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiğini dile getirdi. Aynı zamanda istihbaratın da gerekli tüm desteği verdiğini sözlerine ekledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuyla ilgili gelen soruya şu yanıtı verdi: “Soruşturma bizim tarafımızda derinleştirilerek, yoğunlaştırılarak devam ediyor. Biz, önceden planlanmış cinayetin tamamen ortaya çıkması için ve kimler -ki isimler ortada- geldi, gitti ve arkasında kimler var, bunların hepsinin açığa çıkması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Başsavcılığımızın yürüttüğü soruşturmaya da bizler ve diğer kurumlarımız, emniyetimiz, istihbaratımız gerekli desteği vermektedir.”

Arabistan’ın sorumluluğunun büyük olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Çavuşoğlu Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedine henüz ulaşılamadığını da belirtti. Bakan Çavuşoğlu açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Henüz Kaşıkçı’nın cesedine ulaşılamadı. Şu anda bu cinayeti işleyenler Suudi Arabistan’da olduğuna göre, Suudi Arabistan’ın burada sorumluluğu çok büyük. Dışişleri Bakanı da telefonda bunu net bir şekilde söyledi.”

Cinayeti kabul ettiklerini ve itiraf ettiklerini de dile getiren Bakan Çavuşoğlu bu cinayetle ilgili tüm dünyanın gerçekleri merak ettiğine vurgu yaptı. “Onların da yürüttüğü bir soruşturma var” şeklinde konuşan Bakan Çavuşoğlu soruşturmanın bir an önce neticelenmesini istediklerini söyledi. Konuya dair Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklamaları şu şekilde oldu: “Suudi Arabistan başsavcısı da önceden planlandığını itiraf ediyor, başlangıçta birçok şey inkar edildi ama yavaş yavaş hepsi itiraf edilmeye başladı. Önceden planlanmış bu cinayetin sorumluları Suudi Arabistan’da tutuklandı. Onların da yürüttüğü bir soruşturma var. Bu konuda başsavcıların bilgi paylaşımı ve birlikte çalışmalarının da faydasını görüyoruz. Bu iş birliğinin devam etmesi gerekiyor ama zamana yayma ya da oyalama gibi olmasın. Bizim derdimiz bu. Bir an önce bu soruşturma neticelensin. Tüm dünya merak ediyor. Tüm gerçekler ortaya çıksın. Bu gerçeklerin ortaya çıkması bakımından da ziyareti (Suudi başsavcının ziyareti) de önemli buluyoruz. Onların teklifi üzerine biz hemen bu iş birliğini, bu ziyareti kabul ettik ve buluşma gerçekleşti.”

Cemal Kaşıkçı cinayeti her geçen gün daha fazla gündem olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili ardı ardına yapılan açıklamalar cinayetin sor perdesinin aralanmasının gerektiği yönünde. İnternet üzerinden de en çok araştırılan konulardan biri haline geldiği belirtilebilir. Online olarak casino oyunları gibi aramaların yanı sıra bu cinayet soruşturması ile ilgili gelişmeler de araştırılıyor.Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+