Yurt Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler | Bilgenç

Yurt Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yurt Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üniversite sınavına hazırlık sırasında dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi sınavı kazandıktan sonra da dikkat edilmesi gereken bir çok unsur vardır. Hele ki kazandığınız üniversite yaşadığınız şehrin dışındaysa, sorumluluğunuz iki kat fazla olur. Üniversite okurken okulunuzu sevmemeniz, bölümünüzden zevk almanız tamamen kaldığınız yere bağlıdır. Bir çok öğrenci bu konudan muzdarip olmakta ve bunu okudukları bölüme bağlamaktadır.

Farklı bir şehre ilk defa gidiyorsanız yabancılık çekmeniz çok normaldir. Amacınız hemen bir kalacak yer bulup, üniversiteye girmektedir. Kısa vadede bu mantıklı görülebilir ama uzun vadede rahat bir üniversite yaşamı için en önemli unsur yurt seçimidir. Peki size en uygun yurdu nasıl bulursunuz? Diğer bir ifadeyle yurt seçiminde hangi unsurlara dikkat etmelisiniz? İşte cevap:

Yurt Fiyatları

Kalacağınız şehirdeki yurt fiyatları sizin için çok önemli bir unsur olma özelliğini taşır. Zira pahalı bir şehirde üniversite okuyacaksanız sizin için en uygun yurdu bulmak biraz zaman alabilir. Bundan dolayı yurt fiyatlarını iyice araştırmalı ve buna göre seçim yapmalısınız

Yurtta Verilen Hizmetler

Seçeceğiniz yurtta verilen hizmetler de önemlidir. Üniversiteyi kazandıktan sonra yurt ile alakalı yaşayacağınız problemleri en aza indirgemek için yurt seçerken bütün özellikleri göz önüne almalı, bu özellikleri fiyatları ile karşılaştırıp özel yurtlar arasında en uygun olanı seçmelisiniz

Yurt Yemeği

Yurt seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de yemektir. Sadece yemekleri kötü olduğu için fiyatı iyi olsa dahi bir yurdu gözünüzden çıkarabilirsiniz. Bundan dolayı yurt seçerken yemek saatleri, hangi yemekler ücretsiz hangileri ücretli, mümkünse yemek menülerine ve o yurt hakkındaki yorumlara mutlaka göz gezdirin.

Okula Olan Uzaklık

Yurt seçiminde dikkat etmeniz gereken son unsur: Yurdun okulunuza olan uzaklığıdır. Genellikle yurtlar bu konuda mantıklı olanı yapıp, merkeze ve okula en yakın yerlerde konuşlanırlar. Fakat bazı yurtlar sırf ucuz fiyat vermek için okuluna çok uzaklarda kurulmuş olabilirler. Yurt seçerken gidip tek tek yurtları kontrol edemeyeceğinize göre, yurdun konumunu da iyi araştırmalısınız. Mümkünse otobüs kaç dakikada bir geliyor, okula ne kadar uzaklıkta gibi soruların yanıtlarını almaya çalışın.

Belirttiğim bu unsurları göz önüne alarak yurt seçimini yaparsanız muhteşem bir üniversite hayatı yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Şimdilerde “peki ben bu kadar bilgiyi nasıl elde edeceğim?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuda size en çok destek verecek olan www.yurtlarfiyatlar.com sitesi var. Herhangi bir şehirdeki en kaliteli yurtlar, bu yurtların özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.

2019 TYT Konuları
2019 YKS (AYT) Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

TYT/AYT'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online Eğitim.Hemen İncele
+