YKS-TYT Tarih Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri

YKS-TYT Tarih Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri

Taban Puanları İçin Tıklayınız.
Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazılarımız kesinlikle reklam amaçlı olmayıp tamamen öğrencilerin faydası düşünülerek araştırılıp elde edilmiş bilgilerdir.

Merhaba değerli Bilgenç takipçileri, Bu yazımızda YKS – TYT Tarih Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri, Kolaydan Zora Tarih Kaynakları, YKS – TYT Güncel Tarih Kaynakları yer almaktadır.

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Tarih kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka kaynaklar varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz. Çünkü sözel derslerin en ağırı olarak gördüğümüz fakat aslında doğru kaynaklardan çalıştığımızda en eğlenceli ve merak uyandıran derslerden bir tane olan tarih dersinde ne kadar çok soru çözülürse o kadar faydalı ve anlaşılır olacaktır. 😉

Yine belirtmek isterim ki, bu kaynaklar dışında elinizde önceki senelerden kalmış YGS Tarih kitaplarınız varsa onları da çözmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü unutmamalıyız ki değişen sadece sistem, konular değil. Bunun dışında tarih dersinde soru kaçırmak istemeyen arkadaşlar için Youtube’deki ders videolarını kesinlikle izlemelerini tavsiye ederim. Özellikle, KPSS Tarih için hazılanmış fakat YKS – TYT konularının da içinde bulunduğu, hatta bazı tarih hocalarımızın bile sınıfta ders anlatmadan önce izleyip faydalandığı, Ramazan Yetkin hocamızın hazırlamış olduğu KPSS Tarih videolarını izleyebilir ve tarih dersindeki bilgilerinizi dinleyerek daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Bunun dışında diğer Tarih Ders Kanallarını izleyip faydalanabilirsiniz.

Bir başka değinmek istediğim konu ise, bazı sayısalcı kardeşlerimiz “Acaba bizde tarih çözmeli miyiz?” diye bir soruyu sürekli hocalarımıza yöneltmekte. Bu konu hakkında da uzman rehberlikçi hocalarımızdan görüşüp edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, ilk 15.000 veya ilk 20.000’in altına düşmeyi hedefleyen ve gözü yükseklerde olan kardeşlerimizin kesinlikle tarih çözmeleri gerektiği sonucuna vardık.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…

YKS – TYT Tarih Konu Anlatım Kaynak Önerileri

DELTA YAYILARI YKS – TYT KONU ANLATIMI

 • Bu kitap ile tarih bilginize bir temel oluşturabilir konuların en ince noktalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Tarih konularını en özet şekilde almış ve sadece önemli noktalara değinmiş bir kitaptır. Sınava girmeden önce de son kez okuyup konuları tekrar zihninizde canlandırabileceğiniz bir kitap olarak sizlere tavsiye edilmektedir.

YKS – TYT YAYIN DENİZİ KONU ANLATIMI

 • Bu kitap ile öğrendiğiniz bilgileri pekiştirip bilginize bilgi katabilirsiniz. Yine çokça tavsiye edilen bir kitap olarak sizlere hocalarımız tarafından önerilmiştir.

YKS – TYT FEM TARİH KONU ANLATIMI

 • Çokça tarih hocamızın öneriği bir konu anlatımdır. Bu konu anlatım belki şu an piyasada olmayabilir fakat elinizde bu kaynaktan varsa kesinlikle buradan da faydalanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kaynağın kime ait olduğu bazen çok önemli olmayabilir. Bizim için bu kaynaktan ne kazanç elde edebilirim kısmı önemlidir.

YKS – TYT Tarih Soru Bankası Kaynak Önerileri

Kolay Seviye

YKS- TYT AKDAY SORU BANKASI

 • Bu soru bankası belki şu an piyasada olmayabilir fakat elinizde bu kaynaktan varsa kesinlikle çözmenizi tavsiye ederim. Bizim için bu kaynaktan ne kazanç elde edebilirim kısmı her zaman daha önemlidir. Tarih dersinde konuya çalıştıktan sonra sorularını çerez niyetine çözebileceğiniz ve bir nevi ısınma diğebileceğimiz bir kitap.

Orta Seviye


YKS- TYT YAYIN DENİZİ SORU BANKASI

 • Hocalarımızdan aldığımız bilgilerle orta seviye olarak görülen bu kitap ile öğrendiğiniz bilgileri pekiştirerek soru çözme hızınızı artırabilirsiniz.

YKS- TYT BİLFEN SORU BANKASI

 • Orta derece olarak nitelendirebileceğimiz bu kitabı çözerek farklı soru tarzlarını görebilir ve denemede daha fazla netler yapabilirsiniz.

Zor Seviye


YKS – TYT LİMİT YAYINLARI SORU BANKASI

 • Bu kitaptan soru çözmek sizi yorabilir fakat ince ve önemli ayrıntılara değinen bu soru bankası öğretici nitelikte olup hocalarımızın çokça önerdiği kitaplar arasında yer almaktadır.

YKS – TYT PALME YAYINLARI SORU BANKASI

 • Yine sizi zorlayacak gibi görünen fakat soru çeşitlerini gördükçe gözümüzde kolaylaşan bu kitap da hocalarımız tarafından çokça önerilmekte. Bu kitap ile kendinizi daha da geliştirebilir rakiplerinize fark atabilirsiniz.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

2
0
0
3
0
1

Yorum Yap

Yorumlar 2

 • öncelikle teşekkür ederim bu kitap önerilerini kim yaptı size, bir okuyan mı yoksa sizde internette olanları mı kendi bilgilerinizle yorumladınız. genelde aynı kitaplar önerilirmiş o yüzden soruyorm
  • Haşim Savsak
   Piyasada olan sağlam kaynaklar belli. Bu yüzden benzerlik olmuş olabilir.
YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+