YKS-TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS-TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri

YKS-TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2019 | Kaynak ÖnerileriÖncelikle belirtmek isterim ki bu yazılarımız kesinlikle reklam amaçlı olmayıp tamamen öğrencilerin faydası düşünülerek araştırılıp elde edilmiş bilgilerdir.

Merhaba değerli Bilgenç takipçileri, Bu yazımızda YKS – TYT Coğrafya Kitap Önerileri, YKS – TYT Coğrafya Konu Anlatım Önerileri, YKS – TYT Coğrafya Soru Bankası Önerileri, Kolaydan Zora Coğrafya Kaynakları yer almaktadır.

Hala kitap alnadıniz mı? Ya da elinizdeki kaynakları bitirdiniz ve farklı kaynaklar mı arıyorsunuz?
Eğer kendinizi daha fazla geliştirebileceğiniz Coğrafya kaynakları arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. 😉

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Coğrafya kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka Coğrafya kitaplarınız varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz.

Coğrafya görsel ağırlıklı bir ders olduğu için bol bol Türkiye ve Dünya haritasına bakarak şehir – ülke yerlerinizi ezberlemenizi uzman hocalarımız şiddetle tavsiye ediyor. Bu uygulama coğrafyayı bir yandan daha eğlenceli bir ders haline getirirken diğer yandan bu dersi daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda coğrafyaya çalışırken ilk başta okulun veriği MEB’in kitaplarına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü araştırmalara göre sınavda en çok soru yakalayan yerlerden biri olduğu görülüyor. Bunun dışında coğrafyada önerdiğimiz Youtube’deki destek Coğrafya Ders Kanallarını izleyebilir, öğrendiklerinizi daha da kalıcı hale getirebilirsiniz.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…

YKS – TYT Coğrafya Konu Anlatım Kaynak Önerileri

DELTA YAYILARI YKS – TYT KONU ANLATIMI

  • Bu Kitap bir başlangıç ve kapanış olarak kullanılabilecek bir kitaptır. Coğrafya dersine çalışmaya başlarken ilk temelleri buradan atabilir ve sınava yakın bir süre kala son kez tekrarlarınızı buradan yapabilirsiniz. Bu kitap bir özet niteliği taşıdığı için konu anlatım değilde daha çok tekrar amaçlı kullanılması tavsiye edilir.

PALME YAYILARI YKS – TYT KONU ANLATIMI

  • Bu konu anlatım sözel alanda derece yapmış öğrencilerimiz tarafından çokça tavsiye edilen kitaplar listesinde yer alıyor. Konu anlatımı güzel ve renkli bir şekilde anlatılmış bu kitaptan sizde faydalanabilirsiniz.

FDD YAYILARI YKS – TYT KONU ANLATIMI

  • Bu kitap yine öğrenciler tarafından çokça beğenilen renkli, güzel ve açık bir anlatıma sahip faydalanılması tavsiye edilen bir kitaptır.

YKS – TYT Coğrafya Soru Bankası Kaynak Önerileri

Kolay Seviye

YAYIN DENİZİ YKS – TYT KONU ANLATIMI

  • Bu kitap kolay seviyede olup, renkli ve güzel sorularla başlangıç yaparak, öğrendiğiniz konuyu pekiştirebileceğiniz bir kitap niteliği taşımaktadır.

Orta Seviye

PALME YAYILARI YKS – TYT SORU BANKASI

  • Bu kitap zora yakın orta seviyede olup birçok kişi tarafından sıkça tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Coğrafyada bol bol soru çözen arkadaşlar için bu kitabı da önerebiliriz.

AÇI YAYILARI YKS – TYT SORU BANKASI

  • Yine coğrafyada çokça soru çözen arkadaşlar için önerebileceğimiz bir kitaptır. Farklı ve güzel soru çeşitleriyle kendinizi geliştirebileceğiniz bir kitaptır.

Zor Seviye

LİMİT YAYILARI YKS – TYT SORU BANKASI

  • Bu kitap zor seviyede olup sizi zorlayacak derecede sorulara sahiptir. Eğer ben en zor soruları ve ince ayrıntıları da görmek istiyorum diyorsanız bu kitabı alabilirsiniz.

KAREKÖK YAYILARI YKS – TYT SORU BANKASI

  • Bu kitap yine zor seviyede olup kendinizi daha da geliştirme imkanı sağlayan bir kitaptır.

Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.

2019 TYT Konuları
2019 YKS (AYT) Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

4
1
3
6
2
7

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+