YKS (TYT - AYT) Tarih Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS (TYT – AYT) Tarih Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

YKS (TYT – AYT) Tarih Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

2020 YKS (TYT – AYT) Tarih Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri


Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazılarımız kesinlikle reklam amaçlı olmayıp tamamen öğrencilerin faydası düşünülerek araştırılıp elde edilmiş bilgilerdir.

Merhaba değerli Bilgenç takipçileri, Bu yazımızda YKS (TYT – AYT) Tarih Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri, Kolaydan Zora Tarih Kaynakları, YKS (TYT – AYT) Güncel Tarih Kaynakları yer almaktadır.

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Tarih kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka kaynaklar varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz. Çünkü sözel derslerin en ağırı olarak gördüğümüz fakat aslında doğru kaynaklardan çalıştığımızda en eğlenceli ve merak uyandıran derslerden bir tane olan tarih dersinde ne kadar çok soru çözülürse o kadar faydalı ve anlaşılır olacaktır. 😉

Yine belirtmek isterim ki, bu kaynaklar dışında elinizde önceki senelerden kalmış YGS Tarih kitaplarınız varsa onları da çözmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü unutmamalıyız ki değişen sadece sistem, konular değil. Bunun dışında tarih dersinde soru kaçırmak istemeyen arkadaşlar için Youtube’deki ders videolarını kesinlikle izlemelerini tavsiye ederim. Özellikle, KPSS Tarih için hazılanmış fakat YKS (TYT – AYT) konularının da içinde bulunduğu, hatta bazı tarih hocalarımızın bile sınıfta ders anlatmadan önce izleyip faydalandığı, Ramazan Yetkin hocamızın hazırlamış olduğu KPSS Tarih videolarını izleyebilir ve tarih dersindeki bilgilerinizi dinleyerek daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Bunun dışında diğer Tarih Ders Kanallarını izleyip faydalanabilirsiniz.

Bir başka değinmek istediğim konu ise, bazı sayısalcı kardeşlerimiz “Acaba bizde tarih çözmeli miyiz?” diye bir soruyu sürekli hocalarımıza yöneltmekte. Bu konu hakkında da uzman rehberlikçi hocalarımızdan görüşüp edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, ilk 15.000 veya ilk 20.000’in altına düşmeyi hedefleyen ve gözü yükseklerde olan kardeşlerimizin kesinlikle tarih çözmeleri gerektiği sonucuna vardık.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…

YKS (TYT – AYT) Tarih Konu Anlatım Kaynak Önerileri

TYT DELTA YAYILARI KONU ANLATIMI

 • Bu kitap ile tarih bilginize bir temel oluşturabilir konuların en ince noktalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Tarih konularını en özet şekilde almış ve sadece önemli noktalara değinmiş bir kitaptır. Sınava girmeden önce de son kez okuyup konuları tekrar zihninizde canlandırabileceğiniz bir kitap olarak sizlere tavsiye edilmektedir.

TYT YAYIN DENİZİ KONU ANLATIMI

 • Bu kitap ile öğrendiğiniz bilgileri pekiştirip bilginize bilgi katabilirsiniz. Yine çokça tavsiye edilen bir kitap olarak sizlere hocalarımız tarafından önerilmiştir.

YKS (TYT – AYT) Tarih Soru Bankası Kaynak Önerileri

Kolay Seviye

YKS (TYT – AYT) AKDAY SORU BANKASI

 • Bu soru bankası belki şu an piyasada olmayabilir fakat elinizde bu kaynaktan varsa kesinlikle çözmenizi tavsiye ederim. Bizim için bu kaynaktan ne kazanç elde edebilirim kısmı her zaman daha önemlidir. Tarih dersinde konuya çalıştıktan sonra sorularını çerez niyetine çözebileceğiniz ve bir nevi ısınma diğebileceğimiz bir kitap.

Orta Seviye


TYT YAYIN DENİZİ SORU BANKASI

 • Hocalarımızdan aldığımız bilgilerle orta seviye olarak görülen bu kitap ile öğrendiğiniz bilgileri pekiştirerek soru çözme hızınızı artırabilirsiniz.

TYT BİLFEN SORU BANKASI

 • Orta derece olarak nitelendirebileceğimiz bu kitabı çözerek farklı soru tarzlarını görebilir ve denemede daha fazla netler yapabilirsiniz.

Zor Seviye


YKS (TYT – AYT) LİMİT YAYINLARI SORU BANKASI

 • Bu kitaptan soru çözmek sizi yorabilir fakat ince ve önemli ayrıntılara değinen bu soru bankası öğretici nitelikte olup hocalarımızın çokça önerdiği kitaplar arasında yer almaktadır.

YKS (TYT – AYT) PALME YAYINLARI SORU BANKASI

 • Yine sizi zorlayacak gibi görünen fakat soru çeşitlerini gördükçe gözümüzde kolaylaşan bu kitap da hocalarımız tarafından çokça önerilmekte. Bu kitap ile kendinizi daha da geliştirebilir rakiplerinize fark atabilirsiniz.

 
» Diğer derslerin kaynak önerileri için YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
» TYT Tarih Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Tarih-1 Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Tarih-2 Konuları ve Soru Dağılımı


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları


Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

2
1
2
6
4
2

Yorum Yap

Yorumlar 2

 • öncelikle teşekkür ederim bu kitap önerilerini kim yaptı size, bir okuyan mı yoksa sizde internette olanları mı kendi bilgilerinizle yorumladınız. genelde aynı kitaplar önerilirmiş o yüzden soruyorm
  • Haşim Savsak
   Piyasada olan sağlam kaynaklar belli. Bu yüzden benzerlik olmuş olabilir.
YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+