YKS (TYT - AYT) Coğrafya Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS (TYT – AYT) Coğrafya Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

YKS (TYT – AYT) Coğrafya Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

2020 YKS (TYT – AYT) Coğrafya Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri


Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazılarımız kesinlikle reklam amaçlı olmayıp tamamen öğrencilerin faydası düşünülerek araştırılıp elde edilmiş bilgilerdir.

Merhaba değerli Bilgenç takipçileri, Bu yazımızda YKS (TYT – AYT) Coğrafya Kitap Önerileri, YKS (TYT – AYT) Coğrafya Konu Anlatım Önerileri, YKS (TYT – AYT) Coğrafya Soru Bankası Önerileri, Kolaydan Zora Coğrafya Kaynakları yer almaktadır.

Hala kitap almadıniz mı? Ya da elinizdeki kaynakları bitirdiniz ve farklı kaynaklar mı arıyorsunuz?
Eğer kendinizi daha fazla geliştirebileceğiniz Coğrafya kaynakları arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. 😉

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Coğrafya kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka Coğrafya kitaplarınız varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz.

Coğrafya görsel ağırlıklı bir ders olduğu için bol bol Türkiye ve Dünya haritasına bakarak şehir – ülke yerlerinizi ezberlemenizi uzman hocalarımız şiddetle tavsiye ediyor. Bu uygulama coğrafyayı bir yandan daha eğlenceli bir ders haline getirirken diğer yandan bu dersi daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda coğrafyaya çalışırken ilk başta okulun veriği MEB’in kitaplarına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü araştırmalara göre sınavda en çok soru yakalayan yerlerden biri olduğu görülüyor. Bunun dışında coğrafyada önerdiğimiz Youtube’deki destek Coğrafya Ders Kanallarını izleyebilir, öğrendiklerinizi daha da kalıcı hale getirebilirsiniz.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…

YKS (TYT – AYT) Coğrafya Konu Anlatım Kaynak Önerileri

DELTA YAYILARI YKS (TYT – AYT) KONU ANLATIMI

  • Bu Kitap bir başlangıç ve kapanış olarak kullanılabilecek bir kitaptır. Coğrafya dersine çalışmaya başlarken ilk temelleri buradan atabilir ve sınava yakın bir süre kala son kez tekrarlarınızı buradan yapabilirsiniz. Bu kitap bir özet niteliği taşıdığı için konu anlatım değilde daha çok tekrar amaçlı kullanılması tavsiye edilir.

PALME YAYILARI YKS (TYT – AYT) KONU ANLATIMI

  • Bu konu anlatım sözel alanda derece yapmış öğrencilerimiz tarafından çokça tavsiye edilen kitaplar listesinde yer alıyor. Konu anlatımı güzel ve renkli bir şekilde anlatılmış bu kitaptan sizde faydalanabilirsiniz.

FDD YAYILARI YKS (TYT – AYT) KONU ANLATIMI

  • Bu kitap yine öğrenciler tarafından çokça beğenilen renkli, güzel ve açık bir anlatıma sahip faydalanılması tavsiye edilen bir kitaptır.

YKS (TYT – AYT) Coğrafya Soru Bankası Kaynak Önerileri

Kolay Seviye

YAYIN DENİZİ YKS (TYT – AYT) KONU ANLATIMI

  • Bu kitap kolay seviyede olup, renkli ve güzel sorularla başlangıç yaparak, öğrendiğiniz konuyu pekiştirebileceğiniz bir kitap niteliği taşımaktadır.

Orta Seviye

PALME YAYILARI YKS (TYT – AYT) SORU BANKASI

  • Bu kitap zora yakın orta seviyede olup birçok kişi tarafından sıkça tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Coğrafyada bol bol soru çözen arkadaşlar için bu kitabı da önerebiliriz.

AÇI YAYILARI YKS (TYT – AYT) SORU BANKASI

  • Yine coğrafyada çokça soru çözen arkadaşlar için önerebileceğimiz bir kitaptır. Farklı ve güzel soru çeşitleriyle kendinizi geliştirebileceğiniz bir kitaptır.

Zor Seviye

LİMİT YAYILARI YKS (TYT – AYT) SORU BANKASI

  • Bu kitap zor seviyede olup sizi zorlayacak derecede sorulara sahiptir. Eğer ben en zor soruları ve ince ayrıntıları da görmek istiyorum diyorsanız bu kitabı alabilirsiniz.

KAREKÖK YAYILARI YKS (TYT – AYT) SORU BANKASI

  • Bu kitap yine zor seviyede olup kendinizi daha da geliştirme imkanı sağlayan bir kitaptır.

 
» Diğer derslerin kaynak önerileri için YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
» TYT Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Coğrafya-1 Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Coğrafya-2 Konuları ve Soru Dağılımı


Üniversite Taban Puanları 2020
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları


Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

7
1
3
15
4
10

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+