YKS (TYT - AYT) Biyoloji Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS (TYT – AYT) Biyoloji Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

YKS (TYT – AYT) Biyoloji Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

2020 YKS (TYT – AYT) Biyoloji Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri


Üniversiteye geçişte ilk adım olan TYT ve İkinci oturum olan AYT’ye hazırlık sürecinde her aday yararlı kaynaklardan öğrenmek ve soru çözmek ister. Başarılı olmanın temel şartı; doğru kaynaklardan, doğru şekilde çalışmaktır. Bizlerde bu yazımızda biyoloji dersini çalışabileceğiniz kaynakları bir araya getirdik. Bilgenç Platformu olarak sizlere önerimiz öncelikle Youtube Ders kanallarından ders videolarını izlemeniz olacaktır. En kaliteli Biyoloji Ders Kanallarını bir araya getirdiğimiz “Biyoloji Youtube Ders Kanalları Önerileri” yazımızı okuyabilirsiniz. Kolay, orta ve zor kitaplar diye ölçütlere ayırdığımız yazıdan herkes faydalanabilir! Başlangıçta konu anlatım ardından soru bankası önerileri şeklinde yazımız devam edecektir.

YKS (TYT – AYT) Biyoloji Konu Anlatım Kaynak Önerileri

 


Kolay Seviyedeki YKS (TYT – AYT) Biyoloji Konu Anlatımları

Biyoloji Sıfır | Karekök Yayınları

Biyoloji temeliniz yoksa ve bu temeli sağlam bir şekilde kurmak istiyorsanız size Karekök Yayınlarının hazırladığı Biyoloji Sıfır Konu Anlatımını önerebiliriz. Bütün konuları en basit şekilde anlatmasından dolayı bu kitap biyoloji ile arası iyi olmayanlar için bir rehberi niteliğinde olacaktır.


Orta Seviyedeki YKS (TYT – AYT) Biyoloji Konu Anlatımları

Biyoloji Konu Anlatımı | Palme Yayınları

Biyoloji kitaplarında diğer yayınlardan önde olan Palme, birçok aday tarafından kullanışmış ve gayet başarılı sonuçlar vermiştir. Özellikle son yıllardaki çıkışları ile beraber Palme Yayınlarını kontrol edilecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Biyoloji Konu Anlatımı | Apotemi Yayınları

Biyolojinin en zor konularını bile anlaşılabilir hale getirerek adayları büyük bir yükten kurtaran Apotemi Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı önerebileceğimiz kitaplar arasında yer alıyor. Özellikle fasikül şeklindeki konu anlatımları ile Apotemi Yayınlarına da göz atmanızda fayda var.

YKS (TYT – AYT) Biyoloji Soru Bankası Kaynak Önerileri


Kolay Seviyedeki YKS (TYT – AYT) Biyoloji Soru Bankaları

Üst kısımda “Kolay Seviyesindeki Biyoloji Konu Anlatımları”nda önerdiğimiz kitap konu anlatım, soru bankası şeklinde kitaplar olduğu için tekrardan kolay seviyede soru bankası önermedik. Belirttiğimiz kitabı “başlangıç seviyesi soru bankası” olarak alabilirsiniz.


Orta Seviyedeki YKS (TYT – AYT) Biyoloji Soru Bankaları

Biyoloji Soru Bankası | Palme Yayınları

Eğer orta seviye soru bankası arıyorsanız Palme bu kitabı sizin için hazırladı. Özgün sorularla ve ne çok zor ne de çok zor yapısı ile Palme Biyoloji Soru Bankası kendinizi geliştirmeniz için bire bir!

Biyoloji Soru Bankası | Fen Bilimleri Yayınları

Bir diğer orta seviye biyoloji soru bankası olarak Fen Bilimlerini öne sürebiliriz. Kaliteli soruları ile sıkılmadan çözebileceğiniz soru bankalarından biridir.


Zor Seviyedeki YKS – TYT Biyoloji Soru Bankaları

Biyoloji Soru Bankası | Apotemi Yayınları

Biyoloji konularına hakimseniz ve sizi zorlayacak sorular arıyorsanız Apotemi Biyoloji Soru Bankası bu türden bir kitap. İçerisinde barındırdığı kalite sorular ile sizleri ileri seviyelere taşıyacağından şüpheniz olmasın.

Biyoloji Soru Bankası | Karekök Yayınları

Eğer hedefiniz gerçekten yüksek ise, yani tıp gibi yüksek net gerektiren bölümleri hedefliyorsanız bu kitabı alabilirsiniz. Çünkü; içerisinde oldukça zor soru bulunan Karekök Biyoloji Soru Bankası herkesin çözebileceği türden bir kitap değil.

 
» Diğer derslerin kaynak önerileri için YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
» TYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı
» AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı


Üniversite Taban Puanları 2020
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları


Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

10
4
3
9
0
6

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+