YKS (AYT) Edebiyat Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri | Bilgenç

YKS (AYT) Edebiyat Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

YKS (AYT) Edebiyat Kitap Önerileri 2020 | Kaynak Önerileri

2020 YKS (AYT) Edebiyat Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri


Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazılarımız kesinlikle reklam amaçlı olmayıp tamamen öğrencilerin faydası düşünülerek araştırılıp elde edilmiş bilgilerdir.

Merhaba değerli Bilgenç takipçileri, Bu yazımızda YKS (AYT) Edebiyat Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri, Kolaydan Zora Edebiyat Kaynakları, YKS (AYT) Güncel Edebiyat Kaynakları yer almaktadır.

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Edebiyat kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka edebiyat kitaplarınız varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz. Çünkü bazen sıkıcı olsa da genel olarak öğrencilerin severek çalıştığı ve eğlenerek öğrendiği Edebiyat dersi için ne kadar soru çözülürse o kadar akılda kalıcı olduğu görülmektedir.

Yine belirtmek isterim ki, bu kaynaklar dışında elinizde önceki senelerden kalmış LYS Edebiyat kitaplarınız varsa onları da çözmeyi ihmal etmeyiniz. Çünkü unutmamalıyız ki sadece sistem değişti, konular değişmedi. Bunun dışında edebiyatın akılda kalıcılığı açısından son zamanlarda ortaya çıkan edebiyat rapleri sınava girmiş öğrenciler tarafından, sınava hazırlanan diğer arkadaşlara şiddetle tavsiye edilmektedir. 😉

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…

YKS (AYT) Edebiyat Konu Anlatım Kaynak Önerileri

YKS (AYT) EDEBİYAT LİMİT EL KİTABI

 • Bu kitap edebiyatın en ince ve önemli ayrıntılarını ele almış, sınavlarda pek çok yerden soru yakalamış ve edebiyat hocalarının dilinden düşüremediği bir kitaptır. Edebiyatı seven ve sınav dışında herhangi bir edebiyat konusunda araştırma yapan arkadaşlarımızın da faydalanabileceği bir kitaptır. Eğer hala edebiyat kaynağı almadıysanız uzman hocalarımız tarafından en çok önerilen kitaplar arasında olduğunu belirtmek isterim. Bunun dışında ezber konusunda sıkıntı çeken arkadaşlar için “öykülü yorum” kısmını oluşturmuş ve konu anlatımında ezber açısından farklı bir yöntem geliştirmiştir.

YKS (AYT) OKYANUS YAYINLARI KONU ANLATIMI

 • Bu kitapta yazar eser ve kahramanları şifreleyerek bir ezber kolaylığı sağlamış ve edebiyatın ezber kısımlarını daha akılda kalıcı hale getirmiştir. Bu açıdan çokça önerilen kitaplar arasında yer almaktadır.

YKS (AYT) YAYIN DENİZİ KONU ANLATIMI

 • Bu kitapta sınavda sorulmuş olan soruların içeriklerini karşılaması kitabı benzerlerinden ayırıyor. Yine pek çok öğrencinin ve alanında uzman hocaların tavsiye ettiği bu kitabı sizde alarak faydalanabilirsiniz.

YKS (AYT) Edebiyat Soru Bankası Kaynak Önerileri

Kolay Seviye

YKS (AYT) YAYIN DENİZİ SORU BANKASI

 • Soru çözümünde ilk adım olarak başlayabileceğiniz bir kitap olup, sorularının çok zorlayıcı nitelikte olmadığı söyleniyor. Öğrenciler tarafından beğenilen ve yeni öğrenilen konuyu pekiştirmede faydalı olabileceği düşünülüp tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır.

Orta Seviye

YKS (AYT) EDEBİYAT ALTIN ANAHTAR YAYINLARI SORU BANKASI

 • Eğer “Ben çok kolay olsun istemiyorum, orta seviye olsun, farklı soru tarzlarıyla kendimi geliştireyim.” diyorsanız bu yayının “Türk Edebiyatı Soru Hazinesi” kitabı, konuştuğumuz alanında uzman kişiler tarafından en çok tavsiye edilen kitaplar arasında.

YKS (AYT) EDEBİYAT PALME YAYINLARI SORU BANKASI

 • Bu kitap yine orta derece olup kendini geliştirmek ve bir üst seviyeye geçmek isteyen arkadaşlarımız için tavsiye edilen kitaplar arasında.

Zor Seviye

YKS (AYT) EDEBİYAT LİMİT SORU BANKASI

 • Zor seviye olarak nitelendirilen bu kitapta da konu anlatımında olduğu gibi ince ve önemli ayrıntılara çokça değinmiş, edebiyatta “bu kesin çıkmaz” dediğimiz fakat çıkabilecek soruları da alarak soru çeşitlerini genişletmiştir. Eğer edebiyatı ayrıntılarıyla birlikte öğrenmek istiyorsanız bu kitabı tercih edebilirsiniz.

YKS (AYT) EDEBİYAT DATA YAYINLARI SORU BANKASI

 • Bu kitap yine zorlayıcı nitelikte olup, öncesinde daha kolay kaynaklar çözülüp daha sonra bu kaynağın çözülmesi tavsiye edilmekte.

 
» Diğer derslerin kaynak önerileri için YKS (TYT-AYT) Kitap Önerileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
» AYT Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımı


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.
2020 TYT Konuları
2020 AYT Konuları


Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

8
2
2
1
4
6

Yorum Yap

Yorumlar 1

 • Emre Akilevi
  animonik eğitim setinden ne kadar öğrendiğimi test etmek için soru bankası arıyordum çok yararlı bir yazı oldu teşekkür ederim.
YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+