TYT Türkçe Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri

TYT Türkçe Kitap Önerileri 2019 | Kaynak Önerileri

Taban Puanları İçin Tıklayınız.
Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazılarımız kesinlikle reklam amaçlı olmayıp tamamen öğrencilerin faydası düşünülerek araştırılıp elde edilmiş bilgilerdir.

Merhaba değerli Bilgenç takipçileri, Bu yazımızda TYT Türkçe Kitap Önerileri | Kaynak Önerileri, Kolaydan Zora Türkçe Kaynakları, TYT Güncel Türkçe Kaynakları yer almaktadır.

Şimdi sizlerle uzun araştırmalar sonucunda yaptığımız, alanında uzman kişilerle istişare ederek ve sınava daha önceden girmiş, alanında derece yapmış öğrencilerin edindiği tecrübeleri öğrenerek, sınava hangi Türkçe kaynaklarından çalışmanız gerektiği konusunda bilgiler topladık. Belirttiğimiz bu kaynaklar dışında elinizde olan başka kaynaklar varsa, önce o kitapları bitirip daha sonra önerilenleri almanızı tavsiye ederiz.

Bilgiden ziyade çoğunluğu anlama ve yorumlama yeteneğine dayanan bu ders fazlaca soru çözülmeye ihtiyaç duyuyor. Eğer Türkçe dersinizi geliştirip, yanlış sayınızı azaltmak istiyorsanız, bunun için doğru kaynaklardan çalışmak faydalı olacaktır. Youtube’deki Türkçe Ders Kanallarının videolarını da izleyerek anlamadığınız konularda faydalanabilirsiniz. Özellikle dil bilgisi konuları için bu tarz videolardan faydalanmanızı tavsiye ederiz. Tonguç Akademi bu ders ile ilgili güzel ve açıklayıcı videolar hazırlamış, konuları en basitten anlatmıştır.

Aşağıda belirttiğimiz kaynakları daha önceden kullanmış olup da memnun kaldığınız ve önermek istediğiniz ya da memnun kalmayarak önermek istemediğiniz kitaplar hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmında belirterek yardımcı olabilirsiniz…

TYT Türkçe Konu Anlatım Kaynak Önerileri

YKS – TYT PALME YAYINLARI KONU ANLATIMI

  • Bu ders için önerebileceğimiz kaynaklardan birisidir, öğrenciler tarafından çokça beğenilen bu yayının konu anlatımını alıp siz de faydalanabilirsiniz.

YKS – TYT LİMİT YAYINLARI KONU ANLATIMI

  • Bu kitap ile Türkçe dersini daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlayarak hedeflediğiniz netlere ulaşmanızda yardımcı olacak bir kitaptır.

YKS – TYT Türkçe Soru Bankası Kaynak Önerileri

Kolay Seviye

YKS – TYT YAYIN DENİZİ SORU BANKASI

  • Bu kitap kolay seviye niteliğinde olup yeni öğrenilen konuyu pekiştirmede yardımcı olacaktır. Aynı zamanda paragraflarda bir tık hızlanmanıza yardımcı olabilecek seviyede bir kitap olarak biliniyor.

Orta Seviye

YKS – TYT OKYANUS YAYINLARI SORU BANKASI

  • Bu kitap orta seviyede olup, Tükçe dersindeki gelişim seviyenizi üst seviyelere çıkarabilir ve rakiplerinizle aranıza yavaş yavaş fark koymaya başlayabilirsiniz.

Zor Seviye

YKS – TYT KAREKÖK YAYINLARI SORU BANKASI

  • Bu kitap Karekök’ün her zamanki serisi gibi sizi zorlayacak nitelikte olup rakiplerinize fark atmanıza yardımcı olacaktır. Uzman hocalar tarafından önerilen bu kitabı sizde alarak faydalanabilirsiniz.

YKS – TYT LİMİT YAYINLARI SORU BANKASI

  • Bu kitap Türkçenin en ince ayrıntılarına girerek daha fazla bilgi edinmenizi sağlar. Eğer ben sağlam bir Türkçe öğrenmek ve zorlanmak istiyorum diyorsanız bu kitabı tavsiye edilen kaynaklar arasında yer almaktadır.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

6
2
5
6
5
6

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+