Samsun Kız Yurtları ve Fiyatları | Bilgenç

Samsun Kız Yurtları ve Fiyatları

Samsun Kız Yurtları ve Fiyatları


Merhana Bilgenç takipçileri bu yazımızda Samsun bulunan kız yurdu hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz bilgiler paylaşacağız.

Üniversiteyi şehir dışında kazanan adayların en problem yaşadıkları konulardan biri de kalacak yer sıkıntısıdır. Bu süreçte bazı alternatifler olsa da, olumlu ve olumsuz yönler karşılaştırıldığında en mantıklı olanın özel yurt olduğu anlaşılır. Neden diye soracak olursanız, KYK yurtlarında kalan öğrenciler bundan muzdarip olduklarını belirtmektedirler. Ortamın sıkıcı havası, yemek konusunda monoton olmaları, idari personel ve güvenlik konusundaki eksikliklerden dolayı birçok üniversite öğrencisi KYK yurtlarını tercih etmemektedirler. Diğer yandan eve çıkma fikri de pek sağlıklı görünmemektedir. Eğer derslerinize yoğunlaşmak, daha çok gezmek istiyorsanız eve çıktığınızda bunu yapmanız pek mümkün olmayacaktır. Öncelikle disiplininizi kendiniz oturtmalı, güvenliğinizi sağlamalı ve yemek problemini halletmelisiniz. Üstelik bunlar için ayrı ayrı ücret ödemeniz gerekebilir. Ama özel yurtta bu problemleri sizin yerinize yapan birileri var.

Gerek güvenlik, gerek disiplin, gerekse yemek konusunda farklı konforda yurtlar bulunmaktadır. Üstelik bunların arasındaki özelliklik farkı fiyatlara yansımakta ve bazıları cepleri yakabilmektedir. Bu ve benzeri karşılaştırmaları yapmak bir öğrencinin günleri hatta haftalarını alabilir. Bu nedenle Samsun’da bulunan yurtları tek tek aramaya çalışmak yerine Samsun Kız Yurtlarını içerisinde bulunduran sayfaya girip, karşılaştırma yapmak daha doğru olacaktır. Samsun Kız Yurdu ve Fiyatları da dahil olmak üzere birçok konu hakkında fikir sahibi olacağınız www.samsunkizyurtlari.com adresine üye olmanız gerekmez, herhangi bir ücret talep etmezler.

Nerede kalmanız gerektiğini ve bunları nasıl araştıracağınızı artık biliyorsunuz. Peki bunları bilmek yeterli mi? Hayır! Yurtları hangi özellikler bakımında karşılaştırmalı, hangi özellikler dikkate alınmalı ve neye göre seçim yapılmalı. Bunları işin en önemli konusu. Eğer kalacak yer arıyorsanız ve bu konuda hangi sıraya göre karşılaştırma yapacağınız bilmiyorsanız, sıralama tam olarak şöyle

  1. Fiyat durumu
  2. Oda konforu ve genişliği
  3. Güvenlik durumu
  4. İdari personel durumu

Bu kriterleri göz önüne alarak yapacağınız seçimde asla mağdur olmayacağınızı belirtmek isterim. Zira rahat bir üniversite yaşamı için bu kriterlere dikkat etmeniz fazlasıyla yetecektir. Bundan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış bir şey…

Kaynak: www.samsunkizyurtlari.com


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.

2019 TYT Konuları
2019 YKS (AYT) Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

TYT/AYT'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online Eğitim.Hemen İncele
+