Tanıtım Yazısı

Paintball İstanbul Avrupa İle Eğlence ZamanıPaintball Nedir?

Paintball en az 4 kişi ile en fazla 12 kişi ile oynanan eğlenceli bir strateji oyunudur. İki rakip takımın galibiyeti esasına dayanan oyun genellikle on kişilik takımlar halinde oynanır. Dünyaya giderek popülerliği artan oyun daha çok açık alanlarda özel olarak tasarlanan sahalarda oynanır. Oyunda içi boya dolu olan küçük plastik ya da jelatin mermiler kullanılarak rakip takımın oyuncuları saf dışı edilmeye çalışılır. Panitball İstanbul Avrupa yakasında hizmet veren firmamızın farklı metre karelerde oyun sahaları bulunur.
 

Paintball Ekipmanları Nelerdir?

Paintball oyunu oynayarak eğlence ve adrenalinin zirvesine çıkabilirsiniz. Aynı zamanda sportif bir faaliyet olan Paintball oyununda her oyunda olduğu gibi bir takım ekipmanlar kullanılır. Bunlar arasında oyunun olmazsa olmazı olan pompalı, yarı otomatik ve tam otomatik silahlar, boya topları, kamuflaj, dizlik ve eldiven sayılabilir. Bunun yanında Paintball oyununda en önemli ekipmanlar arasında yer alan maske mutlaka oyun sahasına girerken takılmalıdır.

Zira maskenin takılmaması oyuncunun oyundan diskalifiye olmasına sebep olur. Maskeler ağzı, burnu, yanakları ve gözleri aynı anda mermi atışlarından korur. Maskelerin camları polikarbon içerikli malzemeler kullanılarak üretilir. Paintball İstanbul Avrupa yakasında hizmet veren firmamız oyun sırasında maskelerin buğulanmaması için üretilmiş olan özel spreyleri maskenin lensinin iç kısmına sıkarak oyuncuların görüşlerini korur.
 

Oyun Nasıl Oynanır?

Paintball oyununda tüm oyuncular sahada hazır olurlar. Hakem oyunu ve kurallarını anlatır. Daha sonra oyuncular hakemin ilk düdüğü ile silahlarının emniyetini açarlar, hakemin ikinci düdüğü ile oyuna başlarlar. Oyunun yöneticisi hakemdir ve hakemin komutlarına uymayan oyuncular oyundan diskalifiye edilir. Oyunun amacı takıma verilen görevi belirli bir süre içerisinde tamamlamaktır. Aksi halde oyunu rakip takım kazanır. Oyunda görevli olan hakemi Paintball İstanbul Avrupa yakası firmamız belirler.
 

Paintball Oyununun Ücretleri Nedir?

Paintball oyununda ücretler sahaların büyüklüğü ve donanımına oyuncuların seviyelerine göre değişir. Her firma kendi sahalarına farklı ücret tarifesi uygular. Arkadaş grubunuzu ayarladıktan sonra firmamızı arayarak size en uygun Paintball oyun sahası için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Paintball adrenalin tutkunu olan kişilerin severek oynadığı bir oyundur. Strateji ve heyecan birleşince ortaya keyifli ve unutulmaz anlar çıkar. En az 4 kişi en fazla 12 kişi ile oynanır. Genellikle 2 takım şeklinde oynanır.

Paintball için daha çok açık alanlara kurulmuş oyun alanları tercih edilir. Marmara Paintball oyunun daha çok keyfine varmanız için doğa içinde oyun alanını inşa etmiştir. Oluşturulan takımlar içinde kaptan ve oyuncular belirlenir. Her oyunda bir hakem vardır ve oyunu yönetir. Paintball Çatalca firmamız hakemleri kendisi seçer. Oyunda önemli olan doğru strateji ile vurulmamak ve karşı tarafın oyuncularını elemektir. Oyuna göre doğru strateji yapılmalıdır.
 

Oyunun Süresi Ne Kadardır?

Oyunun süresi her oyunda farklılık gösterir. Bazen bir saat içinde biterken bazen günler sürebilir. Genelde 3 set şeklinde oynanır ve her set 15 dakika sürer. Set araları 5 dakika sürer. Ancak firmamızda bir süre sınırlaması yoktur. Bir önceki sette vurulan oyuncular yeni set başlayınca arkadaşının yanında oyuna başlar. Vurulan oyuncu oyundan çıkar. Hakemin dediği esastır ve hakemin dediklerine uymayanlar oyundan çıkarılır. Oyunun süresi oyuncuların strateji yapması ve tecrübeleri ile yakından ilgilidir. Oyunun kazanını olana kadar oyun devam eder.
 

Paintball Ekipmanları

Paintball bazı ekipmanlar ile oynanır. Koruyucu gözlük, kask, kamuflaj, dizlik, eldiven gibi bir takım malzemelerin kullanılması zorunludur. Paintball Çatalca firmamız tüm ekipmanları kendi temin eder. Karşı takımın oyuncusuna beş metre yakından ateş etmek diskalifiye nedenidir. Oyunda öncelik oyuncuların güvenliği olduğu için kurallara tüm oyuncular uymalıdır. Firmamız tüm ekipmanları dezenfekte ederek tekrar kullanıma sunar. Silahların emniyeti hakemin düdük çalması ile birlikte açılır ve oyun başlar. 2 defa hakem düdük çalmadan silahın emniyetini açan oyuncu oyundan çıkarılır.
Bu oyunu oynamak için arkadaş grubunuzu ayarlamanız ve firmamızdan yer ayırtmanız gerekir. Paintball Çatalca firmamızı arayarak yerinizi ayırtın. Ücret olarak her oyun sahasının farklı ücret politikası vardır. Daha detaylı bilgi almak ve oyun sahası ücretini öğrenmek için firmamızı aramanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2023'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+