Güncel Müfredat Uyumlu Kitaplar (YKS-TYT-LGS)

Taban Puanları İçin Tıklayınız.Bu yazımızda sizlere değişen sınav sistemlerine uygun olarak alabileceğiniz kitapları listeleyeceğiz.
 

Güncel Müfredat Uyumlu Kitaplar

Gün geçmiyor ki ülkemizde sınav sistemleri değişmesin. Bu değişmelere bağlı olarak oluşturulan müfredatlar, çıkarılan kitaplar da sürekli olarak güncellenmektedir. Yapılan değişiklikleri takip etmeye çalışan adaylar kendilerine en uygun hazırlık kitaplarını almaya çalışmaktadırlar. Peki bunun takibi nasıl yapılabilir? Güncel müfredata uygun kitaplar nereden alınabilir? Yazımızdan bu soruların cevabını alabilirsiniz.
 

TYT Güncel Müfredat Kitapları

Üniversiteye geçişte ilk basamak olan Temel Yeterlilik Testi yani TYT sınavına hazırlık süreci oldukça önemlidir. İlk oturum olması sebebi ile sıralamalarda etkisi fazla olmakta, adayların yüksek puanlar alması için iyi hazırlanmaları gereken bir sınavdır. İlk oturuma yönelik olarak Türkçe, matematik, geometri, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü, fizik, kimya ve biyoloji kitaplarını alınıp, çözülmelidir. En uygun TYT Kitaplarını üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.
 

YKS Güncel Müfredat Kitapları

Üniversiteye geçişte ikinci basamak olan Alan Yeterlilik Testi yani AYT, gitmek istediğiniz bölüme göre testleri çözdüğünüz oturumdur. İlk oturumdan farklı olarak her aday bütün testlerden sorumlu değil, hedeflediği bölümüme göre testleri çözmektedir. Test yapısı itibariyle YKS’de ezbere dayalı sorular sorulmakta, bol bol soru çözülmesi gerekmektedir. İkinci oturuma uygun olarak matematik, geometri, edebiyat, tarih, coğrafa, felsefe, din kültürü, fizik, kimya ve biyoloji kitapları alınmalı, konu anlatımına dikkat edilerek belirli aralıklarla tekrar edilmelidir. Yapılan bu tekrarların üzerine de bol bol soru çözümü yapılmalıdır. En uygun YKS Kitaplarını üzerine tıklayarak inceyebilirsiniz.
 

LGS Güncel Müfredat Kitapları

Liseye Geçiş Sınavı yani LGS sınavı, ortaokuldan liseye geçişlerde yapılan merkezi sınavdır. Yapısı itibariyle son yıllarda adayları bir hayli zorlamaktadır. Özellikle sınav yapısı son yıllarda birkaç defa değişince sınava giren adayların da kafasının karıştığını belirtmek isterim. Sınav içeriği olarak; Türkçe, matematik, fen bilimleri, inkılap tarihi, din kültürü ve ingilizce dersleri yer almaktadır. Sınava hazrılık sürecinde belirtilen derslerin konu anlatımına uygun olarak bol bol soru çözülmelidir. En uygun LGS Kitaplarını üzerine tıklayarak inceleyebilirisiniz.
 
Sizlere önerebileceğimiz en uygun hazırlık kitapları bu şekildedir. Kitapları incelemek isterseniz yazı içerisinde yer alan mavi renkteki isimlere tıklamanız yeterli olacaktır.Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+