Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Taban Puanları İçin Tıklayınız.Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Center for World University Ranking (CWUR), dünyanın en iyi 1000 üniversitesini belirledi. Listede ABD’den 224, Çin’den 90, Japonya’dan 74, İngiltere’den 65 üniversite kendisine yer buldu. Türkiye’de eğitim veren 10 üniversite listede yer alırken, bu kurumlardan hiçbiri ilk 500’e giremedi. İşte CWUR’nin belirlediği en iyi 10 üniversite…

10.Yale Üniversitesi (ABD)

Yale Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde bulunan özel bir üniversitedir. ABD’nin üçüncü en eski üniversitesi ve en prestijli okullarından biridir.

9.Princeton Üniversitesi (ABD)

Princeton Üniversitesi, New Jersey’de yer alan özel bir üniversitedir. Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir.

8.Chicago Üniversitesi (ABD)

Chicago Üniversitesi, 1890 yılında John D. Rockefeller tarafından kurulmuş özel bir üniversitedir. Chicago yakınlarında yer alır.

7.Kaliforniya Üniversitesi (ABD)

Kaliforniya Üniversitesi 1868 yılında kuruldu ve en iyi kampüslerden biri olan kampüsü San Francisco Körfezi’nde yer alan Berkeley’de bulunmaktadır. Bir devlet üniversitesi olan Kaliforniya Üniversitesi’nin halihazırda kayıtlı 35.409 öğrencisi vardır.

6.Columbia Üniversitesi (ABD)

Columbia Üniversitesi, ABD, New York, Manhattan Morningside Heights’ta kurulmuş olan bir özel Amerikan üniversitesidir. New York eyaletinin en eski, Amerika’nın ise beşinci eski üniversitesidir.

5.Oxford Üniversitesi (İngiltere)

Oxford Üniversitesi, İngiltere, Birleşik Krallık’ın Oxford kentinde bulunan bir üniversitedir.

4.Cambridge Üniversitesi (İngiltere)

Cambridge Üniversitesi, Birleşik Krallık’a bağlı Cambridge kentinde bulunan devlete bağlı bir araştırma üniversitesi.

3.Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (ABD)

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü veya kısaca MIT, Amerika Birleşik Devletleri’nın Massachusetts eyaletindeki Boston şehrinin Cambridge mahallesinde yerleşik ve özellikle bilim, mühendislik ve ekonomi üzerine eğitim veren bir üniversitedir.

2.Stanford Üniversitesi (ABD)

Leland Stanford Junior Üniversitesi ya da bilinen adıyla Stanford Üniversitesi, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde San Fransisko’nun 40 km güneydoğusunda bulunan özel bir üniversitedir.

1.Harvard Üniversitesi (ABD)

Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde Massachusetts eyaletinin Boston şehrinin Cambridge mahallesinde bulunan ve alanında dünyanın en önde gelen üniversitelerinden biridir.


Üniversite Taban Puanları 2019 İçin Tıklayınız.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
0
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS Puan Hesaplama Uygulamamızı İndirdiniz mi?Hemen İndir
+