DHBT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF (ÖSYM)DHBT Çıkmış Sorular ve Cevapları

Bu sayfamızda ÖSYM tarafından yapılan DHBT yani Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi çıkmış soruları ve cevaplarını paylaşacağız.

DHBT, 2014 yılı itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmak isteyenlerin katıldığı, ÖSYM tarafından uygulanan merkezi sınavdır. DHBT 2 yılda bir ve çift yıllarda (2016, 2018, 2020…) yapılmaktadır. Bu nedenle alınan puanların geçerlilik süresi 2 yıldır.

DHBT kendi içerisinde lisans, önlisans ve ortaöğretim olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Bunan yanı sıra DHBT sınavında 2 farklı test uygulanacaktır. Bunlar DHBT-1 testi ve DHBT-2 testidir. DHBT-1’de sınava giren tüm adaylar aynı sorularla karşılaşacaktır, yani hem ortaöğretimden giren hem önlisansdan hemde lisansdan girenler. Fakat DHBT-2 de lise okuyana ortaöğretim seviyesindeki sorular, önlisans okuyana önlisans seviyesindeki sorular, Lisans okuyana ise lisans seviyesinde ki sorular sorulacaktır. Bu nedenle çıkmış soruları lisans, önlisans ve ortaöğretim şeklinde ayırdık. Aşağıdaki tüm testlerde DHBT-1 soruları bulunmakta, düzeye göre DHBT-2 soruları farklılık göstermektedir.

Dikkat

DHBT sınavına çalışırken denemelerde yaptığınız netlere göre alacağınız puanı hesaplamak için DHBT Puan Hesaplama sayfamızı kullanabilirsiniz.
 

DHBT Lisans Çıkmış Sorular

 

DHBT Önlisans Çıkmış Sorular

 

DHBT Ortaöğretim (Lise) Çıkmış Sorular


2023 TYT Konuları
2023 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

YKS 2023'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+