Tanıtım Yazısı

Çocuk Yaşta Dil Öğrenmek Yeni Ufuklar AçarÇocuk Yaşta Dil Öğrenmek Yeni Ufuklar Açar

Dil öğrenmek her yaşta yapılabilecek bir eylem olmakla birlikte, erken yaşta dil öğrenmeye başlayan çocukların o dili daha akıcı ve anadili gibi konuştukları bir gerçektir. Günümüzde ebeveynlerin çocukları için yaşadığı en büyük kaygılardan biri “gelecek”. Özellikle çocuklarının eğitim ve öğretim hayatına katkı sağlamak isteyen ebeveynler çocukları için okul harici alternatif kurslar araştırıyor. Birçok dalda, online ya da offline olarak farklı eğitim platformları ile karşılaşmak mümkün. Bu konuda ebeveynlere düşen en önemli görev, doğru dil öğrenme platformlarını araştırmak ve çocuklarının geleceği için dil öğrenmeye yatırım yapmak.

Novakid çocuklara yeni ufuklar açmak ve dil öğrenmelerini kolaylaştırmak için kurulmuş, çocuklar için İngilizce eğitim veren bir dil öğrenme platformudur.
 

Peki Bu Dil Öğrenme Platformları Faydalı mı?

Akla gelen ilk soru bu platformların faydaları ve etkinlikleri. Çocuklar için İngilizce eğitimi veren Novakid, 4-12 yaş arasındaki çocuklara eğlendirirken dil öğretme prensibini benimsemiş, tamamen online hizmet veren bir dil öğrenme platformudur. Dersler Novakid’de okul müfredatına uygun fakat aynı şekilde değildir. Basitten başlayan dersler zamanla karmaşıklaşır, böylece çocuklar eğlenirken öğrenir ve oyun mantığı ile öğrendikleri bilgileri pekiştirir.
 

Novakid’de Derslerin Süresi 25 Dakikayı Geçmeyecek Şekilde Planlanır

Novakid’de eğitim, alanında profesyonel öğretmenler tarafından verilir. Novakid çocukları İngilizce’yi anadili İngilizce olan uzmanlardan öğrenir. Dil öğrenmenin en önemli püf noktalarından biri de o dili ana dili olan kişilerden öğrenmektir. Aynı zamanda bu profesyoneller ESL sertifikasına sahiptir ve online eğitim, 4-12 yaş arası çocuklar ile ders işleme tecrübelerine sahiptir. Novakid’de uygulanan derslerin tamamı Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi’nde (CEFR) hazırlanır ve çocuklara 25 dakika süren dersler ile aktarılır. Novakid 25 dakikalık ders sürelerini oldukça önemser. Özellikle küçük yaş grupları ile çalışan Novakid, çocukları algı sürelerini hesaplayarak derslerini 25 dakikayı aşmayacak şekilde planlar.
 

Eğitimin online olması ile özgür ebeveynler

Novakid’in çocuklar için İngilizce eğitimi verirken sağladığı bir diğer imkan da bu kursların tamamen online olarak hizmet vermesidir. Online eğitim neden önemli? Bu sorunun birincil yanıtı ailenin tamamını özgür kılmasıdır. Novakid’de eğitimin yeri ve zamanı yoktur. Çocuğunuzun toplu eğitim kurumlarında, geç saatlere kadar okul sonrası bir sınıfta derse girmesi gerekmez, dil eğitimi için çocuğunuzu bir yerden başka bir yere getirmeniz gerekmez. Novakid sizin ve çocuklarınızın hayatını kolaylaştırmak, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve daha pratik ve uygulanabilir bir eğitim modeli benimser. Çocuğunuz Novakid ile dil öğrenirken onun hasta olmasından endişe etmezsiniz, toplu sınıflarda aldığı eğitimden şüphe etmezsiniz. Novakid online eğitim sistemi ile ebeveynlere eğitim sürecinde tam hakimiyet verir. Böylece çocuğunuzun ilerleyişini kendiniz gözlemleyebilir ve sürece dilerseniz dahil olabilirsiniz.
 

Novakid ile eğlenerek dil öğrenen çocuklar

Novakid 4-12 yaş grubu çocuklar için İngilizce dil eğitimi sunan kusursuz bir sistemdir. Tamamen online hizmet veren Novakid çocuğunuza dilediği öğretmen ile çalışma fırsatı verir. İngilizceyi ana dili olan kişilerden öğrenme ve deneyimle olanağı sağlar. Keyifli bir aktivite gibi, iple çekeceği dersler hazırlar ve öğrendiği her bilgiyi ezberleterek değil, pekiştirerek öğretir. Novakid ile erken yaşta dil eğitimine başlayan çocuklar, gelecekleri için önemli adımlar atar.

Eğer sizler de çocuklarınızın dil eğitimi için endişeleniyor ve erken yaşta dil öğrenmeleri için okullarını destekleyici platformlar arıyorsanız, Novakid yapacağınız en doğru tercih olacaktır. Novakid ile dil öğrenmenin keyfini çıkarmak ve çocuklarınıza daha umutlu bir gelecek inşa etmek için üyelik oluşturmanız yeterli. Yapmanız gereken tek şey internete girip Novakid’in sayfasına erişmek.


2023 TYT Konuları
2023 AYT Konuları
Üniversite Taban Puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YKS 2023'e Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen İncele
+