Arapça Tercümede Uzman Hizmet | Bilgenç

Arapça Tercümede Uzman Hizmet

Arapça Tercümede Uzman Hizmet

Arapça Tercümenin Önemi

Elinizde Arapça ’dan Türkçe ’ye veya Türkçe ’den Arapça ’ya çevrilecek bir metin mi var? Arapça-Türkçe çeviri işlemlerinizi güvenilir olarak mı yapma istiyorsunuz? O halde bu yazı içerisinde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.

Dünya’nın en eski ve en gelişmiş dillerinden biri olan Arapça ile yazılmış birçok eser bulunmaktadır. Bununla beraber Arapça, günümüzde 22 farklı ülkede resmi dil olarak kullanılmaktadır. Nitekim Osmanlı zamanında da yazı dili olarak Arapça kullanılmış, eserler Arapça olarak verilmiştir. Geçmişten günümüze süregelen bu değerli eserleri tam olarak anlayabilmek için tam tercüme şart oldu diyebiliriz.

Arapça ’da ki yazma mantığı ile Türkçe ’de var olan yazma mantığı tam olarak uyuşmuyor. Bazı kelimeler birden fazla anlama geldiği için arama motorları bu tercümelerde yetersiz kalıyor. Bunun dışında Arapça içerisinde birçok istisna barındıran bir dildir. Bu yüzden çeviri işlemleri bu alanda bilgili, tecrübeli kişi veya işletmelerle yapılmalıdır.
 

Arapça Yeminli Tercüme

Yeminli tercümeyi kısaca yeminli tercümanlar tarafından imzalanmış tercümeler olarak açıklayabiliriz. Türkiye’de bulunan noterler tarafından üniversite düzeyinde diploması olan kişilere yemin ettirerek yeminli tercüman belgesi verilir. Bu sayede yeminli tercümanlar resmi evrakların çevirisini yapabilirler. Arapça yeminli tercüme hizmeti de bu alanda önem kazanmaktadır. Öğrenci belgesi, diploma, ehliyet, vize-pasaport, raporlar ve mali dokümanların resmi olarak kabul edilebilmesi için yeminli tercümanlar tarafından imzalanarak tercümesinin yapılması gereklidir.
 

Turizm Alanında Arapça Tercüme

İslam dininin dili Arapça olması ona ayrı bir önem kazandırmaktadır. Bu sayede Arap ülkelerine geziler düzenlenmekte, yılda iki defa olmak üzere hac turizmi gerçekleşmektedir. Yapılan bu ziyaretlerde turizm şirketlerinin etkisi bir hayli fazladır. Ülkemizden yapılan yolculuklarda rehberlik hizmeti, afiş, broşür, tanıtım filmi v.b. ihtiyaçlar için de tercüme gerekli olmaktadır. Bu gibi Arapça Tercüme işlemleri yine aynı şekilde bu alanda tecrübeli, bilgili kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yukarıda açıklamaya çalıştığımız tercüme işlemlerini kısaca toparlayacak olursak: Hem ucuz hemde kaliteli tercüme yapan herhangi bir firma bulunmamaktadır. Arapça Tercüme işlemlerini kaliteli yapmak istiyorsanız ona göre ücretini ödemeli, ucuz fiyata tercüme yapmak istiyorsanız da bu tercümeden kalite beklememelisiniz.


Üniversite Taban Puanları 2019


TYT Konuları
AYT Konuları

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

0
0
0
1
0
0

Yorum Yap

Yorumlar 0

YKS 2020'ye Evden Hazırlanın! 7/24 Online EğitimHemen incele
+